Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
НЛО

НЛО и вонземјани постојат.

Кога нема облаци, на небото има катаљон ѕвезди, планети.. од кај можете да бидете сигурни дека една од нив не е НЛО.. а со оглед на тоа што и најмоќните телескопи не се способни да гледаат подалеку од „прв ред“.. башка сите тие случаи и сведоштва успешно се затајуваат со цел да не се крева паника и да не се доведе во прашање способноста за одбрана од евентуален напад или сл.. конкретно, се шпекулира дека NASA има цел оддел формирано за прикривање инфо за НЛО и вонземјани, од тие причини.. што би било ако се дознае?! Одма ќе пукне дека биле НАСА вакви-такви, не го упозориле народот и ете ти ја големата

За вонземјани.. ај друга тема е тоа. :lol:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Re: НЛО

AK47 напиша:
а со оглед на тоа што и најмоќните телескопи не се способни да гледаат подалеку од „прв ред“

напротив, денешните телескопи што ги користат научниците можат да видат и други планетарни системи, што значи не прв не втор него десети ред
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Re: НЛО

Gizo напиша:
напротив, денешните телескопи што ги користат научниците можат да видат и други планетарни системи, што значи не прв не втор него десети ред
Имам телескоп и да ви кажам уживам во гледањето ѕвезди и планети, пред една недела го гледав Јупитер, забегав цела вечер :D И кога гледаш така, секогаш те мачи мислата дека таму некаде сигурно постои некој :D

Инаку, не е битно колку се моќни телескопите и каква опрема се користи за набљудување. Битно е дали нашата техника е способна да ги открие вонземјаните. Дали воопшто се градени нашите светови на иста основа, дали имаме ист или сличен облик на живот...Кога ќе биде воспоставен првиот контакт, работите ќе бидат многу полесни.

Ќе ви дадам еден суров пример...Еден народ од Африка и народ од Скандинавија. Пред нивната средба, нити не препоставувале дека постојат некои други луѓе. Првата средба била шокирачка, тоа со сигурност може да се тврди. Но, потоа бил воспоставен контакт, се научиле јазиците и се разменувала техника...
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Кога нема облаци, на небото има катаљон ѕвезди, планети.. од кај можете да бидете сигурни дека една од нив не е НЛО
И ја го викам тоа... од толку ѕвезди, а и плус вселената е толку голема бесконечна, па од толку ѕвезди и галаксии па баш на нашава планета Земја да има живот, тоа нема врска, нема логика.... тврдам дека има и други светови во вселената, кои можеби некои од нив не посетиле, а ние ќе се правиме скептици божем не постојат вонземјани и божем Американците не зебаат со направени летечки чинии да го лажат светот дека има вонземјани... хах. :lol: Само гледајте на Discovery Science (за тие што имаат кабловска) колку тврдења и сведочења има за вонземјани, видени НЛО-а, па што знам киднапирани луѓе од вонземјани итн итн... 8)
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
289
Поени од реакции
11
Re: НЛО

humanoid напиша:
Имам телескоп и да ви кажам уживам во гледањето ѕвезди и планети, пред една недела го гледав Јупитер, забегав цела вечер :D
Закоооооооооооон!!!! Сакам и ја :lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Have you seen an UFO? Have you seen Elvis? Have you seen Elivs in an UFO?

Ове дел од прашалникот за некој county во Арканзас.
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Според мене, во универзумот има многу планети на коишто има живот. Ако е точно мислењето дека човекот еволуирал од најпримитивните видови на бактерии коишто живеат во екстремни услови (тела со концентрирана солена вода, извори на сулфур, многу ладни предели), тогаш веројатно постоел живот на некоја друга планета пред да се појават тие бактерии (архебактерии) на Земјата. Оваа е логиката: на некоја планета каде што имало живот, по некое време дошло уништувањето на таа планета. Како што планетата се уништила, така многу карпи се растуриле низ универзумот. Малите архебактерии биле на тие карпи затоа што тие можеле да живеат во какви било услови. Кога и најмалата од тие карпи ќе се судри со некоја планета на којашто има живот, тогаш архебактериите почнуваат да живеат во новата планета (нели можеа да живеат во сите услови) и се еволуираат зависно од условите присутни на таа планета. Другите карпи дошле до други планети, по чиешто уништување архебактериите биле пренеси на други карпа, и така до бескрај. Затоа верувам дека има живот во универзумот на друго место освен на Земјата, но верувам дека тие форми на живот се разликуваат затоа што сепак се мали шансите да има некаде планета којашто ги има сосем истите услови и карактеристики како Земјата.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
streets_of_dublin напиша:
Интересно.. Ја го мислев ама баш истото у прва! :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: Лошкеееее, пушти чоек да се одрази :lol: :lol: :lol:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
streets_of_dublin напиша:
Не беше кажано со таа намера :wink:
Знам бе знам, супер е детто, мене ми е фејворит. :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Na Discovery Science даваат емисии во главно за НЛО и заташкувањето на Американците во врска со тоа
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ареа 51

или Зона 51

Така се викаше тоа?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
streets_of_dublin напиша:
area 51, it was... :wink:
Добра приказна а?
Можеби сето тоа е медиумска варка нели.. сепак добро спакувано
Ех.. смртник сум јас кој мене ќе ми каже она што сакам да го знам. А имам право. Граѓанин на светот сум :) Сакам да знам што се случува со мојот дом 8)

Уште виза да ми дадат може ќе си прошетам некогаш низ домот мој..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom