Анте Готовина и Младен Маркач ослободени-Хрватска на нозе!

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Повторно, што има врска Косово со темава, па и со Шешељ?
И тоа што кловнот Шешељ во пораз и агонија рекол дека можеби Македонците и Србите не се ист народ треба да го поздравиме?
Кловн или не го кажа тоа што го кажа .......... камо среќа истото да го чуевме и од Каракачанов, Борисов, Димитров, Бакојани, Караманлис, Самарас...
Ние како нација и држава си имаме многу поголеми негирања од Бугарите и од Грците отколку од Србите ......... б.т.в. не се Србите тие кои ни бапнуваат вета ......... туку некои други ....... али ајт !
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
дај бе , темата нека отиде у канта ... много ме мрзи овој , соседи не користив само да бидемо на некоја страна , ќе заборавиме кој сме и што сме ....
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Да се воодушевуваш на ликот и делото на Шешељ, а да си Македонец, е веројатно најниското ниво до кое што можеш да паднеш. Додуше, читајќи ги твоите постови по форумот, воопшто не сум изненаден.
Не се воодушевувам од Шешељ како лик, го знаеме кој е и што е, но неговата изјава е баш на место ............ инаку извинете сега ако вие сте Бугарофили(за тебе не сум сигурен) тоа си е ваш проблем, јас не сум ниту Бугарофил ниту Србофил...
А па за твоето мислење за моите постови ме заболе патлакот ............ форумското шерифување е забрането, ама на форумов нема администрација и не важат тие форумски правила за санкционирање на лични навреди, дисквалификации, шерифување... б.т.в. ниту јас сакам да те цитирам, ниту пак ти сакам да ме цитираш !
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ако не сакаш да те цитираат, не пишувај на јавен форум. Толку е просто.
Цитирањето е сосема ОК, но личните навреди, дисквалификации и шерифувањето мислам дека се забранети на форумов, е сега тоа што администрацијата на форумов спие...
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
И тоа што кловнот Шешељ во пораз и агонија рекол дека можеби Македонците и Србите не се ист народ треба да го поздравиме?
Значи ли тоа дека Тарчуловски е предавник бидејќи го поддржа автентичното толкување на хашките случаи... И дека не заслужува поддршка и дека не верува во сопствената кауза.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.924
Поени од реакции
17.747
Да ако он навистина го напишал писмото и го подржал автентичното толкување е полтрон и предавник,и ги погази сите загинати во војната.Не пројде он најлошо од нашите па да го жалиме.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Да ако он навистина го напишал писмото и го подржал автентичното толкување е полтрон и предавник,и ги погази сите загинати во војната.Не пројде он најлошо од нашите па да го жалиме.
Да де Љубе од брат стана предавник(т.е. сестра), Јохан и тој еве да ти станал предавник :facepalm: .............. ма преку ку* и од циркусот Хааг и од темава ............ ајт чао !
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.924
Поени од реакции
17.747
Да де Љубе од брат стана предавник(т.е. сестра), Јохан и тој еве да ти станал предавник :facepalm: .............. ма преку ку* и од циркусот Хааг и од темава ............ ајт чао !
Види сеа ја не реков дека е крив што е таму,за љубе неам никаков коментар дека предал некој,само реков за законот за Амнестија.А со тоа писмо,доколку го напишал он и не било под некаква закана од страна на владата е бодење нож во грб на другите војници што загинаа а и на оние кој беа малтретирани во хашките случаи.Ако давање подршка на албанските екстремисти да не идат у затвор е патриотизам,ја незнам што праам муабет уопште.
Ја имам поштевање за Јохан што имал муда да иде у војна додека многу здрави луѓе дезертираа а полицијата беше упрпана,мораше луѓе како него да има..всушност и албанците што колеа не беа некој интелектуалци.Само да не се лажеме веројатно знаеш кој беше Јохан пред војната,не е он некој светец..
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
"Судот" во Хаг уште еднаш си го покажа вистинското лице,нема таму ни П од право,за правда да не правиме муабет.
Инаку и јас мислам дека Хрватска имаше право да си ја брани државата во Краина, исто како што Србија имаше право да се брани во Косово и како што ние имавме право да се браниме во 2001.Ама тие што судат не мислат така,кај нив очигледно важи принципот на добри и лоши,наши и ваши.

Туку гледам хрватофиливе на темава бетер од србофилите биле упм,разбирам ја симпатии,ова-она,ама дајте бе малку реални бидете.GhostLeader на криво магаре го качивте,вистина е дека имаше Хрвати што се бореа со УЧК-си го имаа они со браќата.Имаше и западно-европејци во нивните редови,еден холанѓанин дури и интервјуа даваше по весници.
Е ти благодарам што барем некој слушнал за тоа,конечно еден паметен од толку простачки неинформирани субјекти...
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Што ги жигосувате одма тие што ја критикуваат пресудава како србомани?....а и кај ја затеравте во Косово, Шешељ, Јохан, Љубе....?!?
За доброто на сите беше сите разгорувачи на таа примитивна и дивјачка војна да скапаат по затвори. Ова е класичен пример дека се нема општа, светска, европска потреба да се среди Балканот и да се дефинираат односите....
Ова што го жнеат србите сега е посадено во времето на Милошевиќ.....и не е за изненадување.....
Туку ме чуди прво што пресудава е спротивна на очекувањата на цела светска јавност, крајно дрско и безобразно и второ што србите-католици (да не речам шваби-wannabe) со таква еуфорија им се ситат и слават на несреќата на тие што им биле до скоро први комшии.....балканска мизерија и континуитет на примитивизмот....
Ај со шиптарине - диво племе, да не те чуди, ама овие!?
И уште овде стигнаа да ни делат памет, на форумов, за српски влијанија и перење мозок....крајно сум разочаран, срамота.....Балканов нема да го биде никогаш со вакво ѓубре од народ што шета по него...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.414
Поени од реакции
47.009
Значи ли тоа дека Тарчуловски е предавник бидејќи го поддржа автентичното толкување на хашките случаи... И дека не заслужува поддршка и дека не верува во сопствената кауза.
кратко и јасно - да.

Нејќам да го колнам да скапе таму, пошто има жена и деца, ама откако ќе се врати најдобро би било да се скрие негде и да не се појавува воопшто.

Исто така да се прекине да се прави околу него култ за некој голем Македонски херој и јунак. После тоа писмо. он може да е јунак само вмровските албански слуги и јаничари.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Не ми е јасно како првобитно се осудени на толку големи казни а сега се ослбодуваат.Што суд ќе беше ова?? :confused:
Се ослободуваат затоа што Апелациониот Совет на Хашкиот трибунал смета дека овие 2 генерали не учествувале во злосторнички подфат во Обровец,Книн,Грачац и Бенковец,како и артилериските напади на овие градови не имале за цел прогон на цивилите.И истиот овој совет смета дека артилериското гранатирање не било законски и било на воени цели.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.924
Поени од реакции
17.747
Што ги жигосувате одма тие што ја критикуваат пресудава како србомани?....а и кај ја затеравте во Косово, Шешељ, Јохан, Љубе....?!?
За доброто на сите беше сите разгорувачи на таа примитивна и дивјачка војна да скапаат по затвори. Ова е класичен пример дека се нема општа, светска, европска потреба да се среди Балканот и да се дефинираат односите....
Ова што го жнеат србите сега е посадено во времето на Милошевиќ.....и не е за изненадување.....
Туку ме чуди прво што пресудава е спротивна на очекувањата на цела светска јавност, крајно дрско и безобразно и второ што србите-католици (да не речам шваби-wannabe) со таква еуфорија им се ситат и слават на несреќата на тие што им биле до скоро први комшии.....балканска мизерија и континуитет на примитивизмот....
Ај со шиптарине - диво племе, да не те чуди, ама овие!?
И уште овде стигнаа да ни делат памет, на форумов, за српски влијанија и перење мозок....крајно сум разочаран, срамота.....Балканов нема да го биде никогаш со вакво ѓубре од народ што шета по него...
Да сите разгорувачи во војната требаше да идат,но што се криви генералите кога нивна задача била да ја добијат битката,само направиле она што било потребно за својот народ.Ако некој треба да иде тоа се тие што ја разгореа војната и им дале таква наредба тоа да го направат.Најглупа работа е ова барање жртвени јагниња после војна со цел да се исполни квота на уапсени за воени злосторства,ова важи и за српската страна и за секој кој си го бранел негово парче земја..
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Што ги жигосувате одма тие што ја критикуваат пресудава како србомани?....а и кај ја затеравте во Косово, Шешељ, Јохан, Љубе....?!?
За доброто на сите беше сите разгорувачи на таа примитивна и дивјачка војна да скапаат по затвори. Ова е класичен пример дека се нема општа, светска, европска потреба да се среди Балканот и да се дефинираат односите....
Ова што го жнеат србите сега е посадено во времето на Милошевиќ.....и не е за изненадување.....
Туку ме чуди прво што пресудава е спротивна на очекувањата на цела светска јавност, крајно дрско и безобразно и второ што србите-католици (да не речам шваби-wannabe) со таква еуфорија им се ситат и слават на несреќата на тие што им биле до скоро први комшии.....балканска мизерија и континуитет на примитивизмот....
Ај со шиптарине - диво племе, да не те чуди, ама овие!?
И уште овде стигнаа да ни делат памет, на форумов, за српски влијанија и перење мозок....крајно сум разочаран, срамота.....Балканов нема да го биде никогаш со вакво ѓубре од народ што шета по него...
Само на еден начин можеа колку-толку да спласнат ужасите од војните и колку-толку народите да си пружат повторно рака ............ сите злочинци требаше да си одлежат затвор ......... и Српските кољачи и Хрватските и Бошњачките и Албанските ........... а не судот(Хааг) за едни мајка, а за други маќеа...
Западот наместо да работи на помирување на Балканските народи, тој уште толку фрла бензин на огнот и сол на раните со ваквите глупи судски одлуки по принципот мајка-маќеа !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom