Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.373

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
факт е дека ние лавовите највеќе не име( со исклучок на биковите и скорпиите)
 
Л

Лигеја

Гостин
Сеа има рикнато пред монитор, Леандро мори прибери се и остај ме на мира :ROFLMAO:
Не ми требаат ѕвезди за неа, гатам и у темница.
:pos: Ах мало мало...испадни од фб ајде...не фатија. :D
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 21:48 ---
Исто ко онаа приказната со магарето и зајакот :D нали..
и летечката свиња :pos:
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
А за ракот што ќе кажете, освен дека е плачи пиЦка...?:D
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Види сеа се зависи од човек до човек... и од знак до подзнак...:P
Јас со ракови сум супер.Муабет екстра имам еден проблем со нив а тоа е дека се големи лицемери и себични до даска.Значи се се супер екстра ама тие две работи се големо не кај мене.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Јас со ракови сум супер.Муабет екстра имам еден проблем со нив а тоа е дека се големи лицемери и себични до даска.Значи се се супер екстра ама тие две работи се големо не кај мене.
А кој не е себичен во денешниов свет и зар тоа е лоша карактеристика(нели се со граници да си биде) е со ова лицемер од себе си не се слагам... нели сепак не е само знакот што диктира на нештата... многу фактори влијаат, многу...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
А кој не е себичен во денешниов свет и зар тоа е лоша карактеристика(нели се со граници да си биде) е со ова лицемер од себе си не се слагам... нели сепак не е само знакот што диктира на нештата... многу фактори влијаат, многу...
Најди си шкорпија си одговарате :)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Колку лоши искуства си имала со лавови, та насекаде плукаш:cautious: . La Espanola кажи и ...
Ако треба некој да кука од Лавови тоа сум јас :oops: Случај за посматрање сум како тоа сите што ми се допаѓаат, на крајот излегува да се Лавови :eek:
Не плука де, ги поштуе нив, не ради друго, ради сексуалноста :P
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Најди си шкорпија си одговарате :)
Нема грешка си одговараат. Раковите се пред се традиционални, домаќини луѓе што би се рекло. А девојките се лицемерки до срж. Кога може да те намести и да си го спаси гзот тоа и го прави. Скорпија такви луѓе не поднесува, односно голема е веројатноста да го крене во воздух на спиење:X3:
--- надополнето: 22 ноември 2012 во 06:43 ---
Ми викаат дека сум најфилозофски настроен и најмудар. Бар така ми имаат кажано.
Ти мора да си Сократ у хороскоп.
--- надополнето: 22 ноември 2012 во 06:44 ---
Ако треба некој да кука од Лавови тоа сум јас :oops: Случај за посматрање сум како тоа сите што ми се допаѓаат, на крајот излегува да се Лавови :eek:
Не плука де, ги поштуе нив, не ради друго, ради сексуалноста :P
CafeDelMar; :P
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
И погледнете ни ги ставовите, понашањето овде и надвор од форумот. Скорпијата и вагата се поклопуваат. Јас морам да признаам ние сме луди, можеме да направиме се што ќе наумиме, но имаме граници за се. Границата е наша, ние си ја поставуваме. Али вагата ја мине секоја граница во лудории, јас навистина ви се восхитувам на храброста. Чим јас капа ви спуштам, нема полуд знак :)
Едни од најдобрите другари, значи вага стои позади тебе 24 часа на ден. Во 4 ноќта да и се јавиш излага и иде кај треба, без да праша ни еден збор. За разлика од овните кои ме опкружуваат, нив неможеш да им се јавиш, бидејќи нема ни да ти кренат на телефон:D
За врска бидејќи потрошив долги години со вага можам само да кажам дека се одлични партнери, неможе да ти е досадно со нив бидејќи сме слични. Само имаат една маана, секоја иницијатива ја чекаат од партнерот како да се улежуваат и никакви промени не прават кај себе. А во врска мора флексибилност нели :) И за крај оти многу ве изнафалив да кажам: Ваги најубави сте и ве обожавам!
трансакционата ќе ви ја оставам во пп:ROFLMAO:
Леандра, тоа *(болд) заради знакот ли ми е? Јас па мислев на прадедото сум се метнала :)

А пропо шкорпиите: дали се сите перфекционисти или мојот домаќин е цел на баба му по таа работа ?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Леандра, тоа *(болд) заради знакот ли ми е? Јас па мислев на прадедото сум се метнала :)

А пропо шкорпиите: дали се сите перфекционисти или мојот домаќин е цел на баба му по таа работа ?
Не сме перфекционисти, не сме девици :)
Цел е на баба му:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom