Фк.Пелистер - Фк.Вардар 19Коло 1МФЛ 3.3.2013г. Недела 14 час Битола

Кој ќе го добие вечното дерби ?


  • Вкупно гласачи
    101
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Trebalo da ste mislele pred to za beganje, inace vpark bese uste poveselo, do medicinsko ne brkaja a nekoj decki vlegoja i vo internatot i tamu vlegoja dve zelki da gi brkat hahahha nesalam, ama ako malce bese ova nisto ne bese ako imase komiti ke ne kazvaja na CNN
Не се нормални џандарите, не знам дали воопшто смеат така да се однесуваат, далеку е од професионализам. После Вардар - Магдебург на Рекорд автобуската маваа, мислиш како нивен да е цел град, имаше и деца што не биле на утакмица, жени и деца, они како во војна да се...
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.016
Поени од реакции
596
Fintata e so ne bevme spremni za frka i ne vidovme deka se desava nesto, si trgnavme za doma ko site drugi .. Vo najloso vreme se pogodivme vo najtesniot prostor megju stadionot i pomosnoto. Posle so se desi sami si znajme.. Krivo mi e so tuka kjotek jadoa postari lica i lugje so deca sto bea..
То е јбг секогаш има колатерална штета. Инцидент не беше планирано, се беше спонтатно, самото присуство на полицијата толку масовно испровоцира да се остиш како терорист без оправдани околности, неколку души почнаја и се запали толпата и се деси шо се деси.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Не се нормални џандарите, не знам дали воопшто смеат така да се однесуваат, далеку е од професионализам. После Вардар - Магдебург на Рекорд автобуската маваа, мислиш како нивен да е цел град, имаше и деца што не биле на утакмица, жени и деца, они како во војна да се...
Toa e toa.. Bukvalno morav da izigruvam nevidliv za da stignam do doma bez da jadam kjotek.. Preminuvavme niz kasarna, tuka rusevini, kal do kolena, lugje so deca vo kostimi se krijat za da spasat glava.. Nenormalna rabota bese ova.. Tesko na tie sto se pogodija so vnucinjata da bidat niz park..
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Trebalo da ste mislele pred to za beganje, inace vpark bese uste poveselo, do medicinsko ne brkaja a nekoj decki vlegoja i vo internatot i tamu vlegoja dve zelki da gi brkat hahahha nesalam, ama ako malce bese ova nisto ne bese ako imase komiti ke ne kazvaja na CNN
Шо да мислат бе Џо?
Не се ќори џандарите да не видат од кај мават со камења?
Ова е само уште еден доказ дека полицијата е испуштена од синџир,и дека никој нема контрола над неа....
Жал ми е само за децата(и луѓето)шо јадоа пендраци,и за уапсените,за нив допрва следува голготата....
Нема ништо весело во ова....
Како тргнала работата,сега со новиот закон ќе ги наполнат затворите со деца....
Решени се да го уништат навивањето,мислам дека допрва следува нападот на полицијата врз навивачите....
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Fintata e so ne bevme spremni za frka i ne vidovme deka se desava nesto, si trgnavme za doma ko site drugi .. Vo najloso vreme se pogodivme vo najtesniot prostor megju stadionot i pomosnoto. Posle so se desi sami si znajme.. Krivo mi e so tuka kjotek jadoa postari lica i lugje so deca sto bea..
како ?? не гледавте дека цели 5 минути ЕБР беше каменувана,овие стоеја со штитовите........откако се прегрупираја јасно беше дека ќе тргнат во напад........на тоа каменување што го јадоа се знаеше дека ќе тргнат во напад
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.016
Поени од реакции
596
Шо да мислат бе Џо?
Не се ќори џандарите да видат од кај мават со камења?
Ова е само уште еден доказ дека полицијата е испуштена од синџир,и дека никој нема контрола над неа....
Жал ми е само за децата(и луѓето)шо јадоа пендраци,и за уапсените,за нив допрва следува голготата....
Нема ништо весело во ова....
Како тргнала работата,сега со новиот закон ќе ги наполнат затворите со деца....
Aбе аман Јоше како можи да те уапсат не ми е јасно на отворено на толку широко желки со 50 кила товар. Децата од 14-15 години ко незнат како треба не треба ич да се вмешаат во такви работи, тие фрлат со камења и стојат не трчаат шо си мислеа тие филм е ова? Оти мене не ме упасија или од некој шо ги знам дечки од чкембари. Упасените беа деца мали неискусни му се виде интересно си мислеа играчка е ова. За полицијата нема шо да зборам кажано е се она се се само полиција не она се легална Банда
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
како ?? не гледавте дека цели 5 минути ЕБР беше каменувана,овие стоеја со штитовите........откако се прегрупираја јасно беше дека ќе тргнат во напад........на тоа каменување што го јадоа се знаеше дека ќе тргнат во напад
Brat vo najgolemata guzva se pogodivme tuka .. pred mene i zad mene imase 200 dusi, lugje .. Jas koga vidov deka nesto se slucva trgnav za nazad, a zad mene trcaat Ebr i pred mene Ebr.. NIe so izlegovme megju poslednite od stadion, se najdovme vo sredina na vojna..
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Aбе аман Јоше како можи да те уапсат не ми е јасно на отворено на толку широко желки со 50 кила товар. Децата од 14-15 години ко незнат како треба не треба ич да се вмешаат во такви работи, тие фрлат со камења и стојат не трчаат шо си мислеа тие филм е ова? Оти мене не ме упасија или од некој шо ги знам дечки од чкембари. Упасените беа деца мали неискусни му се виде интересно си мислеа играчка е ова. За полицијата нема шо да зборам кажано е се она се се само полиција не она се легална Банда
Некој мора да биди уапсен. Просто и јасно. На толку народ срамота е да не можиш да уапсиш 20-30 луѓе. Овие веќе и до 50 стигнале. Ако требало ќе им исповлезеле по локали на Широк Сокак и ќе апселе. Квотата мора да се исполни. Јасно е тоа
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Aбе аман Јоше како можи да те уапсат не ми е јасно на отворено на толку широко желки со 50 кила товар. Децата од 14-15 години ко незнат како треба не треба ич да се вмешаат во такви работи, тие фрлат со камења и стојат не трчаат шо си мислеа тие филм е ова? Оти мене не ме упасија или од некој шо ги знам дечки од чкембари. Упасените беа деца мали неискусни му се виде интересно си мислеа играчка е ова. За полицијата нема шо да зборам кажано е се она се се само полиција не она се легална Банда
А шо демек треба да бидиш мангуп да не те уапсат,или некој спринтер.....?
Тие ако сакаат сите ќе ги идентификуваат и уапсат,се е овековечено од крим техника....нема бегање.....
Како шо рече батето погоре,мора квотата да се исполни...
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.016
Поени од реакции
596
А шо демек треба да бидиш мангуп да не те уапсат,или некој спринтер.....?
Тие ако сакаат сите ќе ги идентификуваат и уапсат,се е овековечено од крим техника....нема бегање.....
Како шо рече батето погоре,мора квотата да се исполни...
Не е за мангуп ама ако учествуваш во толпа треба да си спремен и да јадиш некој пендрак. А во мој град во отворен судир не да се фалам ама тешко дека ке ме уапсат, ова важи и за поискусните дечки од Чкембари во вакви ситуации. П.с снимав пред то нешто ке клам сеа
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Кој беше на транспарентот што го извадиле пред почеток на натпреварот не сум во тек?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Јас кога ви викам среќни сте што секој меч не ви дишат на глава вие не ми верувате :)
Оди во Скопје така напаѓај после следна утакмица затоа никој жив не доаѓа пошто истите тие со камери те чекаат на трибина и одма апсат.
И тогаш кога се браниме пак само ние го јадеме, улетуваат ни виделе што било ни ништо, ќе видат некои Македонци небитно дали биле на утакмица или не, мавај по сите, апси ги...
Жими се никогаш не ми бил помал интересот за Македонски спорт, ти ебам и фудбал и ракомет и кошарка.
А пази се вадат под муабетот дека ќе ја заштителе публиката од лошите хулигани.
Која публика бе море ќорави едни гледате нема жив човек веќе на трибина. Пола мечеви се наместени...
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
^ Брзи сте на бегање :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Абе копиљаци беа сите шанкуриња невидени...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom