Што сакаат (бараат) жените?

Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Лаву што сакаат жените е темава.
А тоа е дете за тебе, немој педофилски склоности да покажуваш сите читаме.
Како прво не знам колку години има дали 20 ,25,18 или 25-29 или 30+ може има 20 години и треба да порасне 5 години зошто смета дека толку време и треба да ги достигне тие работи што јас ги набројав. И не знам што има педофилски тука? Или за секој член од женски пол треба да сметам дека е малолетна(за да не ме искара Леандра)? Или можеби си начукала 40 години па те фаќа мајчински инстикт да ги заштитиш девојките од машкиот пол. Значи ако ми дојде некоја како Моника Белучи и има 35-40 години и и речам ќе ми треба уште 5 години да пораснам за да ги задоволам сите твои поставени критериуми , по твоја логика тоа треба да значи дека сум малолетник така? Поглупа логика здравје
--- надополнето: 16 декември 2012 во 23:14 ---
Arno, mad amene pojke merak mi praat norvezankite :D
Врска немаш од живот:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Како прво не знам колку години има дали 20 ,25,18 или 25-29 или 30+ може има 20 години и треба да порасне 5 години зошто смета дека толку време и треба да ги достигне тие работи што јас ги набројав. И не знам што има педофилски тука? Или за секој член од женски пол треба да сметам дека е малолетна(за да не ме искара Леандра)? Или можеби си начукала 40 години па те фаќа мајчински инстикт да ги заштитиш девојките од машкиот пол. Значи ако ми дојде некоја како Моника Белучи и има 35-40 години и и речам ќе ми треба уште 5 години да пораснам за да ги задоволам сите твои поставени критериуми , по твоја логика тоа треба да значи дека сум малолетник така? Поглупа логика здравје
--- надополнето: 16 декември 2012 во 23:14 ---

Врска немаш од живот:)
A be, moze ne sirat nogi odma kako vsegjankine, ama ubaj se, licni.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Spored mene:
- Fizicki - Bitno e da se sreduva, izbricen, namirisan, da ima vkus za oblekuvanje, da ima svoj sopstven stav i stil.
- Karakterno - Da ima sposobnost za vodac liderski sposobnosti: 1. Hrabrost i odlucnost, inicijativa; 2. Kreativnost, fantazija, improvizacija i snaodlivost; 3. Sposobnost za dobra komunikacija, fleksibilnost; 4. Sposobnost za organizacija; 5. Informiranost, sledenje na modata, trendot; 6. Natprevaruvacki duh; 7. Pocituvac i pocituvan covek;
Bi dodala samo: covek od doverba. Nekoj na koj ke mozes da se potpres i znaes deka nema da padnes, poso i on se potpira na tebe, a ti nikad ne bi se trgnala :)

Jas najrado bi so nekoj sto ima svoj biznis. Covek sto znae da vodi biznis, znae da vodi i semejstvo.
Ako ne najdam takov, znaete kako vikaat "Ili vodi, ili trgni se od patot" :)
Ovoj muabet moze da go napravi samo studentka na ekonomski smer menagment
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Пример имаше една урбана поговорка која вика...Колку девојката има повеќе Скопско во неа, толку има поголеми шанси вечерта да има и нешто Тетовско во неа, барем на неколку минути.;)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Пример имаше една урбана поговорка која вика...Колку девојката има повеќе Скопско во неа, толку има поголеми шанси вечерта да има и нешто Тетовско во неа, барем на неколку минути.;)
Прв пат слушам, али по лична линија има логика :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Лион си има ставено слики од Швеѓанките, знае он шо сака :)
Не се мешам во вакви теми, ама сега ќе улетам, и тоа со доста бајат муабет, (офтопик) ама тек сега ти го загледав аватарот, многу е добар.

За чиво дело се работи?
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Ја барам 3 кила сладолед и 3 кригли од пол’ кило Скопско, зимно време, а летно уместо сладолед 3 кила праски или охридски цреши и пиво наравно!
:)
Ефтино се проВаѓа кај мене. :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Не се мешам во вакви теми, ама сега ќе улетам, и тоа со доста бајат муабет, (офтопик) ама тек сега ти го загледав аватарот, многу е добар.

За чиво дело се работи?
Како бе досега да не видиш дека имам толку убав аватар? :oops:

Не знам чие дело е, го слегнав топтан со други слики.
Немаш ли од тие модерните телефони што има одговор на се’(освен на прашањето што сакаат жените) , па да ти каже чие дело е :P ?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Ја барам 3 кила сладолед и 3 кригли од пол’ кило Скопско, зимно време, а летно уместо сладолед 3 кила праски или охридски цреши и пиво наравно!
:)
Ефтино се проВаѓа кај мене. :D
Едноставна џенцка...раритет у денешно време :icon_mrgr:
Туку , црешите велгоштански или со месо?
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Едноставна џенцка...раритет у денешно време :icon_mrgr:
Туку , црешите велгоштански или со месо?
Не јадам месо, вегетаријанка сум.
Така да дај од тие велгоштанските! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom