Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Се сомневам во се што ќе прочитам.Но авторот не ми значи ништо ако напишаното е поткрепено со факти,има реална основа или барем ми изгледа веродостојно.
ите како треба да те интересира авторот поготово во денешно време кога секој може да пише што сака на нет
 
S

smart ass

Гостин
Абе дај не филозофирај кажи кој се што се од каде се име презиме професија итн итн итн не ми врти сега одоколу ко мува околу лајно

Еве ги де,,,,од овие презема.

Копирач Without giving the credit's to smart people's who found s***d people so they sell book's videos etc.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Да, всушност многу луѓе го сметаат Исус за плејаданец, а има тврдења и дека Кирил и Методиј биле вонземци од Tau Ceti.

Пред да ме опомене Апокалипто, не, навистина не се зезам, има вакви тврдења, и да, звучат многу откачено, но малку истражување со отворен ум дава индикации дека до некаде е можно.
Еве јас те прашувам конкретно за ова.... the fuck man?!
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
А што си ти така нервозен?

Ти кажав премногу се за сите да ги набројувам одеднаш. Можеше да прашаш нешто конкретно па да го разглабам во детали, не вака ...
Абе дај неколку автори дај неколку тврди докази од сите тие очевидци и сведоци дај бе нешто опипливо дај изјава од авторитет
 
Г

Господ

Гостин
ите како треба да те интересира авторот поготово во денешно време кога секој може да пише што сака на нет
А според што поточно треба да го вреднуваме мислењето и трудот на еден човек?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
А според што поточно треба да го вреднуваме мислењето и трудот на еден човек?
по неговата психичка состојба пред се, по тоа по кој мотиви се раководи колку е стручен во областа за којашто пишува,итн итн итн
а ако кажеш дека нее битен авторот исто ко некој лимар да пишал медицински извештај и ти да речеш да точно така е има смисла
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Еве ги де,,,,од овие презема.

Копирач Without giving the credit's to smart people's who found s***d people so they sell book's videos etc.
Еве јас те прашувам конкретно за ова.... the fuck man?!
Еве гледам смарт ес знае од кого "копирам" па нека повели нека го најде изворот на тоа тврдење.

И Смарт, побрзај, немам цела ноќ, океј?

Абе дај неколку автори дај неколку тврди докази од сите тие очевидци и сведоци дај бе нешто опипливо дај изјава од авторитет
Пробај со Richard C. Hoagland. И до сега ќе поставеше неколку конкретни прашања, место да се повторуваш во секој пост.
 
Г

Господ

Гостин
по неговата психичка состојба пред се, по тоа по кој мотиви се раководи колку е стручен во областа за којашто пишува,итн итн итн
а ако кажеш дека нее битен авторот исто ко некој лимар да пишал медицински извештај и ти да речеш да точно така е има смисла
A ако тој лимар се консултирал со 20 доктори пред да го напише медицинскиот извештај?
Ако некој доктор на тој лимар му диктирал 90% од извештајот?
Ако тој лимар има завршено Медицина и нема работа?
Ако IQ-то на лимарот е 200+?

Ај вака.
Види ја психичката состојба на Гане Тодоровски,типот е апла пијандура.
Според тоа,неговиот труд не треба да се цени бидејки тој е лош со психа.

Башка,како можеш да ги откриеш вистинските мотиви на некој човек?
Како можеш да бидеш сигурен дека тој нема некоја задна мисла?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Еве гледам смарт ес знае од кого "копирам" па нека повели нека го најде изворот на тоа тврдење.

И Смарт, побрзај, немам цела ноќ, океј?



Пробај со Richard C. Hoagland. И до сега ќе поставеше неколку конкретни прашања, место да се повторуваш во секој пост.
Bullshit Автор овој го сметаш за релевантен извор ?? :pos2: Абе дај не се заебавај ама се мислам дека ваквите сензационалисти удираат на одредена целна група тоест луге со психички пореметувања нај голема целна група им се шизофреничарите и параноиците кој што постојано мораат да се сомневаат во нешто и некого и цело време веруваат дека некој крие нешто од нив али да ти препорацам нешто не ме сваќај погрешно но доколку стварно веруваш во овие работи нај добро би ти било да си отидеш кај стручно лице да си направиш некој тестови,ама и по писувањево ко да си бил во скоро време на анти депресанти ?

--- надополнето ---

A ако тој лимар се консултирал со 20 доктори пред да го напише медицинскиот извештај?
Ако некој доктор на тој лимар му диктирал 90% од извештајот?
Ако тој лимар има завршено Медицина и нема работа?
Ако IQ-то на лимарот е 200+?

Ај вака.
Види ја психичката состојба на Гане Тодоровски,типот е апла пијандура.
Според тоа,неговиот труд не треба да се цени бидејки тој е лош со психа.

Башка,како можеш да ги откриеш вистинските мотиви на некој човек?
Како можеш да бидеш сигурен дека тој нема некоја задна мисла?
Аман не трескај а кај е тој што му диктирал?
со интелигенција 200 бравар или конспираси теоретичар ептен тешко
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Bullshit Автор овој го сметаш за релевантен извор ?? :pos2: Абе дај не се заебавај ама се мислам дека ваквите сензационалисти удираат на одредена целна група тоест луге со психички пореметувања нај голема целна група им се шизофреничарите и параноиците кој што постојано мораат да се сомневаат во нешто и некого и цело време веруваат дека некој крие нешто од нив али да ти препорацам нешто не ме сваќај погрешно но доколку стварно веруваш во овие работи нај добро би ти било да си отидеш кај стручно лице да си направиш некој тестови,ама и по писувањево ко да си бил во скоро време на анти депресанти ?
Се обидуваш да предизвикаш негативен емоционален feedback кај мене од тоа што го пишуваш? Навредите не те прават попаметен или поначитан.

Ајде, објасни го булшитот кај човекот, може? Дел по дел сакам!

А, додека го правиш тоа, провери си и за Dr. Paul LaViolette.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Абе се што зборат е неиздржано без докази без факти само нагаѓања и сф приказни сензационализам за продавање на книги
но не мислев да те навредам во најмала рака искрено речено мислам голем си сепак би требало да сваќаш некој работи дај отидиси до некоја институција на време
 
S

smart ass

Гостин
Bullshit Автор овој го сметаш за релевантен извор ?? :pos2: Абе дај не се заебавај ама се мислам дека ваквите сензационалисти удираат на одредена целна група тоест луге со психички пореметувања нај голема целна група им се шизофреничарите и параноиците кој што постојано мораат да се сомневаат во нешто и некого и цело време веруваат дека некој крие нешто од нив али да ти препорацам нешто не ме сваќај погрешно но доколку стварно веруваш во овие работи нај добро би ти било да си отидеш кај стручно лице да си направиш некој тестови,ама и по писувањево ко да си бил во скоро време на анти депресанти ?

--- надополнето ---

Најверојатно...бара кои ги копирал (не виде)...ами зета ретикули,нибиру...зетинците на ненси,понатаму дека не направиле за да копаме злато....ај заборава...опростено:)

А да провери и за Д-р ИБН ЕБАН ПРЕЕБАН:pos2:

Аман не трескај а кај е тој што му диктирал?
со интелигенција 200 бравар или конспираси теоретичар ептен тешко
Па и невозможно...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Абе се што зборат е неиздржано без докази без факти само нагаѓања и сф приказни сензационализам за продавање на книги
но не мислев да те навредам во најмала рака искрено речено мислам голем си сепак би требало да сваќаш некој работи дај отидиси до некоја институција на време
А да си признаеш дека немаш поим кој е човекот, е дека сега прв пат слушна за него? Мојата психичка состојба е во ред, благодарам на грижата, имам тетка психолог. Или оди прочитај нешто, и ако имаш сомнежи, искажи ги овде, или едноставно не ја следи темава. Јас не сум тема на дискусија, затоа ќе те замолам да ме оставиш мене на страна, во ред?

--- надополнето ---

Најверојатно...бара кои ги копирал (не виде)...ами зета ретикули,нибиру...зетинците на ненси,понатаму дека не направиле за да копаме злато....ај заборава...опростено:)

А да провери и за Д-р ИБН ЕБАН ПРЕЕБАН:pos2:



Па и невозможно...
Ти бараш за тоа што ти го дадов или само замараш? Оди најди го копираното.
 
S

smart ass

Гостин
Не вреди да барам....истото не е копирано буквално туку прочитано па потоа интерпретирано лично од тебе....виде на линкот каде ме цитираше.....од различни интерпретации на тие идиојти кои профитираат на лобоси продавајќи книги,видеа и.т.н

Нормално од уфолоџистпараноид сајтовите...Кирил и Методиј биле вонземјани???

Де ова објасни го??
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не вреди да барам....истото не е копирано буквално туку прочитано па потоа интерпретирано лично од тебе....виде на линкот каде ме цитираше.....од различни интерпретации на тие идиојти кои профитираат на лобоси продавајќи книги,видеа и.т.н

Нормално од уфолоџистпараноид сајтовите...Кирил и Методиј биле вонземјани???

Де ова објасни го??
Знаев.

Да де, Tау Цетијанците се зачетници на словенските народи и култури. Кириличното писмо доаѓа од нив.

А и по лик се плукнати како наши Кирил и Методиј (или во превод на Tау Цетијански - Kирилиа Методин - Методот на Кирилица :D), или какви што ние ги претставуваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom