Анте Готовина и Младен Маркач ослободени-Хрватска на нозе!

Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Добро чим сакаш толку да знаеш,лично мене албанец ми има кажувано за тоа,неговиот татко бил во УЧК во 2001,и сега да не сакаш да го викнеме овде на форумов да ти објасни !? мислам глупаво е да тераш инает за нешто за кое немаш врска и само тресеш зелени наспроти тоа што некој го знае тоа ги видел и не е еден туку се многу повеќе.Јас не сакам ниедна нација на балканов напротив многу од нив ги мразам но дека имаше имаше,ако не веруваш океј тоа е твое ДЕМОКРАТСКО и ЧОВЕКОВО право.Јас го спомнав примерот со хрватицата тоа е најдобар пример а секако дека не е само тој...
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 19:22 ---

Бидејќи не ме читаш што пишувам и само сакаш да испаднеш паметен,јас пишав дека дошле роднини на починатите а не платеници со автобуси да се борат не е војната ексурзија или туристички аранжман... :facepalm:
Види, неаргументирано паушално пишуваш, по рекла -казала муабети ,а јас само барам аргумент ,неприфатливи ми се маалски кажувања за снимање филмови.Е да знаеш колку приказни јас знам од луѓе што учествувале во конфликтот и на двете страни па не ги изнесувам како аргументи во расправа.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Види, неаргументирано паушално пишуваш, по рекла -казала муабети ,а јас само барам аргумент ,неприфатливи ми се маалски кажувања за снимање филмови.Е да знаеш колку приказни јас знам од луѓе што учествувале во конфликтот и на двете страни па не ги изнесувам како аргументи во расправа.

Епа како да ти дадам аргументни ? да ти покажам едноставно непостоечка пристапница за влез во УЧК од некои хрвати па тогаш да ми поверуваш.Не знам на кој начин можам да ти докажам подруго со аргумент.Ете ако сакаш ќе ти кажам подетално за таа хрватицата нивна барем ако за неа не знаеш тогаш не знам зошто правиме моабет :D
 
М

Мартин`

Гостин
Зошто ексклузивно :)? мене така ми имаат кажувано,плус јавна тајна беше дека имаше огромен број на хрвати во УЧК :)
Зошто ниеден наш генерал јавно, ниту пак војник ниту пак политичар нема никогаш спомнато некакви си платеници од Хрватска кои учествувале во конфликтот 2001 таков податок немаше ни во книгата на генералот Панде Петровски која откри највеќе детали од војната 2001 меѓу кои некои и дотогоаш непознати а и за кои сеуште се ќути. Значи немаат спомнато ниту за 1 доброволец а не пак некакви си големи групи или пак уште посмешното тврдење дека со автобуси ги носеле нивните мртви тела назад во Хрватска (ко да нашите ќе ги собираат и ќе им ги вратат) :eek:
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Зошто ниеден наш генерал јавно, ниту пак војник ниту пак политичар нема никогаш спомнато некакви си платеници од Хрватска кои учествувале во конфликтот 2001 таков податок немаше ни во книгата на генералот Панде Петровски која откри највеќе детали од војната 2001 меѓу кои некои и дотогоаш непознати а и за кои сеуште се ќути. Значи немаат спомнато ниту за 1 доброволец а не пак некакви си големи групи или пак уште посмешното тврдење дека со автобуси ги носеле нивните мртви тела назад во Хрватска (ко да нашите ќе ги собираат и ќе им ги вратат) :eek:

Ако се пишува во светов,за тоа колку и каде се платеници се борат и се набројат сите до еден,светов во наредните 5 до 10 години треба да пишува само за платеници и за убивање ! прво НИЕДЕН ДОБРОВЕЛЕЦ а !? е стварно чудно како СЛУЧАЈНО првак на ЈУГОСЛАВИЈА се нашла да тепа како зајци по пунктови Македонски полицајци и војници зар не !? не бе на лов на крупен дивеч дошла во Тетово и другите делови на Македонија... те молам објасни ми како тоа се пренесуваат мртви тела со автобуси и кој рече дека токму со автобуси ќе ги соберат жити се просветлиме... !? :facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Добро чим сакаш толку да знаеш,лично мене албанец ми има кажувано за тоа,неговиот татко бил во УЧК во 2001,и сега да не сакаш да го викнеме овде на форумов да ти објасни !? мислам глупаво е да тераш инает за нешто за кое немаш врска и само тресеш зелени наспроти тоа што некој го знае тоа ги видел и не е еден туку се многу повеќе.Јас не сакам ниедна нација на балканов напротив многу од нив ги мразам но дека имаше имаше,ако не веруваш океј тоа е твое ДЕМОКРАТСКО и ЧОВЕКОВО право.Јас го спомнав примерот со хрватицата тоа е најдобар пример а секако дека не е само тој...
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 19:22 ---



Бидејќи не ме читаш што пишувам и само сакаш да испаднеш паметен,јас пишав дека дошле роднини на починатите а не платеници со автобуси да се борат не е војната ексурзија или туристички аранжман... :facepalm:
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 19:23 ---



Добро де јас не реков ништо лошо дека нема.Знам дека има,ете во Либија имаше српски платеници кои се бореја за гадафи,сега има во Сирија припадници на УЧК кои се борат против Башар.Јас само реков дека тоа сепак беа хрвати,платеници или БОРЦИ ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА сепак пукаја на нас..
Уште еден експерт за војната во Македонија кои имаше роднини, пријатели и познаници на фронтовите.

Ако сите кои напишаа дека познавале некој во војната ја зборуваа вистината, во Македонија ќе се водеше третата светска војна а на спорадичен и горе долу наместен конфликт...

:facepalm:
 
М

Мартин`

Гостин
Ако се пишува во светов,за тоа колку и каде се платеници се борат и се набројат сите до еден,светов во наредните 5 до 10 години треба да пишува само за платеници и за убивање ! прво НИЕДЕН ДОБРОВЕЛЕЦ а !? е стварно чудно како СЛУЧАЈНО првак на ЈУГОСЛАВИЈА се нашла да тепа како зајци по пунктови Македонски полицајци и војници зар не !? не бе на лов на крупен дивеч дошла во Тетово и другите делови на Македонија... те молам објасни ми како тоа се пренесуваат мртви тела со автобуси и кој рече дека токму со автобуси ќе ги соберат жити се просветлиме... !? :facepalm:
Ај те молам стави го прстот на главата и размисли малце пред да пишеш нов пост.. за болдот посебно го пишувам тоа и да те потсетам што пиша во предходниот пост кој беше причина да те цитирам пред се ..

Кога завршуваше 2001 еден куп автобузи од Загреб дојдоја во Скопје да ги земат телата на нивните починати.
И со тие кажувањата незнам јас ама мене “вујкото“ на тој и тој епа неговиот дедо ми кажуваше се глупи ..
Не викам дека немало некој платеник ама тврдењата дека биле во групи големи, дека со автобуси им собирале тела демек многу биле се обични глупости. Не викам дека немало платеници може имало но тие не познаваат држава, националност итн.. се борат каде што ќе им платат.

И да се пишува низ светот каде се бореле од каде платеници, ете има еден куп статии деновиве како тоа косовари од овк се борат на страната на бунтовниците во Сирија, имаше еден куп статии како луѓе од екс-југославија па и афрички држави се бореле на страната на Гадафи итн.

Сега кликни “одјави се“ и не се брукај повеќе на форумов ;)
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Уште еден 17 годишен кантерист од областа на урбаното виртуелно војување.

Роднини,пријатели,познаници и други форми на повржаност не е важно колку што е важен фактот дека голем дел на овој форум тогаш биле уште во градника или прво одделение а сега играат кантер и мудруваат тука кој е експер за што и неговата функција. :)
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 20:10 ---
Ај те молам стави го прстот на главата и размисли малце пред да пишеш нов пост.. за болдот посебно го пишувам тоа и да те потсетам што пиша во предходниот пост кој беше причина да те цитирам пред се ..



И со тие кажувањата незнам јас ама мене “вујкото“ на тој и тој епа неговиот дедо ми кажуваше се глупи ..
Не викам дека немало некој платеник ама тврдењата дека биле во групи големи, дека со автобуси им собирале тела демек многу биле се обични глупости. Не викам дека немало платеници може имало но тие не познаваат држава, националност итн.. се борат каде што ќе им платат.

И да се пишува низ светот каде се бореле од каде платеници, ете има еден куп статии деновиве како тоа косовари од овк се борат на страната на бунтовниците во Сирија, имаше еден куп статии како луѓе од екс-југославија па и афрички држави се бореле на страната на Гадафи итн.

Сега кликни “одјави се“ и не се брукај повеќе на форумов ;)

Твоја инфериорност е што во големи групи броиш неколку стотоци,неколку стотици илјади,или неколку стотици милиони тоа е твој комплекс за неможност за докажување на контра теза.Воопшто не мислев да се изразам така можеби тоа само ГОЛЕМИ е моја грешка,но дека имаше во тоа сум повеќе од се сигурен.А бидејќи ти немаш баш и некоја добра контра теза да ја побиеш оваа мојава останува само да се праеш паметен и да идеш сега да пуштиш кантер сигурно Assault или Italy ти ја пуштиле.. (y)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Уште еден 17 годишен кантерист од областа на урбаното виртуелно војување.

Роднини,пријатели,познаници и други форми на повржаност не е важно колку што е важен фактот дека голем дел на овој форум тогаш биле уште во градника или прво одделение а сега играат кантер и мудруваат тука кој е експер за што и неговата функција. :)
Напиша дека од Хрватска испраќаа автобуси да ги собираат мртвите хрвати кои се бореа на страна на УЧК во Македонија, и очекуваш да имаш некаков кредибилитет на темава?

:cuc:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Која пародија од суд е овој Хааг ............. само Србите ги осудуваат како и по некој Македонец(Јохан) .......... ниту еден Албанец, Хрват или Бошњак не задржија и осудија, сите ги испопуштија !
Срамота ............. или нека важат истите аршини за сите или крај краева сите до еден нека ги пуштат и нека го трансформираат и укинат тој циркус од суд !
Готовина и Маркач си ја бранеле татковината, да, точно, но исто така да бидеме реални и Младиќ и Караџиќ си го бранеа својот народ(во БиХ), а пак најголема глупост е тоа што Шешељ сеуште го држат во Хааг, а тој ниту бил војник, ниту пак воено лице(командант, генерал...), ниту пак директно учествувал во војната...
А глупост над сите глупости е држењето во затвор на Јохан Тарчуловски кој скинал неколкумина УЧК-терористи !
Европо да те е*ам у г’з ........... :facepalm:
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Напиша дека од Хрватска испраќаа автобуси да ги собираат мртвите хрвати кои се бореа на страна на УЧК во Македонија, и очекуваш да имаш некаков кредибилитет на темава?

:cuc:

Најсериозно ти се извинувам АМА ТИ БРАТ или имаш АМНЕЗИЈА или НЕ ЗНАЕШ ДА ЧИТАШ или имаш друг можеби некој нов МЕДИЦИНСКИ МЕМОРИЧЕН ПРОБЛЕМ .... нигде не пишав дека Хрватска ги испратила тие автобуси,очигледно немаш некоја добра контра теза па почнуваш да лажеш,не е смешно да ме правиш будала каде што знам што сум пишал дури и можам да видам затоа што е ова дискусија со пишување а не дирекна очи во очи.Ај сеа гитла иди спиј и не лажи више ;) инаку може да ме пријавиш тука за навредлив коментар сепак не би рекол дека те навредив затоа што однапред ти се извинив и само потенцирав што постојано правиш. ;)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Најсериозно ти се извинувам АМА ТИ БРАТ или имаш АМНЕЗИЈА или НЕ ЗНАЕШ ДА ЧИТАШ или имаш друг можеби некој нов МЕДИЦИНСКИ МЕМОРИЧЕН ПРОБЛЕМ .... нигде не пишав дека Хрватска ги испратила тие автобуси,очигледно немаш некоја добра контра теза па почнуваш да лажеш,не е смешно да ме правиш будала каде што знам што сум пишал дури и можам да видам затоа што е ова дискусија со пишување а не дирекна очи во очи.Ај сеа гитла иди спиј и не лажи више ;)
Остави тоа, јас разбрав дека Марсовци се бореле на страната на УЧК, потоа со свемирски бродови им ги однеле телата. Вујко му на еден познаник на мој познаник го кажа ова, 100% е сигурно....
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Остави тоа, јас разбрав дека Марсовци се бореле на страната на УЧК, потоа со свемирски бродови им ги однеле телата. Вујко му на еден познаник на мој познаник го кажа ова, 100% е сигурно....

Е баш ми е мило што се потврди една од моите тези во врска со тебе. :D
 
М

Мартин`

Гостин
Твоја инфериорност е што во големи групи броиш неколку стотоци,неколку стотици илјади,или неколку стотици милиони тоа е твој комплекс за неможност за докажување на контра теза.Воопшто не мислев да се изразам така можеби тоа само ГОЛЕМИ е моја грешка,но дека имаше во тоа сум повеќе од се сигурен.А бидејќи ти немаш баш и некоја добра контра теза да ја побиеш оваа мојава останува само да се праеш паметен и да идеш сега да пуштиш кантер сигурно Assault или Italy ти ја пуштиле.. (y)
Не е битно дали имало 200 или 2 де ..

1) Ти пиша со автобуси дека Хрватска си ги враќала дома.. после ми викаш како тоа со автобуси се враќале мртви дома ? WTF
2) Ти пиша дека никаде немало статии и информации за платеници кога се бореле некаде а ти го докажав спротивното..
3) Премногу филмови гледаш за тоа дека баш тие платеници седеле во Ѓорче (фејспалм) и тоа во црни маици, сигурно и пушките ги носеле со себе кога оделе да пазарат во онакви ранци што се за гитари да не се посомневаат случајно нашите безбедности сили дека се платеници.
4) Оди играј кантер гледам секој пост ја спомнуваш таа игра ..

5) Ако си под 15 години оправдани ти се глупостиве на темава што ги пишуваш.. во спротивно имам лоши вести за тебе.
 

Дарко Рибарот

Пуштен пуштен,а фактички го кријат..
Член од
15 мај 2012
Мислења
134
Поени од реакции
46
Овој суд нема врска со правдата и правото, и е првенствено насочен кон православните народи, доказ за тоа се и оние кои останаа во Хаг, само српски генерали и нашиот Јохан, а нашиве будали па ги амнестираа, изгледа во Втората светска војна ние и Србите бевме на погрешна страна
Требаше ние обесправените да застанеме на другата страна, па онака ариевски да се бориме заедно со царот Борис против непријателите кои несакаа ревизија на договорите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom