Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Ова му доаѓа исто ко муабетот на Виктор Г, он велеше дојдовме до степен за се да бараме дефиниција, утре ќе ми речат дефинирај врата.
Далеку дека бараме дефиниција за врата, но станува дискутабилно што е нормално а што не, што е природно а што не.
Во конкретниот случај што е возрасен човек и како се заклучува дали тој човек е способен сам да носи одлуки. Ете најново испадна дека хомосексуалците се и нормални и природни по дефиниција освем што се само малце забегани во нивната сексуална ориентација.
Од таму можеме да речеме исто и за луѓето кои претпочитуваат инцес. И тие по истите норми се и природни и нормални со малце забегани сексуални апетити.
Затоа ме интересира кој треба да дефинира што е возрасна личност со правилен развој и раст.
Ете според тебе кој ги исполнува тие услови?
Јас ова би си го сватил како тоа се сите оние луѓе кои имаат над 18 години или полнолетни што би рекле, да имаат интелегенција над 85, а за растот незнам ете да речеме за машките да не бидат под 175 цм за женските да не се под 160цм.
Ајде сега ти ?
 

Дарко Рибарот

Пуштен пуштен,а фактички го кријат..
Член од
15 мај 2012
Мислења
134
Поени од реакции
46
И јас сум за декриминализација. Доколку некој одлучил за инцест, негова работа. Сите сме полнолетни и сите одговараме за своите постапки. Него македончето е навикнато да гледа по туѓи дворови. Својот двор ретко се чисти. Битно ми е кај мене и мојата потесна фамилија да нема такво нешто, за останатите, што сакаат нека прават.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас потесна дефиниција имам, полнолетни и да не се ментално заостанати.
 
2

~2A

Гостин
И јас сум за декриминализација. Доколку некој одлучил за инцест, негова работа. Сите сме полнолетни и сите одговараме за своите постапки. Него македончето е навикнато да гледа по туѓи дворови. Својот двор ретко се чисти. Битно ми е кај мене и мојата потесна фамилија да нема такво нешто, за останатите, што сакаат нека прават.
Сакаат да се легализираат,јавно да се стави до знаење дека ако некој како Фрицл направи како што јас го нарекувам зло,да не лежи доживотна робија.
 

Дарко Рибарот

Пуштен пуштен,а фактички го кријат..
Член од
15 мај 2012
Мислења
134
Поени од реакции
46
Сакаат да се легализираат,јавно да се стави до знаење дека ако некој како Фрицл направи како што јас го нарекувам зло,да не лежи доживотна робија.
Немој да мешаш баби и жаби, кој спомна тука за силување, заложништво и физичка тортура?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ако се вметне моментот религија, навистина како се размножиле? Инцес да не е одговорот? :)
Pa kako se pojavile pedereite, zoofilite nekrofilite?
Od poremetenite ofsprinzi na Adam i Evica.
srelka mnogudetni bile, pa se pogodile i normalnite, koi potoa so bozja genetska selekcija i miloS se rsirile kako normalni.
Tie se defektni geni se site onie gorenevedeni

;)


Ставрогин

одгововара вакво објаснение


П.С. Што со сите овие:

thumbs_svadbeni-0018.jpg





 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Во нагонскиот дел од личноста, спрема Фројд, секој припадник од спротивниот пол ти е потенцијален сексуален партнер.

:)

Бидејќи рисјаните скокаат како попарени дека ги шутираат по темиве, само да ви кажам дека атеистите и оние кој веруваат во науката имаат едноставен аргумент против инцестуозните врски, а тоа е дека од тие врски се раѓаат деца со деформитети. Од тој аспект, науката е поморална во случајот од религијата, која на самото стварање на човештвото го поставува инцестот како услов.

Боли а?

:D
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Знам друже, и кај нас тоа го имало. Мотивите им биле чисто заради задржување на богатството и бизнисот во фамилијата. Кај нас во минатото се случувало кај богатата и угледна фамилија Робевци.
Токму така,но сметам дека е неблагодарно да споредуваме период на нерегулирани односи,закони и цивилизациски степен на дивјаштво со овој период...ако веќе сме решиле да се вратиме кон тоа,што не бараат невладините да се легализира и полигинија,ем е по рамковен рецепт,ем е од поблагородни причини?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И јас сум за декриминализација. Доколку некој одлучил за инцест, негова работа. Сите сме полнолетни и сите одговараме за своите постапки. Него македончето е навикнато да гледа по туѓи дворови. Својот двор ретко се чисти. Битно ми е кај мене и мојата потесна фамилија да нема такво нешто, за останатите, што сакаат нека прават.
Битно е лично да не се најдеш на „таа“ страна како мета за плукање. Овде ако не си крајно религиозен, да не мислиш за наталитетот на земјата и бракот ако не го сфаќаш како остатокот готов си :D
 
2

~2A

Гостин
Немој да мешаш баби и жаби, кој спомна тука за силување, заложништво и физичка тортура?
Кажи ми дали не беше инцест тоа што го направи Фрицл?
Да или не,друг одговор не прифаќам или едноставно не реагирам на твоите цитирања.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Фокус на темава се педерите, а не инцестот колку што можам да приметам. „Ради педерите, сега сите ќе бараат права веее вее :place::place::place:
Не знам од каде таа помисла дека „либералите“ мораат да бидат против се и дека од инает и инцестот ќе го подржат и ќе апелираат инцестоидни деца да се раѓаат. Тоа е болна помисла. Си има причини зошто е така. Не е природно. Опа, ова е тоа што се чека тука нели? Зошто не е природно? Детето се раѓа со видни аномалии. Дел од тие деца не успеваат ниту 1 ден да поживеат. Ете, тоа е неприродното.Свесно одење кон уништување на живот на едно човечко суштество. Значи ова е типична себичност од (да речеме) родителската страна.
И престанете да ставате паралели, делува... ретардирано.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Од каде јас да знам што со нив?

Прашај го твојот Бог, тој ги создал.

Јас сум поморален од него, јас да го вршев чинот на создавање, многу подобро ќе испаднеше.

:) Твојот Бог за ништо не го бива, комедијант и лакрдијаш...
 

Дарко Рибарот

Пуштен пуштен,а фактички го кријат..
Член од
15 мај 2012
Мислења
134
Поени од реакции
46
Битно е лично да не се најдеш на „таа“ страна како мета за плукање. Овде ако не си крајно религиозен, да не мислиш за наталитетот на земјата и бракот ако не го сфаќаш како остатокот готов си :D
Нормално, дискриминираниот ќе го дискриминира помалиот од него. Само неуки луѓе трчаат како слеп по стап за работи кои доволно ги разбираат, т.е. лесно го прифаќаат тоа што им се сервира. Токму и затоа имаме проблем во државава, луѓето не размислуваат и не градат свој став, туку се користат со сервираниот.

Далеку сме ние од западот, сеуште не ги имаме поминато арапските држави.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ke se rodi nekoe, po greska ili planirano, ne e bitno.
21 век е. Контрацепцијата одамна не е мит. Освен тоа, инцестот сам по себе не е причинител за генетските дефекти. Единствено ја зголемува шансата за појавување на рецесивни генетски проблеми бидејќи се работи за хомозиготни алели.
Како и да е, вистинското прашање е дали постојат други импликации освен здравствените кои очигледно можат да се надминат?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Фокус на темава се педерите, а не инцестот колку што можам да приметам. „Ради педерите, сега сите ќе бараат права веее вее :place::place::place:
Не знам од каде таа помисла дека „либералите“ мораат да бидат против се и дека од инает и инцестот ќе го подржат и ќе апелираат инцестоидни деца да се раѓаат. Тоа е болна помисла. Си има причини зошто е така. Не е природно. Опа, ова е тоа што се чека тука нели? Зошто не е природно? Детето се раѓа со видни аномалии. Дел од тие деца не успеваат ниту 1 ден да поживеат. Ете, тоа не е неприродното.Свесно одење кон уништување на живот на едно човечко суштество. Значи ова е типична себичност од (да речеме) родителската страна.
И престанете да ставате паралели, делува... ретардирано.
Од кад инцестот е болест и не е природен. Го има кај Бонобо мајмуните (ист аргумент за педерлааната), не е на листа на СЗО за болести, значи не е болест, го има во природата, распространет е....дрн дрн дрн, како и за гејоњ. Исти аргументи.

Двојни аршини?

Ма дајте, исти аргуменит имаат.

П.С. Како кажа еден на суд: сум го праел, сум го растел, сеа друг да го ебе? Не бе, ја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom