Auxo - jailbreak tweak

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.651
Поени од реакции
14.502
Многу добра работа, штета што уште нема ЏБ за 4с како што треба



Дај Боже да вметнат нешто слично во iOS 7
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Многу добра работа, штета што уште нема ЏБ за 4с како што треба



Дај Боже да вметнат нешто слично во iOS 7
Не е убаво кракната, доле сите слики се менуваат во слика од детенце кое плаче и има капче од пират :)
И не ги исклучува сите апликации, некои не ги ни покажува.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.651
Поени од реакции
14.502
Го имаш? Пошто на ова видеово како скриншотот од апликациите да е ОК.. Баш штета што не работи како што треба, а баш е супер како замисла
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Треба од епл да го вработат овај и во наредниот софвер ова да го има
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.651
Поени од реакции
14.502
Не сум некој Епл фанбој, ама мислам дека ако си го средат оперативниот систем малце со некои новини, малце поголема слобода за кастомизирање и подобрувања кои олеснуваат вакви едноставни работи тогаш Андроид нема шанси. Е сега, тоа е Епл + слобода во иста реченица... :icon_lol: Затоа има ЏБ, како и секои работи во животот има на цуцето цуце
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Тој што беше главен за оперативниот го избркаа, добиа многу критики дека станува досаден оперативниот, така да со нареднив ќе има големи промени.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Го имаш? Пошто на ова видеово како скриншотот од апликациите да е ОК.. Баш штета што не работи како што треба, а баш е супер како замисла
Го имав некое време и го избришав, барем додека не направат некој апдејт.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.651
Поени од реакции
14.502
Kako OS до сега со стабилност и лагирање ама немам никаква замерка. Си работи за тоа што е наменет, освен што најмногу ме нервира што нема toggles за вклучување/исклучување на комуникацискиот дел од телефонот. Тоа ми е најтапа, секој пат во Сетингс. Ама дека е стабилен, е. Андроид може го имаат Project Butter, ама ова е Project Свила
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Kako OS до сега со стабилност и лагирање ама немам никаква замерка. Си работи за тоа што е наменет, освен што најмногу ме нервира што нема toggles за вклучување/исклучување на комуникацискиот дел од телефонот. Тоа ми е најтапа, секој пат во Сетингс. Ама дека е стабилен, е. Андроид може го имаат Project Butter, ама ова е Project Свила
Какви toggles?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.651
Поени од реакции
14.502
Сакам да кажам дека нема во чистиот ОС, без никакви чепкања
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.651
Поени од реакции
14.502
Е тоа, тоа... Стварно се ботови, се прават единствени во се и сешто, а уствари се скоро во ништо
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
јас мислам дека ќе биде тапа и не е баш препорачано зашто ќе се кочи iOS-от или respring еве кај Андроид веќе го има од ics верзија па нагоре па еве не е баш сјајно и заебанција има ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom