Обложување на нет

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Дај бе кажете која страница најповолна е според вас, од бет365 ми викаат дека ми пратиле писмо со код за да ја потврдам адресата на живеење ама читам по форумов то писмото никој го нема видено, ако ставам пари ќе неможат да ги извадам, гледам по другиве страници и сега незнам која да ја одберам, имам Виса Интернет од Стопанска, и Мастер од Стопанска, од Манибукерс и тие ми пратиле писмо и то ќе дојде "сигурно".
Користи некој од вас bet-at-home, и како оди верификацијата, ако не таа кажете друга што даваат да се подигнат парите на карица или преку манибукерс, и поврдувањето на идентитет нека биде полесно оти овие писмава ги голта некој во Македонија ништо ни влегува ни излегува.
А и манибукерс гледам тешко дека ќе пратат нешто, тие сакаат да ставиш пари и демек после ќе го пратат, а тоа нема да се случи само парите да си ги лапнат тие.
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Дај бе кажете која страница најповолна е според вас, од бет365 ми викаат дека ми пратиле писмо со код за да ја потврдам адресата на живеење ама читам по форумов то писмото никој го нема видено, ако ставам пари ќе неможат да ги извадам, гледам по другиве страници и сега незнам која да ја одберам, имам Виса Интернет од Стопанска, и Мастер од Стопанска, од Манибукерс и тие ми пратиле писмо и то ќе дојде "сигурно".
Користи некој од вас bet-at-home, и како оди верификацијата, ако не таа кажете друга што даваат да се подигнат парите на карица или преку манибукерс, и поврдувањето на идентитет нека биде полесно оти овие писмава ги голта некој во Македонија ништо ни влегува ни излегува.
А и манибукерс гледам тешко дека ќе пратат нешто, тие сакаат да ставиш пари и демек после ќе го пратат, а тоа нема да се случи само парите да си ги лапнат тие.
Od bet365 stignuva pismoto, od moneybookers nikako da go vidime :D
Bet365 e vrv!
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Od bet365 stignuva pismoto, od moneybookers nikako da go vidime :D
Bet365 e vrv!
Абе таа мисирката на чет ми вика, писмото стигнува бла бла бла нешто откако ќе го направите вашиот депозит.
Јас незнам оти имам некое чувство дека нема да го пратат а парите ќе си останат на акаунтот ќе си чилаат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.053
Поени од реакции
64.376
Денес ми стигна писмото... пратено од 5-ти Јануари...
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Абе таа мисирката на чет ми вика, писмото стигнува бла бла бла нешто откако ќе го направите вашиот депозит.
Јас незнам оти имам некое чувство дека нема да го пратат а парите ќе си останат на акаунтот ќе си чилаат.
Ne, tuka nema greska, stignuva za 10-na dena, ima eden kod vnatre i koga ke go vnesis ke mozes i da vadis pari;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Денес ми стигна писмото... пратено од 5-ти Јануари...
Тоа е зошто фаќаат празници + поштава наша изгоре + македонска работа.

Стигаат писмата од бет365 бе каква превара аман, светски сајт е тоа..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.053
Поени од реакции
64.376
Цело време сум мислел дека Манибукерс се тие што треба да го пратат писмото ...
--- надополнето: 12 февруари 2013 во 23:39 ---
Направи депозит или на почетокот го притисна копчето "пратете писмо за потврда на адреса"?
Сега видов... Имало 2 верификации со писмо, едното од bet едното од moneybookers...

Денес ми стигна писмото од bet365...
Инаку, мислам дека не е*ат овие од Moneybookers...

Прво, писмото сеуште не ми е стигнато, иако е побарано во првата недела на Јануари...

Откако побарав друг начин да ја верифицирам адресата, ми рекоа да им пратам utility bills ...
Сите се на кирилично Македонски и нема да завршат работа...

Како последна опција ми дадоа потврда од банка, која кога ја однесов во банка, ми кажаа изречито дека нема шанси да потпишат таков документ, кој не е нивен...
Ми понудија од банката да ми дадат потврда, но не ми ја прифатија овие од Moneybookers, како ни копија од пасош...

Пробав да и објаснам на тоа гуската во каква позиција ме ставаат, но или е глупа, или се прави глупа...
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Абе овие од бет365 будали се или будали се?
Креирам акаунт, не депозирав пари оти знам дека од после за верификација можат да ми направат проблем и да неможам да ги земам парите и ајде да верифирам акаунт.
Зборувам на чет со таа мисирката и и викам вака така писмата демек не стигнуваат ако може преку телефон, таа ми вика може преку чет и добро ајде преку чет, и прајќам информации ова она тој 4цифрениот код добро се точно и ми вели треба лична или возачка или пасош, јас и викам ајде лична ќе пратам ако треба и пасош и кредитна можам а сметки неможи оти се на кирилица и нема да ги прифата.
И добро се то и денеска пробувам да се логирам акаунтов ко да не постој, ми вика неточни детали ајде да си ја вратам лозинката преку емаил и ми вика неточни податоци внесувате ова она, и ајде на чет пак и ми викаат пак кажете го кодот за безбедност и ајде го кажувам и ми вика што е проблемот и викам вака и вака не се логира, ми вика вашите податоци се примени моментално го потврдуваме вашиот идентитет вака така ќе биде потврден за 24 сати максимум, и и викам а ќе можам да се логирам од кога ќе биде потврден и ми вика неможам да ти одговорам на тоа прашање за тоа ќе разговараме откако ќе го потврдиме твојот идендитет.

И сега што да правам, овие се ебаваат со мене?
Оти и јас знам да се ебавам.
Му се има на некој друг случено ова?
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Цело време сум мислел дека Манибукерс се тие што треба да го пратат писмото ...
--- надополнето: 12 февруари 2013 во 23:39 ---


Сега видов... Имало 2 верификации со писмо, едното од bet едното од moneybookers...

Денес ми стигна писмото од bet365...
Инаку, мислам дека не е*ат овие од Moneybookers...

Прво, писмото сеуште не ми е стигнато, иако е побарано во првата недела на Јануари...

Откако побарав друг начин да ја верифицирам адресата, ми рекоа да им пратам utility bills ...
Сите се на кирилично Македонски и нема да завршат работа...

Како последна опција ми дадоа потврда од банка, која кога ја однесов во банка, ми кажаа изречито дека нема шанси да потпишат таков документ, кој не е нивен...
Ми понудија од банката да ми дадат потврда, но не ми ја прифатија овие од Moneybookers, како ни копија од пасош...

Пробав да и објаснам на тоа гуската во каква позиција ме ставаат, но или е глупа, или се прави глупа...
Јас на манибукерс заедно со слика од пасошот им пратив слика од извод од банкарска сметка (кирилична) заедно со трансакциите што ги имам извршено (вклучувајќи и таа за потврда кон манибукерс заедно со соодветното бројче и датум на трансакцијата) и им реков дека не ми даваат поинаква и немаше проблем сега имам потполно верификуван манибукерс акаунт.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Има опција тип на бет365 1и3+ ? Гледам преска Севиља така сакав да ја играм а неможев да најдам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom