Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Правиш лоша споредба. Легализација не значи дека вакви типови ќе имаат слобода да прават што сакаат.

Педофилијата е се уште казнива колку што знам. Плус, тука се аргументите од типот "сексуална зрелост", и "взаемна согласност".

Не, не ми се допаѓаат инцестуални односи. Но да, сум за декриминализација и легализација на истите тие инцестуални односи, ако и само ако се застапени горните два услова.
А педофилијата е легална?
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Премногу ќе смени законот јасно нека ти е,се ќе стане тоа нормална работа исто како со геј луѓето,зошто кај нас геј луѓето помалку ги има дека со закон е тоа забрането,зашто во Сан Франциско ги има со лопата да ги ринеш дека им е дадена огромна слобода и подршка,тоа ми е целта, неможе закон безвреден да е.
Во Македонија да си педер не е забрането.А и не можеш да станеш педер.Или си педер или не си.Колку е нормално не прави никаква разлика дали ти сакаш мажи или жени.

Во Калифорнија е пуно дека си имаат направено таква репутација и од цела Америка се селат таму.Исто како што Тексас има репутација како држава со највеќе лична слобода и сите истомисленици се селат таму.


.
 
W

Werther

Гостин
Во Македонија да си педер не е забрането.А и не можеш да станеш педер.Или си педер или не си.Колку е нормално не прави никаква разлика дали ти сакаш мажи или жени.

Во Калифорнија е пуно дека си имаат направено таква репутација и од цела Америка се селат таму.

.
Можеш да си геј ама неможеш да склучиш брак затоа не виреат кај нас многу инаку може да се стане кај мене во населба имам доказ со мене учеше основно не беше геј имаше девојки,а пред некој месец го видов како се лапа со машко.Последицата ќе биде иста и во Данска ако го донесат законот таму ќе се селат инцестите,умоболните,наказите.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ти си изгледа стварно глуп.

Ако земам сега и ја ставам жена/женска/мајка/сестра ти во подрум ја силувам цела декада додека ја држам во ланци мислиш дека ако им кажам на обвинителите дека било на взаемна согласност ќе се извлечам?

Не знам дали се трудиш да бидеш глуп или си.

.
Ти пак затоа си паметен и за мене.
И што ги мешаш жена сестра мајка МИ, стави ги во подрум и плескај ги жена сестра мајка ТИ, нели немаш проблеми со тоа, нормално е.

Еве, се случи и тоа, оние кои мислат дека инцестот е умоболна работа станаа глупавите, а оние на кои татко и син да се плескаат им е нормална работа станаа паметните.

Толку од мене, отидов бункер да копам, крајот на светот навистина доаѓал.

Sent from my Droid
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А педофилијата е легална?
Не, зошто?

Нема да имаат слобода,но ќе стане нормална работа татко и ќерка да имаат сексo_O, и потоа се ќе стане нормално ќе бараат права како на пр. геј популацијата во која спаѓаш ти(иако не сум против геј луѓето,но многу сум против инцестот),ќе почнат секакви накази во парламенти да фаќаат високи функционерски позиции и на краен епилог можно е да биде една држава да се води од деформирани инцести.
Друже, вака, кога се декриминализираше и легализираше хомосексуалноста, зар сите станаа хомосексуалци? :D Да, не има повеќе, ама тоа е затоа што не се криеме веќе во сенка.

Законот треба да штити луѓе од некаква злоупотреба и повреда. Значи затоа спомнав, либерален дека сум, ама со мера. Значи лица од сексуална зрелост нека стапуваат во инцестуални односи ако сакаат, мене не ми штетат, нити тебе ти штетат. И ако е од взаемна согласност. Затоа типови ко Фрицл и во такво општетсво, се ушт еќе ги казнуваат за злодело.

Е сега, сфаќам што сакаш да кажеш. Што доколку го сменат законот да и тоа не е казниво? И дека е нормално да ја затвориш ќерката/синот и вузба и сексуално да ги измачуваш. Тогаш брат, јас марама на лице, молотов коктел и идам да изразам револт во најрадикална смисла за зборот. Тогаш веќе трети лица страдаат, во овој случај ќе биде прогенијата на вакви лица. Може не првата генерација, ама дефинитивно наредните генерации.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ти пак затоа си паметен и за мене.
И што ги мешаш жена сестра мајка МИ, стави ги во подрум и плескај ги жена сестра мајка ТИ, нели немаш проблеми со тоа, нормално е.

Еве, се случи и тоа, оние кои мислат дека инцестот е умоболна работа станаа глупавите, а оние на кои татко и син да се плескаат им е нормална работа станаа паметните.

Толку од мене, отидов бункер да копам, крајот на светот навистина доаѓал.

Sent from my Droid
И повторно докажуваш дека си глуп.Ај цитирај ми една реченица каде што сум рекол дека е нормална работа инцестот.

А женски од твоја фамилија споменав не како навреда туку како пример само малце по личен со надеж дека ќе ја разбереш разликата.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Since before Shakespeare there was something ROTTEN IN THE STATE OF DENMARK!
And it still stinks!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Можеш да си геј ама неможеш да склучиш брак затоа не виреат кај нас многу инаку може да се стане кај мене во населба имам доказ со мене учеше основно не беше геј имаше девојки,а пред некој месец го видов како се лапа со машко.Последицата ќе биде иста и во Данска ако го донесат законот таму ќе се селат инцестите,умоболните,наказите.
Можеби е бисексуалец :).

Инаку и јас бев со девојки. Не ме направи помалку геј, а знаев за истото уште на 9 години. Во Македонијава дали своеволно или принудно, многу луѓе мораат да тераат некој филм :).
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Можеш да си геј ама неможеш да склучиш брак затоа не виреат кај нас многу инаку може да се стане кај мене во населба имам доказ со мене учеше основно не беше геј имаше девојки,а пред некој месец го видов како се лапа со машко.Последицата ќе биде иста и во Данска ако го донесат законот таму ќе се селат инцестите,умоболните,наказите.
Дали смеат да влезат во брак не прави никаква разлика во тоа дали некој ќе се роди како педер.Не мислам дека некој се крие дека е педер зошто не може да се земе.

Впрочем додека не го носат на ракав и не ми пречат не гледам и што толку сте се фатиле за истите.


Можеби е бисексуалец :).

Инаку и јас бев со девојки. Не ме направи помалку геј, а знаев за истото уште на 9 години. Во Македонијава дали своеволно или принудно, многу луѓе мораат да тераат некој филм :).
Еден кај мене во основно не ни влегуваше во соблекувална машка дека му беше непријатно и цело време чекаше во женската сите да завршат,уште од мал се гледаше дека е апла педер али и ден денес го гледам се мота со женски се лаже самиот себеси па почнал и да се дрогира.

Ако се забрани брак меѓу жена и маж сигурно нема да станам педер.
.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Pak zavrtevte na gejonja maabet.

Zaboravate deka incestot e temata.
Dekriminalizacija?!
Ma vrakjanje na inkvizicijata treba!!!
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
И повторно докажуваш дека си глуп.Ај цитирај ми една реченица каде што сум рекол дека е нормална работа инцестот.

А женски од твоја фамилија споменав не како навреда туку како пример само малце по личен со надеж дека ќе ја разбереш разликата.
Епа штом си за легализација логично е да помисли човек дека мислиш дека е нормално. Сега, штом кажа дека не мислиш дека е нормално, значи мислиш дека не е нормално. И на крај, мислиш дека треба да се легализира нешто за кое што мислиш дека не е нормално.
Е навистина си бил паметен бе, ти симнувам шешир.

Sent from my Droid
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Pak zavrtevte na gejonja maabet.

Zaboravate deka incestot e temata.
Dekriminalizacija?!
Ma vrakjanje na inkvizicijata treba!!!
Да не треба да потенцирам колку кила религија бутна во теми што беа за хомосексуалност? Или ќе си гледаш ти да не си оф топик и да не те брига многу за другите, а?

Аргумент против декриминализацијата на инцестот?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Oci imas, citaj, napisano ti e i od mene i od drugite, od Boga!

Drn drn drn.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Да не треба да потенцирам колку кила религија бутна во теми што беа за хомосексуалност? Или ќе си гледаш ти да не си оф топик и да не те брига многу за другите, а?

Аргумент против декриминализацијата на инцестот?
Ај па ти што прашуваш овде кој па и разбира што е декриминализација. Сите нешто друго си зборуват, кој што си сака. А се почна од една измислена вест од „големиот“ новинар Лакмус (по дома Латасче го викале) за потребите на владеачкото мнозинство на Енџи (N.G.) во служба на анти-геј пропагандата.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Сега кој е оф топик? :)
Ti. Postojano.

So dekriminizacija na incestot site onie poremeteni budali koi radi zakonot dosega n e se vpustale vo semejstvoebstvo ke pocnat da ne gi potisnuvaat tie gadni poremeteni nagoni.

P.S. Znam deka osobeno na mladite sega im e tesko da klecnat nesto, ama bolnoumno e: ela dado da se omrsime!

Postoi kaj covekot mehanizam vo timbata koj ne dava da imame privlekuvanje od toj vid kon sopstvena roda.
Site koi go nemaat toa se bolnoumni i poremeteni t.e bolni. Bolestinje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom