Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ако се водиш по библијата или куранот нема далеку да стасаш....
Ма немој а тие се книги кои ја откриваат виситната.


Абе луѓе не постојат вонземјани, тоа се демони паднати од небото после војната помеѓу боговите или ангелите како сакате.

Еве ја вистината



We read from various sources that approximately 50,000 years ago a certain planetary body in our own solar system was mysteriously destroyed. This body has been called Tiamat, Phaeton, Lucifer, Marduk, Maldek, Rahab, and even Luna (not connected to the name later given to the moon). It was believed to have existed between Mars and Jupiter and was referred to as the “second sun” and may have been mistaken as such, because its atmosphere was resplendent with reflections of the actual sun. This is not as improbable as it sounds since Venus, the “Morning Star,” the second planet from the sun and the third brightest object in the sky, is so bright that it casts a distinct shadow on a moonless night.


Around the time of this event, the solar system, and later the Earth, was colonized by extra-terrestrial beings who were either attracted to this solar system by that conflagration or upon coming here caused the calamity themselves. Whether the disaster was natural or not, the result was that mankind on Earth experienced total and long lasting chaos and confusion. The surface of the planet Tiamat consisted mostly of great oceans. Upon its destruction, these vast saline waters entered into the Earth’s atmosphere
causing the first of two massive prehistoric deluges and tribulations that mankind would experience. It is thought that the alien invaders took full advantage of this predicament and moved in to bring about colonization. They met no resistance from the disoriented and weakened inhabitants of the Earth who believed their visitors were powerful gods.

Some theorists, like the energetic Erich von Daniken, have also determined that there was a great intergalactic war between two (or possibly more) extraterrestrial forces in a neighboring galaxy or solar system. The result of this titanic war had enormous consequences for the Earth because, it is postulated, the losers on being pursued into our system pretended to take refuge on Tiamat. They even erected a makeshift radar-type station there to decoy their pursuers. However, the defeated ones had really taken refuge on planet Earth, not on Tiamat. Upon their arrival, they almost immediately went underground into existing caverns that through scans of the planet they knew existed. They also descended into other caverns that they themselves cut out of the living rock.

The debris from Tiamat’s destruction has become the asteroid belt with its own orbit. When it nears the Roche Limit of this planet, the debris occasionally re-enters the atmosphere, falling to the surface. As researchers like Charles Fort have so splendidly collated, our Earth has seen strange rains of fish and frogs, oil and stone, hail and ice descending from the skies. What has been kept back is the fact that these anomalies are really the remains of an entire planet, that of Tiamat. The waters of its great oceans became frozen in space. When they entered our atmosphere, they liquefied, depositing
their often live contents on the surface of Earth to the perplexion and bemusement of witnesses.

When it was written in the Book of Revelation that the “Battle of Armageddon” would be fought in the “air,” it seems to refer to either the ramifications of the destruction of a second luminary in our own solar system or to the believable intergalactic war that strayed also into our back yard. (See The Lost Zodiac, and the works of Erich Von Daniken, Immanuel Velikovsky, William Bramley, David Hatcher Childress, and J. J. Hurtak)

As conjectured, the ensuing war of the air was obviously seen from the Earth by its then indigenous inhabitants. Moreover, the reconnaissance missions of the “fallen” gods in their strange “chariots” were also witnessed and recorded. These records remain today though many believe them to be mere fairy tales:More than 30,000 written documents from all over the world tell of advanced beings whoeither came to Earth or who were already living on Earth. (Jack Barranger, Past Shock)
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Абе ЗОТЕ, не постојат богови, тоа се вонземјани кои ја посетиле земјата. :pos2::pos2:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А ингравираните стории на плочи? Исто перење на мозок? Се чудам, заговор стар илјадници години хехе :D

PS: Доволно напредна вселенска цивилизација може да позира како збир од богови пред инфериорни неразвиени луѓе како нас.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
PS: Доволно напредна вселенска цивилизација може да позира како збир од богови пред инфериорни неразвиени луѓе како нас.

Ааааа, затоа античките луѓе имале толку многу богови. :):):P
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Фино, сега ај соберете се да не ја читате темава одлогирани.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Vaka sega....mene mi se desi edna slu4ka..lani beshe zimno vreme....si sedime v dnevna.(ina4e v selo bev togash).i tuki naednash takvo silno,,zeleno lasersko svetlose pojavi..sho mi se cini ocite mi gi oslepi...pocna da stoi na prozoreco..a posle da shara levo desno..i iscezna....Da taeshe sila 5 sekundi...Izlegovme nadvor nemashe ziva dusha,za da bide nekoj so laser sho sveti.Edinstveno Aerodromov shto e Ohrid e blizu da imashe pushteno nekoi signalni svetla...ama tolkavi ne bea...a i plus ne pristignuvashe avion vo toj moment...Od togash,veruvajte,poinaku gledam vo odnos na nekoi NLO ili vonzemjanski prikazni:toe::toe:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не ви текнува дека некој можеби само се зафркава со нас?
Си правле кругчиња во снегот.....нема врска со вонземјани.
Како се префрлиле од еден круг на друг? Кога има толкава разлика меѓу едниот и другиот круг? Без стапалки или други траги? Абе друже, да не најмиле хеликоптер да им помогне да ги направат круговите така flawlessly? :vozbud:


Ова можам и јас да го направам.:smir:
И јас, а и други. Тоа не е поентата, поентата е како се прават такви геометриски форми без да биде уништена целата "слика" со стапалки и траги од санка/даска/штоидае што е користено?

А пак од каде помислата дека е направено од вонземјани?:smir:
Бидејќи тие не оставаат траги, освен кога тоа не им е целта :wink:.

Можи лесно да се направи со зацапување на снегот, само многу внимателно...нормално тој тоа што го направил му е претходно планирано...внимателно...
А оние ненормални геометриски форми кои ги прават за една ноќ? Како нешто толку комплицирано се создава за само една ноќ?

Дури и да земеме дека имале ноќен визир или infra-red камера или нешто од тој тип. Ова е премногу за да се исценира некој hoax.

многу лесно -.- ке фатиш даска за рињење снег и ке ја буткаш :vozbud:
И како ќе се префрлиш на наредниот круг? Плус кој ќе ти дава инструкции дали правилно го "црташ" кругот во снегот? Некој мора одозгора да гледа за да види дали убаво испаѓа целиот "цртеж". Џабе ти е и на памет да си го научил, целата слика се добива видена од високо.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Како се префрлиле од еден круг на друг? Кога има толкава разлика меѓу едниот и другиот круг? Без стапалки или други траги? Абе друже, да не најмиле хеликоптер да им помогне да ги направат круговите така flawlessly? :vozbud:
Види, обрни малку внимание на сликата, ќе видиш дека нема многу снег, би се префрлиле лесно, ова е направено од човек, некој си играл...се шегуваат со јавноста.:wink:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606


Хахаха!

Да, скокале од едно место на друго, нели? Каде се стапалките?

Human, кога правиш круг мораш и да се вратиш назад, па да продолжиш со правење на друг круг? Не можат вакви кругови било големи или мали да се направат од луѓе и притоа да не останат никакво траги - НЕ Е МОЖНО.

Јас верувам дека вонземјани постојат, меѓутоа причините причините поради кои се крие нивното постоење се од чисто економски карактер. Имено, факт е дека големите конгломерати во светот држат монопол и продаваат вонземска технологија. Како инаку ќе се објасни огромниот напредок во науката и техниката во последниве 30 години, кој НЕ БЕШЕ проследен со нови теории и концепти во математиката и физиката.
Всушност нови теории во физиката и математиката имаше доста многу. Но се согласувам дека технологијата што ја имаме денес е reverse-engineered од вонземска технологија. А цивилизациите се држат себе си во тајност поради универзалните правила до кои тие се придржуваат.

* No direct involvement with an immature and evolving species.

Едно од тие златни правила. :wink:

- глупо е ова тврдење, вајда мора и они некоја полза да имаат што ни ги нудат нивните услуги :toe:
Па секако дека имаат полза. И тоа што тие го нудат е далеку од услуга, верувај.

РАЗОТКРИВАЊЕ: David Wilcock кажува СЕ.

http://divinecosmos.com/index.php/start-here/latest-news/521-disclosure-endgame

Ова е огромна Е-книга на неговиот вебсајт, која открива Се што тој знае за разоткривањето и дава огромен број на информации од кои боли глава.
Добар извор наведе, само како и сите други истражувачи и луѓе кои се посветени на нешто слично како него, информациите треба да се филтрираат. Не се што Wilcock или било кој друг контакт или истражувач споделуваат е вистина. Барем не 100%. Но секако одлично што го сподели ова со Кајгана.

Па затоа што знам дека според библијата и куранот тоа се паднатите демони на луцифер.
Да не си ти како оној со кој комуницирав онлајн, што ми тврдеше дека целиот универзум е контролиран од Луцифер, и дека Бог си заминал во друг универзум и затоа толку зло искусуваме на планетава?

И тој почна да дрви за слични работи.

Прво, дали знаеш кој е Луцифер воопшто? Онака, дај ми дефиниција.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
:wink:


Хахаха!

Да, скокале од едно место на друго, нели? Каде се стапалките?

Human, кога правиш круг мораш и да се вратиш назад, па да продолжиш со правење на друг круг? Не можат вакви кругови било големи или мали да се направат од луѓе и притоа да не останат никакво траги - НЕ Е МОЖНО.
Е па види погоре на сликата.....не можеш да го видиш целиот круг!
Тоа значи дека тој што го правел тоа прво морал да остави стапки т.е. да стаса до местото каде што ќе го започни првиот круг. Зошто не ја фотографирал целата фигура? -Затоа што ќе се познаваат стапки од кај што дошол. :)
Друго, за да направи друг круг, едноставно ќе се префрли од едниот и ќе почне да го прави другиот - ништо не е сложено.
Исто така NeptunGate, можеш да забележиш некаде на центарот дека има круг кој што во него има нагазен снег, круг што се разликува од другите. Што мислиш грешка на вонземјаните или на човекот што го правел тоа?! :):):):helou:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ма немој а тие се книги кои ја откриваат виситната.
Книги кои ја извртуваат вистината ...

Ако се напишани во метафори, алегории и кодови, што те прави да мислиш дека е 100% вистина?

Не викам дека поголемиот дел од настаните не се случиле, туку дека се напишани во таква форма што не може да се земе сериозно. Мислам, не можеш да веруваш во Библијата буквално како што е напишана. Нема смисла.

Абе луѓе не постојат вонземјани, тоа се демони паднати од небото после војната помеѓу боговите или ангелите како сакате.

Еве ја вистината

We read from various sources that approximately 50,000 years ago a certain planetary body in our own solar system was mysteriously destroyed. This body has been called Tiamat, Phaeton, Lucifer, Marduk, Maldek, Rahab, and even Luna (not connected to the name later given to the moon).
Малдек и Тијамат ти се две посебни планети, и планетата никогаш не била наречена Луцифер.

бај д веј, уништувењето на Тијамат е пред едно неколку милиони години.

It was believed to have existed between Mars and Jupiter and was referred to as the “second sun” and may have been mistaken as such, because its atmosphere was resplendent with reflections of the actual sun.
Планетата се нарекувала "Второ Сонце" бидејќи имала моноатмоско злато во атмосферата како Нибуру. Тоа ја прави атмосферата портокалово-златна и кога е гледана од друга планета изгледа навистина како второ сонце.

Инаку точно е дека се наоѓала измеѓу Марс и Јупитер.

Around the time of this event, the solar system, and later the Earth, was colonized by extra-terrestrial beings who were either attracted to this solar system by that conflagration or upon coming here caused the calamity themselves. Whether the disaster was natural or not, the result was that mankind on Earth experienced total and long lasting chaos and confusion. The surface of the planet Tiamat consisted mostly of great oceans. Upon its destruction, these vast saline waters entered into the Earth’s atmosphere
Само болдираното е точно.

causing the first of two massive prehistoric deluges and tribulations that mankind would experience.
Потопот е резултат од промена на половите. Сосема друг настан, неповрзан со уништувањето на Тијамат.

It is thought that the alien invaders took full advantage of this predicament and moved in to bring about colonization. They met no resistance from the disoriented and weakened inhabitants of the Earth who believed their visitors were powerful gods.

Some theorists, like the energetic Erich von Daniken, have also determined that there was a great intergalactic war between two (or possibly more) extraterrestrial forces in a neighboring galaxy or solar system.
Точно е, и се работи за повеќе групи. Но секако се работи за вонземјани, не гледам тука каде се потврдува твојата теорија за демони?

Не знам останатото како ја потврдува твојата теорија дека вонземјаните се всушност демони?

:wink:

Е па види погоре на сликата.....не можеш да го видиш целиот круг!
Тоа значи дека тој што го правел тоа прво морал да остави стапки т.е. да стаса до местото каде што ќе го започни првиот круг. Зошто не ја фотографирал целата фигура? -Затоа што ќе се познаваат стапки од кај што дошол. :)
Друго, за да направи друг круг, едноставно ќе се префрли од едниот и ќе почне да го прави другиот - ништо не е сложено.
Исто така NeptunGate, можеш да забележиш некаде на центарот дека има круг кој што во него има нагазен снег, круг што се разликува од другите. Што мислиш грешка на вонземјаните или на човекот што го правел тоа?! :):):):helou:






Ајде Human разглабај! хехе :P
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ЛОЛ

Нептун Гејт, ти со цел памет ли ги стави овие "феномен" кругови во вода :pos: :pos:

деца во забавиште со нив можеш да плашиш и неуки луѓе :) инаку тие се формираат на мирна водна површина каде што има струење на водата т.е таа прави залив, така да го наречам едноставно е, фрли некоја хартија каде што има таква мирна вода и таа ќе почне да кружи да прави круг - бавно и полека за потоа да навлезе повторно во водата т.е во течението на реката.

и еве сликовито... најпросто за минутка во пеинт:



*зелено - брег, сино - вода, сини линии - текот на водата и формирање кругови кога мрзне.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
ЛОЛ

Нептун Гејт, ти со цел памет ли ги стави овие "феномен" кругови во вода :pos: :pos:

деца во забавиште со нив можеш да плашиш и неуки луѓе :) инаку тие се формираат на мирна водна површина каде што има струење на водата т.е таа прави залив, така да го наречам едноставно е, фрли некоја хартија каде што има таква мирна вода и таа ќе почне да кружи да прави круг - бавно и полека за потоа да навлезе повторно во водата т.е во течението на реката.

и еве сликовито... најпросто за минутка во пеинт:

*зелено - брег, сино - вода, сини линии - текот на водата и формирање кругови кога мрзне.
Абе човек, толку не сфачаш кога ќе постирам некоја заебанција? -.-
:vozbud:
Насмејте се бре ви личам на идиот кој шета по дома со алуминиумска фолија на глава?







-ДА?!:icon_eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom