Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.183
Поени од реакции
4.822
Системот оригинално имал 7 планети. Останати се само 3. Погоди во чиј мев отишле 4 :D.

Инаку не спомна за детали на начинот на кој живеат. Имаат само неколку станици над земја. Градовите им се под земја :)

Инаку добро истражување Human, податоците ти се точни :)
Доколку има живот таму мораат да живеат под земја заради огромната радијација. Доколку има. јас не знам, ама за мене тоа дури не се докажи е само теорија. :) И тоа многу занимлива теорија. ;):)
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Дали е вистина проценете , јас не верувам.

 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Дали е вистина проценете , јас не верувам.

Не е чудно што ова беше датата предвидена кога наводно 6 цивилизации ќе беа презентирани на јавноста од страна на Обама администрацијата?

--- надополнето ---

Доколку има живот таму мораат да живеат под земја заради огромната радијација. Доколку има. јас не знам, ама за мене тоа дури не се докажи е само теорија. :) И тоа многу занимлива теорија. ;):)
Па за тие станици на површината имаат соодветна технологија која спречува да пројде радијација. Но сега проверив, живеат под земја од други причини, не заради радијација, инаку воопшто ништо нема да има на површината.

Инаку никој не тет убедува во ништо, можеш да го сметаш ова за што сакаш. (Занимлива) Теорија е сепак нешто :).
____________________________
Други (скоро) невозможни човеколики цивилизации:

Arcturus

Antares

Vega

Наводно, условите кои овие системи ги нудат се многу неповолни и невозможно е живот да никне или да создаде колонија таму.

Оооо ќе заборавев, појасот на Орион :)
 
Г

Господ

Гостин
Имам читано дека на Вега има форми на живот,тоест на четвртата планета.
Некој вид водни суштества.
E сеа дали е sci-fi или не,не би знаел.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Имам читано дека на Вега има форми на живот,тоест на четвртата планета.
Некој вид водни суштества.
E сеа дали е sci-fi или не,не би знаел.
Не се сеќавам дали беа водни/амфибиколики суштества, ама дека се грубо хуманоидни - да. Коегзистирале со колониите од некоја друга ѕвезда од Lyra соѕвездието. Но сега и Лиранците и Веганците се преселени во Андромеда. Е сега тоа што кажа дека се водни се совпаѓа со информациите дека најголемиот дел водни/амфибиколики животни форми доаѓаат од Андромеда соѕвездието, и Cygnus соѕвездието. До некаде се поклопува.

За разлика од Вега, андромеда и cygnus имаат доста поволни системи за живот.

Се е sci-fi додека не каже научник дека нашол/произвел докази :D.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Дали е вистина проценете , јас не верувам.

Според мене овде не станува збор за летачка чинија од друга планета... ова е или некоја монтажа или нешто сосема друго
 

emu6

emo girl
Член од
8 март 2010
Мислења
11
Поени од реакции
1
Дали е вистина проценете , јас не верувам.

епа гледајте, американците се доста моќни што би можеле да направат летачка чинија и да го заплашат населението. Друг случај е тоа што можи да е некоја доста светла планета или трет случај е да е монтажа.
 
Г

Господ

Гостин
Друг случај е тоа што можи да е некоја доста светла планета или трет случај е да е монтажа.
Планета???
Чек,планета?!
Ова не е во орбита или близу земјата,ова длабоко во атмосферата на Земјата.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Nogu mi prae film voa poslednoto klipce ... ccc ... Edvaj cekam da dojdat i da ni kazat kolku sme glupi .... ajde beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee elate navaka ...
Epten mi e kul voa klipce ha :) ... prosto se pitam i sekoj den si go pretstavuvam kako li bi bil denot koga lugeto oficijalno ke se povrzeme so vonzemjanite.Denot ke bide golem, no na koj nacin ke se sluce toa mnogu me interesira.Ama edno znam... brzo brzo ke dojde taj moment :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.183
Поени од реакции
4.822
Дали е вистина проценете , јас не верувам.

Преочигледно е дека ова е монтажа и тоа монтажа која скоро секој може да ја направи.
Едноставно бираш слика, ставаш звук и една мала анимација.
Ова можам и јас да го направам. :)
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57


--- надополнето ---

Интересноо е околу мапите
00 : 25 одприлика
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Malku da pomognam ... poglednete go ova do kraj .. prvo malku se rasplakav .. znaejki ja celata istina za nas i vas ... mora da se pogledne do kraj videovo a
i celiot discloser proekt .... pozdrav ....


ova se mnogu snimki na vonzemni letala i site snimki se od NASA arhivi ...


Prosto ne verojatno ...

II del ... tuka delot so Slikata od kopluterot okolu 4:30 e fantasticna ... i videte kolku smireno covekot koj raboti na laptopot
samo si go gleda.Bez emocii i reakcii na lice.Znaci deka odnapred se zapoznaeni so postoenjeto na takvi letala i tie raboti :)


Tuka astronautot pri krajt ubavo si kazuva ... Amerika laze i uspesno gi sokriva faktite deka sme poseteni i deka ne sme sami.
A snimkata na krajot ne znam dali e toa MIR stanicata obikolena od stotici ufos ... Pa ja krstile teatar :) ... ccc .. koga zumira e ebati jakoto.Prosto ne verojatno .. ama vistinito e ...

I ne znam posle tolku dokazi fakti videa iskazuvanja na astronauti i svedoci pak nekoj en veruvaat ... Ni treba revolucija !!!!!!

--- надополнето ---

A za ovoj dokumentaren film ne znam sto da kazam "ECETI - James Gilliland - First Contact Has Begun"
samo ke kazam ... ~ 11 dimenzii ~ ... ufff ....
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Malku da pomognam ... poglednete go ova do kraj .. prvo malku se rasplakav .. znaejki ja celata istina za nas i vas ... mora da se pogledne do kraj videovo a
i celiot discloser proekt .... pozdrav ....


ova se mnogu snimki na vonzemni letala i site snimki se od NASA arhivi ...


Prosto ne verojatno ...

II del ... tuka delot so Slikata od kopluterot okolu 4:30 e fantasticna ... i videte kolku smireno covekot koj raboti na laptopot
samo si go gleda.Bez emocii i reakcii na lice.Znaci deka odnapred se zapoznaeni so postoenjeto na takvi letala i tie raboti :)


Tuka astronautot pri krajt ubavo si kazuva ... Amerika laze i uspesno gi sokriva faktite deka sme poseteni i deka ne sme sami.
A snimkata na krajot ne znam dali e toa MIR stanicata obikolena od stotici ufos ... Pa ja krstile teatar :) ... ccc .. koga zumira e ebati jakoto.Prosto ne verojatno .. ama vistinito e ...

I ne znam posle tolku dokazi fakti videa iskazuvanja na astronauti i svedoci pak nekoj en veruvaat ... Ni treba revolucija !!!!!!

--- надополнето ---

A za ovoj dokumentaren film ne znam sto da kazam "ECETI - James Gilliland - First Contact Has Begun"
samo ke kazam ... ~ 11 dimenzii ~ ... ufff ....
Абе нивни проблем што неверуаа...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.157
Поени од реакции
2.821
За да ја заташкаат работата Американците секогаш велат вонземјаните се криви, а некои други или самите тие Американци не се криви.
За вонземјаните на големо почна да се зборува во времето на Кенедиството, кога Kомунизмот почна да се шири на целата Земја. И сега како да му се објасни на Американскиот народ оваа појава. За ова се криви вонземјаните и почнаа стрипови, филмови да продуцираат Американците како божем вонземјани ја нападнале Земјата и почнале вонземјаните да го шират комунизмот, како божем комунизмот не е својствен за човечкиот род, никогаш го немало со илјадници години на Земјата. И тоа е, кога се нема објаснување за некои работи, почнуваат приказните за вонземјаните. А всушност се се случува од луѓето, а вонземјаните се само завеса за да ги прикријат кривците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom