Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
А ако дишат тогаш како поминале толку голем пат од Марс до Земјата?



No Problem!
Сигурно во јадрото на метеорот освен бактерии се наоѓаат и залихи на воздухот кој што го дишат тие бактерии (немора да е кислород).Сепак за 20-30 бактерии да дишат не треба многу воздух.Иако се размножуваат сепак тие и умираат.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А ако дишат тогаш како поминале толку голем пат од Марс до Земјата?
Не дишат. Но сите знаеме и дека внатрешноста е потопла кај кај, него површината на каменот. Инаку прееска зборев за примероците вратени од Марсовите мисии. Не за метероитот. После сфатив за што си зборел.

Па не реков дека не постојат вонземјани тие си постојат кај што си постојат!
Реков дека на Земјата нема вонземјани!
Да, ги убија луѓево од чиста мира нели? Сакаш да кажеш дека и Gary McKinnon е еден од нив? Човекот моментално треба да служи доживотна робија за информациите кои ги има издадено од неговото хакнување на Пентагон. Ако не веруваш, слободно провери си на интернет. Немам за што да те лажам.

Не ме разбирај погрешно, да се има одредена доза на скептицизам е здраво за секој човек, но да се биде скептичен до степен во кој се заобиколуваат докази или работи кои доста силно наговестуваат за нешто, тоа пак не е баш здраво. Дали имаш читано за луѓево? Можеби гледано некое видео?

Јас ја знам "полисата" ама дали ти знаеш дека ако успеат да постигнат ладна фузија ќе владеат со светов и поширико? Зошто не ја користат ако ја имаат? Одговори на последново прашање!
Двајца не можат да владеат со светот, нити пак тоа е нивната цел. Не се ни толку богати да можат да создадат некој функционирачки модел кој би можел да се патентира. А и да имале пари, се сомневам дека било кој би го патентирал. Дури ни Русија не би била заинтересирана да им помогне. Компаниските гиганти за гас и гориво нема шанси да дозволат такво нешто. Профитот им зависи од парите кои луѓето ги даваат за гас, јаглен и гориво.

Ако се појави производ кој ветува бесплатна, слободна енергија, тоа ќе им штети за бизнисот. Освен ако инвенторите не се заинтересирани да го патентираат како производ кој има цена, и неговата употреба да се наплаќа, како што луѓето плаќаат и за гас и гориво, но и во тој случај, компаниите ги откупуваат концептите и ги ставаат во сеф. Не се реализираат. Тоа е реалноста на инвенторите на слободна и алтернативна енергија. Си се запрашал зошто се наплаќа користењето на соларни ќелии и ветерници? Државите бараат данок и за нив. А наводно нудат "бесплатна" енергија. Слободна енергија. Слободна жими задницава.

Затоа, како што ти реков, никој не е заинтересиран да им помогне. И мислам дека ова се должи на тоа што го зборам веќе пет години. Дека компаниите имаат измислено нови видови на енергија кои ја ставаат ладната фусија назад во фиока. Таа енергија се користи за тајните (читај вистинските) влади во светот и нивните сектори на дејствување, заедно со разни воени и паравоени организации, "сектори за надворешни влијанија" и меѓуѕвезден транспорт.

Ако не, ти објасни ми зошто состојбата на развојот на т.н. "слободна"/бесплатна енергија е на нивото на кое што е?

Во која година живееш? 2050?
Како е можно да откриле, т.е. од каде знаеш дека откриле живот на Марс? Докази? Каде се откриените бактерии?
Кој или што го тераформира Марс?
Роверот Опортјунити? или лендерот Феникс?
Кажете да знам од каде ви се информациите. Ова првпат го слушам, тераформирање на Марс.
Па мисијата на Феникс беше да докажи дека на Марс има живот, ама не успеа во тоа.
Не, колку што знам, по популарниот начин на сметање на времето сме четврток, 22 Октомври, 2009 година.

Пак ќе те прашам, да не го луфтирале надвор парчето метеор? И да е така Phoenix убаво ти посочи, дека во центарот на каменот се најдени. Инаку непрофесионално е научник да остави таков примерок да се контаминира со наши бацили и микроби. Која би била поентата на проучување на тој камен после? И која е цената? Мислам дека сериозни научници не прават гафови од такви размери.

Добивањето на информациите ми е опишано погоре. Најголемиот дел од нив, од таму го добивам, некои го добивам од други извори. Ме интересира, од каде твоите информации произлегуваат? Тврдиш дека не се раководиш од НАСА и сл. здруженија но сепак користиш нивна методологија и нивни информации за Соларниот систем, универзумот итн.

После втората мисија на Месечината (прва од моја гледна точка), однесена е мала човечка колонија на Марс која ја сочинуваат американци, британци и германци. Мисијата е под ракводство на германците и се сместува во долината Сајдонија (претежно во подземни бази). Project Solar Warden - Други две колонии (не сум сигурен во кој предел), кои се донесени таму во доцните 1986 и 1988 година. Во главно се американци, но има и французи овој пат.

Колониите бројат 670.000 индивидуи денес. Од кои не се сите луѓе.

Колониите што се пратени таму претставуваат и нова надеж за човештвото од страна на владите кои ги имаат пратено таму, бидејќи се очекуваат сериозни катастрофи и катаклизми на Земјата во блиска иднина.

Сте го виделе подземниот град што се гради во Норвешка? Банките со човечки семиња и јајце-клетки? Банки со примероци од растителен и животински свет? Ако ги прашате, нивното образложение се сведува на "за сваки случај". Градењето подземни бази во последните две години е пораснато во ненормална бројка. Зошто?

Вакви слични градби има и во Швајцарија и Шведска. Не ми верувајте, проверете сами.

Сето ова поради т.н. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]near-ELE (extinction level event) кој се очекува од страна на разни земји.

Слушнал некој за проектот Project Preserve Destiny? Ајде почнете да копате, да не биде само јас ви сервирам информации.
[/FONT]
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Не дишат. Но сите знаеме и дека внатрешноста е потопла кај кај, него површината на каменот. Инаку прееска зборев за примероците вратени од Марсовите мисии. Не за метероитот. После сфатив за што си зборел.
ОК, важно сфати.:helou:

Двајца не можат да владеат со светот, нити пак тоа е нивната цел. Не се ни толку богати да можат да создадат некој функционирачки модел кој би можел да се патентира. А и да имале пари, се сомневам дека било кој би го патентирал. Дури ни Русија не би била заинтересирана да им помогне. Компаниските гиганти за гас и гориво нема шанси да дозволат такво нешто. Профитот им зависи од парите кои луѓето ги даваат за гас, јаглен и гориво.
Не двајцата, туку државата во која работат.
Па замисли си да ја имаа ладната фузија, немаше да му требаат нуклеарни реакори, ќе ја турнеа цената на струјата, и ке станеа монопол во светот. Арно ама ја немаат.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не двајцата, туку државата во која работат.
Па замисли си да ја имаа ладната фузија, немаше да му требаат нуклеарни реакори, ќе ја турнеа цената на струјата, и ке станеа монопол во светот. Арно ама ја немаат.
Веќе владеат со светот, само не си забележал. Нема врска. Амерички државјани се.

И ти објаснив зошто не им треба ладна фусија. Ама не си допрочитал изгледа. Како што реков, во ред е, не ми верувај. Јас само пренесувам информации.

Чим е темата вонземјани и НЛОа, ме интересира да не има некој приказни што ги чул за посети од таков тип во Македонија? Јас знам некои ама ќе ги додадам после ако има интерес за тоа. Ме интересира и дали некои од работите кои ги имам чуено ќе ги повтори некој друг. Па ако имате интересни приказни или случки за споделување, слободно пишете ги тука.

Чим е темата вонземјани и НЛОа, ме интересира да не има некој приказни што ги чул за посети од таков тип во Македонија? Јас знам некои ама ќе ги додадам после ако има интерес за тоа. Ме интересира и дали некои од работите кои ги имам чуено ќе ги повтори некој друг. Па ако имате интересни приказни или случки за споделување, слободно пишете ги тука.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Neptun Gate. jas sum zainteresiran. Daj kazi gi tvoite prikazni. Mozebi i jas ke dodadam nekoja moja prikazna posle.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Веќе владеат со светот, само не си забележал. Нема врска. Амерички државјани се.
Зборував за друго ама нема сега нема врска, не е битно.

Чим е темата вонземјани и НЛОа, ме интересира да не има некој приказни што ги чул за посети од таков тип во Македонија? Јас знам некои ама ќе ги додадам после ако има интерес за тоа. Ме интересира и дали некои од работите кои ги имам чуено ќе ги повтори некој друг. Па ако имате интересни приказни или случки за споделување, слободно пишете ги тука.
Досега колку што знам НЕМА.
Знам дека пред некое време имаше една док. програма за вонземјани од МТВ продукција, ама тоа беше преработка на странски емисии.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Зборував за друго ама нема сега нема врска, не е битно.
Па кажи за кое си зборел, да знам, да ми е јасно. Ако не сум сфатил

Досега колку што знам НЕМА.
Знам дека пред некое време имаше една док. програма за вонземјани од МТВ продукција, ама тоа беше преработка на странски емисии.
Има неколку што јас ги знам, ги има и по интернет некои.

Neptun Gate. jas sum zainteresiran. Daj kazi gi tvoite prikazni. Mozebi i jas ke dodadam nekoja moja prikazna posle.
Важи, треба да побуричкам по фајлови кај мене на компјутер, ама ќе ги објавам одма чим ги најдам.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Компаниските гиганти за гас и гориво нема шанси да дозволат такво нешто. Профитот им зависи од парите кои луѓето ги даваат за гас, јаглен и гориво.

Ако се појави производ кој ветува бесплатна, слободна енергија, тоа ќе им штети за бизнисот.
Нема да им штети на бизнисот ако го имаат тие, со тоа (ладната фузија) можат да создадат монопол т.е. да ја уништат конкуренцијата и да останат само тие. Едноставно.

A nekoja tvoja bliska sredba so vonzemjani ili dali imas videno NLO.???
За такви треба да бараш надвор од Форумов. :pos2:

Има неколку што јас ги знам, ги има и по интернет некои.



Важи, треба да побуричкам по фајлови кај мене на компјутер, ама ќе ги објавам одма чим ги најдам.
Да ги објавиш!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Јас лично мислам дека некаде во универзумот има вакви работи,но тешко е да се докаже бидејќи постоечките докази се слаби.

Нема докази , но треба да бидеш ептен луд и да кажеш дека нема живот .. Мислам дека како нас развиени цивилизации има многу но само што се мноооогу далеку.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
После втората мисија на Месечината (прва од моја гледна точка), однесена е мала човечка колонија на Марс која ја сочинуваат американци, британци и германци. Мисијата е под ракводство на германците и се сместува во долината Сајдонија (претежно во подземни бази). Project Solar Warden - Други две колонии (не сум сигурен во кој предел), кои се донесени таму во доцните 1986 и 1988 година. Во главно се американци, но има и французи овој пат.

Колониите бројат 670.000 индивидуи денес. Од кои не се сите луѓе.
Кој ги префрли на Марс? Вонземјани? Па тогаш одвај Американците имаа технологија да префрлат тројца на Месечината, па камоли на Марс.
670.000?!?!?!?! Хе ова првпат го слушам, и тоа на Марс. Па ако ги има (а сигурен сум дека нема луѓе на Марс) како дишат? Или каде произведуваат храна? (само немој да ми речиш дека му носиме од Земјата). Мислам дека во ова претеруваш. Теоријава или што и да е, е многу Science fuction!

Нема докази , но треба да бидеш ептен луд и да кажеш дека нема живот .. Мислам дека како нас развиени цивилизации има многу но само што се мноооогу далеку.
Ептен си во право за разлика од другиве!

Сте го виделе подземниот град што се гради во Норвешка? Банките со човечки семиња и јајце-клетки? Банки со примероци од растителен и животински свет? Ако ги прашате, нивното образложение се сведува на "за сваки случај". Градењето подземни бази во последните две години е пораснато во ненормална бројка. Зошто?

Вакви слични градби има и во Швајцарија и Шведска. Не ми верувајте, проверете сами.

Сето ова поради т.н. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]near-ELE (extinction level event) кој се очекува од страна на разни земји.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Слушнал некој за проектот Project Preserve Destiny? Ајде почнете да копате, да не биде само јас ви сервирам информации.[/FONT]

Да, ова Е вистина!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Нема да им штети на бизнисот ако го имаат тие, со тоа (ладната фузија) можат да создадат монопол т.е. да ја уништат конкуренцијата и да останат само тие. Едноставно.
Не си ме сфатил. Ти викам дека имаат нешто подобро од ладна фусија. А ако има некаков производ за алтернативна енергија, ако не теубедат да го направиш достапен на јавноста по некоја цена, идејата ти останува на хартија, која паѓа во нивни раце.

Но сепак те сфаќам донекаде, и да имаат ладна нешто подобро, сепак се рабти за ладна фусија .... Не знам, ќе пробам да најдам барем артикл кој го потврдува ова, ако не го најдам видеото.

За такви треба да бараш надвор од Форумов. :pos2:
A nekoja tvoja bliska sredba so vonzemjani ili dali imas videno NLO.???
Имам видено 19 НЛОа до сега. И некои други работи :) ... Само не се "блиски" средби ...

Имам доста интересни приказни од дедо ми, кој имаше работено во воздухопловството за време на 2ра Светска Војна.

Да ги објавиш!
Важи!!! :vozbud:

На твојот нареден пост ќе ти одговорам следниот пат, зошто сега треба да бегам, се гледаме!
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Имам видено 19 НЛОа до сега. И некои други работи :) ... Само не се "блиски" средби ...

Имам доста интересни приказни од дедо ми, кој имаше работено во воздухопловството за време на 2ра Светска Војна.
Jas imam imam videno samo ednas eden cuden objekt na neboto. Za sekunda preleta i go snema.Bese golem kolku polna mesecina i svetese isto kako nea.... BTW znam deka nikoj ne veruva.Mozi bese nekakov meteor ama se somnevam deka meteor bi bil tolku golem i bi dosol tolku blisku.NVM. daj ti kazi nes, nekoja prikazna> rado bi sakal da slusnam(procitam) pozz
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Не си ме сфатил. Ти викам дека имаат нешто подобро од ладна фусија.
Единствено подобро од ладна фузија е анхилација на материја-антиматерија!
Мислам дека со ова се понапред отколку со ладна фузија.

Имам видено 19 НЛОа до сега. И некои други работи :) ... Само не се "блиски" средби ...
Може да објасниш како изгледаат тие што си ги видел, ако е тоа што мислам можеби знам што е!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Jas imam imam videno samo ednas eden cuden objekt na neboto. Za sekunda preleta i go snema.Bese golem kolku polna mesecina i svetese isto kako nea.... BTW znam deka nikoj ne veruva.Mozi bese nekakov meteor ama se somnevam deka meteor bi bil tolku golem i bi dosol tolku blisku.NVM. daj ti kazi nes, nekoja prikazna> rado bi sakal da slusnam(procitam) pozz
Дефинитивно НЛО.

За три тие 19 случувања имам сведоци. На една беше присутен мој братучед, а другата најдобриот другар, за третата имав плус уште 11 души.

Таа со мајмногу души беше најстарата. Нешто што личеше на метеор но ја смени бојата од жолто во црвено и прелета преку небото ама доволно светло да го видат јас другар ми, и уште 11 души. Немаше НИКАКОВ звук. Прелета позади една мала планина и изгледаше како да падна но и тогаш немаше никаков звук. Немаше ни опашка, како што метеори кои паѓаат треба да ја имаат.

Your turn again :)

Единствено подобро од ладна фузија е анхилација на материја-антиматерија!
Мислам дека со ова се понапред отколку со ладна фузија.
Хммм.... тука имаш поента .... И мислам дека си во право. Кога ќе размислам, мислам дека баш тоа го користат како енергија.

Може да објасниш како изгледаат тие што си ги видел, ако е тоа што мислам можеби знам што е!
Имаш едно погоре. Али ај ќе ти кажам уште една. Сребрена топка која лета во цик-цак траекторија и која може во дел од секунда да застане во место. Си видел стршен како лета? Кога не прелетува, така се движи. По моја проценка објектот беше околу 20 метри во дијаметар. 15:30, облачно време, се шетав по кеј кога се случи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom