Што ако партнерот/партнерката оди на кафе со личност од спротивниот пол?

Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
и шо ако отиде девојката или дечкото на кафе со некој/а од спротивен пол? готово... се изварале.. крај света... АЛООООО шо ви е на вас бе - толку ли си немате доверба у вашите партнери и партнерки? ако немате доверба ир азбирање еден меѓу друг никад ништо нема да постигнете! - тоа е исто ко темпирана бомба.... утре ден ке треба да стапите во брак со истата личност - и? ке бидете на штрек дека ке се изварате? или ке речете не тогаш е друго....у брак подруго се размислува....

како може да размислувате така само неможам да сватам - се одлучувате на врска во која не сте сигурни - нема логика едноставно.
А женска ти нема да те лаже пошо е светица или пошо ти е женска? Или и женска ти лаже?
Слепо ќе и веруваш? Ќе папучариш?
Брак ти е тапија која не гарантира дека жена ти нема да се ебе со друг. Заколнати пред Бога? Ууууууу! Ја сумњам дека жена ми ќе мисли на Бога или мене додека се интимизира со рандом лик додека сум на пат.
Не постои врска во која си сигурен. Не постои личност во која си сигурен. Можеш цел живот да се залажуваш и на 50 години да ве даваат на Момент на Вистината.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
А женска ти нема да те лаже пошо е светица или пошо ти е женска? Или и женска ти лаже?
Слепо ќе и веруваш? Ќе папучариш?
Брак ти е тапија која не гарантира дека жена ти нема да се ебе со друг. Заколнати пред Бога? Ууууууу! Ја сумњам дека жена ми ќе мисли на Бога или мене додека се интимизира со рандом лик додека сум на пат.
Не постои врска во која си сигурен. Не постои личност во која си сигурен. Можеш цел живот да се залажуваш и на 50 години да ве даваат на Момент на Вистината.
а ти во кој филм влагаш? отишла девојка ти на кафе и ОП одма те извара а? абе друже - ако не си сигурен за девојката со која идеш онда зашто се мачиш? зашто и сам себе и неа ја мачиш? не една имаш уште иљада и една.... и замисли сеа ти излагаш со другарка чисто на кафе и ништо повеќе - шо ке рече женска ти? ете ... ке оди и ке ме вара сеа а?


ало бре... ако немате успешни врски и ако не си верувате еден на друг немој да лечите комплекси на други и да тврдите некои работи
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
а ти во кој филм влагаш? отишла девојка ти на кафе и ОП одма те извара а? абе друже - ако не си сигурен за девојката со која идеш онда зашто се мачиш? зашто и сам себе и неа ја мачиш? не една имаш уште иљада и една.... и замисли сеа ти излагаш со другарка чисто на кафе и ништо повеќе - шо ке рече женска ти? ете ... ке оди и ке ме вара сеа а?


ало бре... ако немате успешни врски и ако не си верувате еден на друг немој да лечите комплекси на други и да тврдите некои работи
Филм? Аха, отишла девојка ми на кафе. Ок. Шансите да ме извара? -Не се нула. Ова важи за било која женска и за било кој дечко.
Не ми ги врти зборовите како да пробувам да ти набијам параноја туку сфати дека ти потенцирам дека критичкиот пристап е најразумна перспектива.
Увек имаш причина да се сомневаш во искреноста на луѓето, посебно на блиските се оглед на тоа дека нивните лаги ти влијаат повеќе.
Никој не рече дека ако женска ти иде на кафе со рандом тип ќе те извара, али го зголемува процентот на шанса тоа да се деси. И тие иљада и една, иљада и еден се способни да излажат. Кој помалце кој повеќе.
Скептицизам, не параноја.
Ако ти имаш успешна врска бидејќи никогаш не си се посомневал во искреноста на женска ти, дали тоа автоматски не посочува на тоа дека никогаш не си ни се обидел да го верифицираш тоа што ти го кажува?
И како е ова building block за врска?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Пишав за да видам мислења или некој/а што имал/а слично искуство, да ми биде полесно, само гледам дека муабетов избега од темата и дека многу луѓе од досада немаат што да праат. Не дека првото нешто што некој ќе го напише ќе го применам и не дека некои совети не ми помогнаа, ама за некои no comment, барем јас никогаш не сум пукала сеир на нечиј проблем, од каква и природа да бил. Али јбг тоа е.
Девојче ле мало будало.

Како тоа ако му забранам,ќе отиде скришум????....Ако е за така тогаш дозволи му ја да ја клецне,барем скришум да не ја клецка!!!

Ти со дечко ти користите ли говорно изразување-општење....или само со мимики и допири???....некогаш сте пробале ли да склопите разговор за одредени прашања???

Во случајов свесна ли си дека секоја втора може да го вика дечко ти на кафе.....проблемот за тебе ќе биде што повеќе отворени теми ќе имаш...другото ќе си врви.


Правило број еден е.....денес сите такви стари познанства(непознанства) неможат да се остварат за клец систем без договор со шифра "кафе"!!!

Ако прашаш зошто епа еве го одговорот:

1.Нејзиниот/а женска/дечко го има пасвордот(фацејебу-к) нивни(на тие што ќе пијат кафе:) )....и нормално неможат да ризикуваат толку.

2.На моб неможе да образложи ни со порака ни во разговор,бидејќи може да биде присутен партнерот на другиот.

3.Единствено решение е шифрата кафе.



Поздрав и пријатно кафе.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Филм? Аха, отишла девојка ми на кафе. Ок. Шансите да ме извара? -Не се нула. Ова важи за било која женска и за било кој дечко.
Не ми ги врти зборовите како да пробувам да ти набијам параноја туку сфати дека ти потенцирам дека критичкиот пристап е најразумна перспектива.
Увек имаш причина да се сомневаш во искреноста на луѓето, посебно на блиските се оглед на тоа дека нивните лаги ти влијаат повеќе.
Никој не рече дека ако женска ти иде на кафе со рандом тип ќе те извара, али го зголемува процентот на шанса тоа да се деси. И тие иљада и една, иљада и еден се способни да излажат. Кој помалце кој повеќе.
Скептицизам, не параноја.
Ако ти имаш успешна врска бидејќи никогаш не си се посомневал во искреноста на женска ти, дали тоа автоматски не посочува на тоа дека никогаш не си ни се обидел да го верифицираш тоа што ти го кажува?
И како е ова building block за врска?
чекај бе човек..... застани малце - нормално е да се има сомнеж за било што ама едно е шансата да те извара да е 1% а друго е да се 20 30 50%.... на почеток на врска се зпознавате кој сте што сте до кај ви еп аметот колку сте верни искрени и ред други работи... ама кога ке видам некој иде 3 4 5 години со дечкото или девојката и стравува од ваква работа епа шо да му кажеш на него или на неа? после толку време идење не воочил такви работи дека се можни и живее во страв дека утре ден ке се извараат па врската ке им пропадне? - јас девојками можамд а кажам дека ја знам многу добро - за секоја постапка знам како размислува што ке направи и што може да се деси - ако некад нешто пробува да сокрие од мене неможе едноставно зашто одма се гледа нешто „шкрипи“ и нешто не е у реду... незнам за другите ајде да не зборам на памет но за себе можам да гарантирам за некои работи. на крај краева ова и го имама кажано и на девојка ми - ако јас сакам да шврљам на страна тоа ке го направам сакала или несакала а ти биди курназ па дознај дали сум направил нешто...

едит... едно прашање.... како ке се осеќате (повеќе се однесува на машките) во ситуација кога вие сте „ебачот“ и си шврљате на страна без да знае девојкави и доаѓа момент кога одеднаш дознавате дека токму вашата девојка шврљала настрана исто како и вие.... ?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
едит... едно прашање.... како ке се осеќате (повеќе се однесува на машките) во ситуација кога вие сте „ебачот“ и си шврљате на страна без да знае девојкави и доаѓа момент кога одеднаш дознавате дека токму вашата девојка шврљала настрана исто како и вие.... ?
Отвори нова тема за ова, да видиме шврљачите што ќе кажат на ова :) Интересна дискусија ќе биде.

Патем девојче остај овие овде што зборат, верба во маж нема, држи го на нишан:D
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.438
Ccccc znaci celi 12 strani razvrzavte muabet dal da odi ili ne na kafe.....a bre ako nekoj saka da napraj nesto nastrana nikoj ne moze da go spreci, ke go napraj bilo kade i nikoj da ne cue, ta ni kafe ni nisto drugo nema da mu treba za izgovor.
Pa i soveti za vakvi raboti se baralo na forum bre, aloooo:eek:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.829
Што ако сте у врска со бисексуална особа? Дали тогаш би ви сметало кога партнерот/партнерката оди на кафе со личност од истиот пол? Бидејќи веќе заклучивме дека на голем број би им сметало партнерот/партнерката да оди на кафе со личност од спротивниот пол, дали во овој случај партнерот/партнерката нема да смее да оди на кафе со никого?
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Oпнете се сите тројца ма, животот е краток, полн со болка и страдања. Ко че бидиш на смртна постела нема да си речиш, супер дечко ми во далечната 2013 беше на кафе со другарка и не се онадија, туку ќе се каеш за пропуштените можности, во случајов секс во тројка.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Отвори нова тема за ова, да видиме шврљачите што ќе кажат на ова :) Интересна дискусија ќе биде.

Патем девојче остај овие овде што зборат, верба во маж нема, држи го на нишан:D
Leandra...a jabolkoto??
Nie da ne go gricnavme, nie mazite?

Neka, neka ti bide. Iako gresis. Nie sme si kafedzii, ama bez emocii ide toa.
Kaj vas zenkite retko, epten rerko nekoja ide na "kafe" kolku za edna-dve g'ltki. Kaj vas MORAAA cuvstva da ima :)
;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Leandra...a jabolkoto??
Nie da ne go gricnavme, nie mazite?

Neka, neka ti bide. Iako gresis. Nie sme si kafedzii, ama bez emocii ide toa.
Kaj vas zenkite retko, epten rerko nekoja ide na "kafe" kolku za edna-dve g'ltki. Kaj vas MORAAA cuvstva da ima :)
;)

Јас на кафе не идам со емоции, али накај кафана незнаеш какви се не чувства ми поминуваат низ глава.
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.438
Leandra...a jabolkoto??
Nie da ne go gricnavme, nie mazite?

Neka, neka ti bide. Iako gresis. Nie sme si kafedzii, ama bez emocii ide toa.
Kaj vas zenkite retko, epten rerko nekoja ide na "kafe" kolku za edna-dve g'ltki. Kaj vas MORAAA cuvstva da ima :)
;)
A so ima toa vrska dali e za samo edna goltka kafe ili i za plus uste po edno sokce rabotata:D
Izneveruvanje e izneveruvanje , vaka ili onaka


i kolku da se znae ne opravduvam ni edno ni drugo ...nikakvo:D
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
88
Поени од реакции
25
Јаки муабети гледам паднаа
а бре дали сте нормални:mad:
си ги домеривте на ангро
а изневерување имало и ќе има
но треба да се каже у очи
а не види кафе мафе и слични срања ццц
а најстрашно е кога ќе фатиш некого у лага
е тогаш за вакви дискутанти кои се на темава
настануе проблем:eek::rolleyes:
ако е видувањето само видување о.к. но ако има отворена намера за нешто повеќе . ...
напишав и порано тогаш било само добар холивуд
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
363
Ако френдот и е познат локален педер тогаш нема да и замерам,макар што после тоа ќе и кажам да се труди што е можно повеќе да го избегава оти него може друга му е намерата на таквата дружба.Доколку истиот не е педер боље ќе му е да биде педер:ROFLMAO:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
никој не е нечија сопственост! па и ултиматуми :pos:и тоа за едно кафе, пих!
па и да се 3, пак пих!!! социјални битија сме. ако ми/и забранувам дружба, тогаш за во планина сме. таму сами со волците и мечките. божеееее не ми се верува дека некои се и можда сериозни.
единствена работа е партнерот да не се запостави. да не се осети дека некој друг е пред него/неа во повеќето случаи. ако од 10 можни средби меѓу партнерите, тој/таа 7-8 рече НЕ, ќе идам со овој/оваа тогаш е проблем. но и тоа не е голем проблем. ќе се направи муабет, ќе се каже што има, па ако се разбрани, разбрани ќе си останат. ако не, тогаш тие двајца и не се еден за друг. просто ко пасуљ. или пак .... ако сум на раб, не може да излезе и мора дома да ме чека?
го поддржувам дружењето со сите кои се знам или таа ги знае. колку сака може да шета. а од нив ќе запознаеш нови луѓе, и тие нови ќе те запознат со нови .... итн
впрочем, еве ми текна и дека вечер има дружба. ..... на која сите што ќе присуствуваат ќе бидат или соло или со партнерите ќе дојдат?тешко, повеќето ќе бидат “пуштени“ да се дружат
дај ја слободата, за да можеш и ти да бидеш слободен (слободен во психата)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom