Фан Клуб: Јувентус

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Ду ај смел фиар ?? .. :icon_lol:


Шо се секираш, Ел Шарави ќе иде у ПСЖ на лето, и Галијани ќе ни драпа мадиња, дека Бало е уствари земен да биде негова замена, и неможеле да ги издржат финансиски двајцата :icon_lol:
Нај искрено се надевам дека нема да биде продаден Шарави од Милан.На Италија и фалат млади ѕвезди и играчи кои што ќе го држат квалитетот на лигата на највисоко ниво.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.646
Повиканите за со Лацио
1 Buffon
4 Caceres
6 Pogba
8 Marchisio
9 Vucinic
11 De Ceglie
12 Giovinco
13 Peluso
15 Barzagli
19 Bonucci
20 Padoin
21 Pirlo
23 Vidal
24 Giaccherini
26 Lichtsteiner
27 Quagliarella
30 Storari
32 Matri
33 Isla
34 Rubinho
39 Marroneo

Што се случи бе со Анелка, еве стига 31 овој уште на медицински прегледи е :cautious:
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Официјално ! Хосе Кевалос потпиша за Јуве ...
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Треба Буфон на клупа да се седне...
И ти сеа ваков муабет баш на родендено :D
Не треба тој да седни на клупа,треба Кјелини шо побрзо да се врати пошто Касерес Де Чеље и Мароне не знат како да мават по писка,онака превентивно за да не помислуват напаѓачите противнички контри да трчат. Па уште ко ќе помислам дека утре Сторари ќе брани,онај торкото лани на Маркизио тупајнца шо му мана на нејќење од радост гол шо дадоја,страв ме фаќа на секое топка ко ќе прими
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Повиканите за со Лацио
1 Buffon
4 Caceres
6 Pogba
8 Marchisio
9 Vucinic
11 De Ceglie
12 Giovinco
13 Peluso
15 Barzagli
19 Bonucci
20 Padoin
21 Pirlo
23 Vidal
24 Giaccherini
26 Lichtsteiner
27 Quagliarella
30 Storari
32 Matri
33 Isla
34 Rubinho
39 Marroneo

Што се случи бе со Анелка, еве стига 31 овој уште на медицински прегледи е :cautious:
Е оти го нема Beltrame? Баш супер ги изигра последните минути против Џенова... треба и против Лацио да го пуштат во последните 10 минути.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.646
И ти сеа ваков муабет баш на родендено :D
Не треба тој да седни на клупа,треба Кјелини шо побрзо да се врати пошто Касерес Де Чеље и Мароне не знат како да мават по писка,онака превентивно за да не помислуват напаѓачите противнички контри да трчат. Па уште ко ќе помислам дека утре Сторари ќе брани,онај торкото лани на Маркизио тупајнца шо му мана на нејќење од радост гол шо дадоја,страв ме фаќа на секое топка ко ќе прими
Тоа за Буфон го пишав на саркастичен начин дека некои членови на фан клубов (ќе си се пронајдат) сакаат да го видат Џиџи на клупа, а дечкото редовно си зема награди за најдобар голман. Мислат ако направил 2-3 грешки треба одма трет голман да го стават.
Друго многу ни тргна со повредениве и сега со суспендираните, да ни се случеше ова минатата сезона 100% немаше да го освоиме скудетото, затоа што немавме клупа. Сега колку - толку имаме некои играчи кои можат да пружат добри партии ( Погба, Џакерини, Касерес,Пелусо, Мароне, Сторари ). За тоа дека сме влезени во криза не верувам дека е така. Точно последниве резултати освен дуелот со Удинезе ни се катастрофални, можда и играчите ги фаќа умор или пак губат на mentality во одредени моменти на натпреварот, но важно ја ИМАМЕ ИГРАТА, при негативен резултат напаѓаме цело време, знаеме што сакаме, не сме како Интерашине кои играат како мува без глава. Тоа ми се свиѓа во овој Јувентус, што и покрај негативните резултати покажуваме ПРАВ карактер ( Не како карактерот на Интер во времето на Крофната ). Искрено ме фаќа страв сега од Наполи, но мислам дека Конте ги држи работите под Контрола.
Утре против Лацио очекувам Ештон пак да не заебе...:icon_lol:
--- надополнето: 28 јануари 2013 во 20:56 ---
Е оти го нема Beltrame? Баш супер ги изигра последните минути против Џенова... треба и против Лацио да го пуштат во последните 10 минути.
Ти личам ли јас на Конте пак да знам зошто го нема Белтраме? :icon_mrgr:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Тоа за Буфон го пишав на саркастичен начин дека некои членови на фан клубов (ќе си се пронајдат) сакаат да го видат Џиџи на клупа, а дечкото редовно си зема награди за најдобар голман. Мислат ако направил 2-3 грешки треба одма трет голман да го стават.
Друго многу ни тргна со повредениве и сега со суспендираните, да ни се случеше ова минатата сезона 100% немаше да го освоиме скудетото, затоа што немавме клупа. Сега колку - толку имаме некои играчи кои можат да пружат добри партии ( Погба, Џакерини, Касерес,Пелусо, Мароне, Сторари ). За тоа дека сме влезени во криза не верувам дека е така. Точно последниве резултати освен дуелот со Удинезе ни се катастрофални, можда и играчите ги фаќа умор или пак губат на mentality во одредени моменти на натпреварот, но важно ја ИМАМЕ ИГРАТА, при негативен резултат напаѓаме цело време, знаеме што сакаме, не сме како Интерашине кои играат како мува без глава. Тоа ми се свиѓа во овој Јувентус, што и покрај негативните резултати покажуваме ПРАВ карактер ( Не како карактерот на Интер во времето на Крофната ). Искрено ме фаќа страв сега од Наполи, но мислам дека Конте ги држи работите под Контрола.
Утре против Лацио очекувам Ештон пак да не заебе...:icon_lol:
--- надополнето: 28 јануари 2013 во 20:56 ---


Ти личам ли јас на Конте пак да знам зошто го нема Белтраме?
Брат, овие црвените и лани беа кај нас.И да не претерам ама поќе играја лани од годинава :)
Ова зошто го нема Белтраме остај незнам ама повеќе ме интересира што бараше Белтраме пред Матри во претходиот меч. Нешто жолти да не имаше акумулирано?


А инаку интересно ќе биди со Фиорентина кога ќе мора да играме без Бонучи и Киелини :( . Артуро назад оти со Касерес,Мароне и Ештон биче весело.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.646
Брат, овие црвените и лани беа кај нас.И да не претерам ама поќе играја лани од годинава :)
Ова зошто го нема Белтраме остај незнам ама повеќе ме интересира што бараше Белтраме пред Матри во претходиот меч. Нешто жолти да не имаше акумулирано?


А инаку интересно ќе биди со Фиорентина кога ќе мора да играме без Бонучи и Киелини :( . Артуро назад оти со Касерес,Мароне и Ештон биче весело.
Брат не заебавај Касерес дојде на полусезона, Џакерини и Сторари играа само во куповите или евентуално ако некој имаше суспензија од жолти картони, а Мароне незнам ни дали 5 пати настапи минатата сезона... практично со еден тим цела сезона игравме ( Пепе заборавив да го спомнам :) )
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Џак - лани 9старт/14замена годинава 6старт/4замена -- се на се 23 (лани) / 10 (годинава)
http://soccernet.espn.go.com/player/_/id/134438/emanuele-giaccherini?cc=5739

Касерес 6/5 со 8/3 -- 11 / 11 (колку шо играше лани толку и годинава значи по една полусезона)
http://soccernet.espn.go.com/player/_/id/103029/josé-martín-cáceres?cc=5739

Сторари - 3 лани 2 годинава - мање више исто го фатила кичмата Џиџи.

За Пепе си во право.
Значи Касерес и Сторари исто играат колку и лани шо играја,
а Џакерини како шо гледаш лани имаше и тоа како загарантиран настап (на 23 од 38 меча стапнал на терен)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Со овие казни јас мислам дека утре со Лацио треба малку да искалкулира Конте со составот. Пелусо, Џакерини, Матри, Падоин и Исла треба да играат. Ако играме добро јас мислам дека ќе поминеме, па без разлика со кој играчи. Јас мислам дека и овие играчи може да одиграат солидно, доволно за да се пласираме во финале. Би било одлично ако Пирло може да игра, но не ми се верува.
Треба да бидеме внимателни, ова е најтешкиот период низ кој сме поминале. Ситуацијата мора смирено да се среди и да продолжиме да играме како што игравме во декември месец...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Добро бе кој кур му е не Пепе една утакмица нема изиграно сезонава кога се враќа?!! :tapp::mad::mad:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Со овие казни јас мислам дека утре со Лацио треба малку да искалкулира Конте со составот. Пелусо, Џакерини, Матри, Падоин и Исла треба да играат. Ако играме добро јас мислам дека ќе поминеме, па без разлика со кој играчи. Јас мислам дека и овие играчи може да одиграат солидно, доволно за да се пласираме во финале. Би било одлично ако Пирло може да игра, но не ми се верува.
Треба да бидеме внимателни, ова е најтешкиот период низ кој сме поминале. Ситуацијата мора смирено да се среди и да продолжиме да играме како што игравме во декември месец...
Сакаш да кажиш дека Лацио ќе си спијат на ушите?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ma kakvi kalkulaci utre , da ve prasam dobri ste? :unsure:

UTRE odime ALL IN , da gi pobedime pickite Lacio sto gi mrazam so toj odvraten fudbal sto go igraat .

Buffon-Barzagli-Bonucci-Caceres-Lichsteiner-Vidal-Pirlo(Pogba)-Marchisio-Giaccherini-Quagliarella-Giovinco.

Ajde da odime vo finaleto , kade ke igramo vo Maj , znaci ke nemam vise utakmici vo kupot , utre mora da odime ponatamu . FORZAJUVE!!!
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Со Лацио поарно 4-4-2 или 4-3-3 оти со 3ца у одбрана без Киелини и Бонучи не ја бива работата...:tapp:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Само јас верувам во Анелка ?
Мислам дека ке се покаже подобро од сите нашаѓачи во Јувентус ,само ако му се даде можност .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom