Нарекувајте го исламот "ислам"

W

Werther

Гостин
nikoj ne postavi prasanje na ateist kako tebe pa da ti odgovoris za hristijanstvo.a vaKVO drdoranje zboruvanje na prazno ima od pad nad pat ne si ni prv ni posleden, mozes da si prodolzis so tvote komparacii .
Без разлика на мојата верска определба,имам право да си го кажам својот став.Тоа што вие муслиманите имате смешен степен на образование,ве ограничува во размислувањето.

Кој од овие на сликава си ти ?

 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
Без разлика на мојата верска определба,имам право да си го кажам својот став.Тоа што вие муслиманите имате смешен степен на образование,ве ограничува во размислувањето.

Кој од овие на сликава си ти ?

a stoe toa sto tebe te pravi poveke obrazovan od mene, , OVA PARAZITSKO ODNESUVANJE, , KAZUVA NA KOJ STEPEN NA OBRAZOVANIE SI, jas bi te sovetuval nikogas da ne si igras so tugite custva, koj kako licel kako izgledal , obrazovaniot covek sekogas pametno prasuva , vnimatelno slusa. mirno i stalozeno odgovara a prestanuva , koga veke nama sto da kaze.
ete ti kazi na koj licam, stom pocna da kazuvas,
a stoe tolku bitno jas na kogo licam,jas ne podlegnuvam na nicivi provokacii,

mozes da si prodolzis ponataka,
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
pa vasata hristijanska doktrina toa go zboruva , toa e edna od pricinite sto vie veruvate vo isus deka e bozji sin ili spored nekoi bog zatoa sto isus e roden bez tatko,sto go pravi toa spored vasata doktrina isus da e bozji sin?
sto tolku pa ja sum zasegnat so pricinite poradi koj isus od nekoj e narecen bozji sin??? ....zar stvarno mislam deka so trolanje na hristijanstvoto ce preobratam nekoj hristijanin???...odgovori si sam na sebe na ovie prasanja i ce mi ti se razjasnat rabotite.
 
W

Werther

Гостин
a stoe toa sto tebe te pravi poveke obrazovan od mene, , OVA PARAZITSKO ODNESUVANJE, , KAZUVA NA KOJ STEPEN NA OBRAZOVANIE SI, jas bi te sovetuval nikogas da ne si igras so tugite custva, koj kako licel kako izgledal , obrazovaniot covek sekogas pametno prasuva , vnimatelno slusa. mirno i stalozeno odgovara a prestanuva , koga veke nama sto da kaze.
ete ti kazi na koj licam, stom pocna da kazuvas,
a stoe tolku bitno jas na kogo licam,jas ne podlegnuvam na nicivi provokacii,

mozes da si prodolzis ponataka,
Мене ми личиш на тој зинатиот.

Како би познал ти образован човек,кога никогаш не си ни имал контакт со таков ?
Ти можеш да кажуваш за однесувањето на твоите другари муслимани (читај варвари).
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
....zar stvarno mislam deka so trolanje na hristijanstvoto ce preobratam nekoj hristijanin???...odgovori si sam na sebe na ovie prasanja i ce mi ti se razjasnat rabotite.
vo red priatelce, znaci spored tebe i tie koi postavuvaat prasanja za islamot sami na sebe neka si odgovoraat, i ke im se razjasnat rabotite. sekogas ima luge koi prasuvaat a drugi odgovaraat, zatoa priatele zapomni dobroto ponasanje so lugeto e pola intelegencija a postavuvanjeto prasanje e pola znaenje.[/quote]
--- надополнето: 3 февруари 2013 во 21:38 ---
Мене ми личиш на тој зинатиот.

Како би познал ти образован човек,кога никогаш не си ни имал контакт со таков ?
Ти можеш да кажуваш за однесувањето на твоите другари муслимани (читај варвари).
teraj ponataka ,, dobro ti trgna,
--- надополнето: 3 февруари 2013 во 21:57 ---
Мене ми личиш на тој зинатиот.

Како би познал ти образован човек,кога никогаш не си ни имал контакт со таков ?
Ти можеш да кажуваш за однесувањето на твоите другари муслимани (читај варвари).
sto se sluci nekako podzapre so tvoeto izopaceno odnesuvanje:sneaky:
 
W

Werther

Гостин
siguro pocnuvas da go koristis mozokot, dosega ne ti bese aktiven , pa pocustvuva strav od tvoeto nedolicno odnesuvanje, da ne se izrezilis pred site. sega mozes da prodolzis ponataka , na koj drug licam jas :)
Само на тој првиот ми личиш.

Не ме цитирај повеќе многу страв ме фаќа.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
eh koga bi naucil kako da se ponasas , koj ne si go cuva jazikot i postojano drdori nepotrebi raboti , ne si ja razbira ni sopstvenata vera , jas nisto ne kazuvam , tuku prasav ,sto go pravi toa spored vasata doktrina isus da e bozji sin? stoe tolku cudno isusovoto raganje bes tatko,?a i ne te prasav tebe , nemora da diskutiras so mene , a za toa sto se sluci so ubistvoto , neznam kolku pati da ti kazam ali tvojata glava ne moze da nosi , jas edno zboruvam ti drugo kazuvas, i na kraj pak istoto ,
--- надополнето: 3 февруари 2013 во 20:47 ---

nikoj ne postavi prasanje na ateist kako tebe pa da ti odgovoris za hristijanstvo.a vaKVO drdoranje zboruvanje na prazno ima od pad nad pat ne si ni prv ni posleden, mozes da si prodolzis so tvote komparacii .
темата не е за исус пошто има тема за него
е сега јас да те прашам
дали знаеш кога е роден мухамед и како изгледа
п.с ЈАС ЗНАМ
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 00:10 ---
[quote="radapciger, post: 5653097, member: 22348"]sto tolku pa ja sum zasegnat so pricinite poradi koj isus od nekoj e narecen bozji sin??? ....zar stvarno mislam deka so trolanje na hristijanstvoto ce preobratam nekoj hristijanin???...odgovori si sam na sebe na ovie prasanja i ce mi ti se razjasnat rabotite.[/quote]
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
site nie sme bozji deca
Според исламот сите сме ние божји створенија(креации) и мешањето ентитет и божјо нешто во луѓето ги прави луѓето богови.Затоа во исламот е строго забрането изедначување на божјите атрибути со човековите(бидејќи бог е совршен а додека човекот е несовршен).
Бог е едно нешто,човекот сосема друго(паралела-пр:Човек-Риба не е исто).

На ова алудираше кефсер...но вие си имате свој концепт и сваќање за вашата вера и нема потреба никој да ви кажува за истото(секој си верува во она што сака и затоа нема потреба од вака,да не речам „подвалувања„ од ничива страна).

Поздрав...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom