Се утешил кај другарка му...

  • Креатор на темата Macedonian-Sun
  • Време на започнување

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Не сум, ама ако пукне, мене ќе ме земат, тебе нема, така?
Зошто? Зарем е фер? И јас сум човек и ти си човек, војна е, зошто јас да се борам а ти не?
Зошто мене ме тресат џандари а тебе не? Нали двајцата сме исти, зошто сум јас како машко по сумњив дека носам нешто а ти не?
Вака можам до бескрај и назад...
И? Тоа што тебе ќе те регрутираат ти дава за право да се ебеш со која стигнеш и да изневеруваш?
И дали сериозно мислиш дека во случај на војна само мажи гинат? Демек мене нема да ме убијат затоа што сум женско?
Инаку, во војна се борат и жени, не знам дали си слушнал до сега. Има еден куп жени народни херои од НОВ кои го изгубиле животот активно учествувајќи во борбата, не како цивили.

И зарем е фер јас да раѓам деца? Зарем е фер девет месеци јас да бидам трудна, да се здебелам, да ја изгубам линијата, да се справувам со хормонални промени, гасови, хемороиди, и со сите тешкотии кои ги носи бременоста и после тоа да се чепатам на бокс и да трпам огромни болки?
По твојава логика, јас можам да си дадам за право да се ебам со кој стигнам и да го варам кај стигнам дечко, ми затоа што ете, јас морам да поминам низ сето тоа, а он не. Ама нема да си земам такво право. Затоа што не сум себичен лицемер као тебе.
И ти и сите оние што размислуваат како тебе само си барате изговор за вашата промискуитетност, ништо повеќе. Врв на хипокризија е да ја величиш машката промискуитетност, а да се гадиш од женската. Машката промискуитетност автоматски доведува и до женска промискуитетност. Ако не сакаш жените да бидат промискуитетни, тогаш ќе си го спакуваш у гаќи и нема да се ебеш со која стигнеш. И ако не сакаш да бидеш изневерн, тогаш немој да изневеруваш.
Просто како грав.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
As Мачорка said...
Роди дете па буни се.
Поголеми се шансите дека жена ти ќе раѓа, него дека ,,ќе пукне,, па ќе те земаат.
Your argument is invalid.

--- надополнето: 6 ноември 2012 во 04:53 ---
И? Тоа што тебе ќе те регрутираат ти дава за право да се ебеш со која стигнеш и да изневеруваш?
You don't get it, do you.
Значи не те ни читам, стигам до тука и сфаќам дека не се разбираме.
Тргни ја темава на страна ко шо ја тргна во својот прв пост. You made it men vs womеn & double standards и почна да се објаснуваш како он бил фраер ама тоа да го направела жена ќе била курва...
Да. Ќе била. Тоа е еден од ретките двојни стандарди каде што вие излегувате оштетени.
Во 80% го јадеме ние. And you know it. Спомнав војска како прост пример. Треба ли сеа да продужам со рудари, пожарникари, специјалци, џандари, автомеханичари, граѓевинци..?
Стварно ли одбиваш да се сложиш..?
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
You don't get it, do you.
Значи не те ни читам, стигам до тука и сфаќам дека не се разбираме.
Тргни ја темава на страна ко шо ја тргна во својот прв пост. You made it men vs womеn & double standards и почна да се објаснуваш како он бил фраер ама тоа да го направела жена ќе била курва...
Да. Ќе била. Тоа е еден од ретките двојни стандарди каде што вие излегувате оштетени.
Во 80% го јадеме ние. And you know it. Спомнав војска како прост пример. Треба ли сеа да продужам со рудари, пожарникари, специјалци, џандари, автомеханичари, граѓевинци..?
Стварно ли одбиваш да се сложиш..?
Јас сум против двојните стандарди без разлика дали мажите или жените се оштетени. Еве, чисто за пример, педерите и лезбејките. Има еден куп луѓе што би сакале да ги испратат педерите во конц логор, ама од друга страна се палат и дркаат на лезбејки. За мене тоа е чиста идиотштина и неколку пати имам мрчено за тоа, без разлика што јас не сум ни засегната, а уште помалку оштетена. Едноставно ме иритираат двојни стандарди, и тоа не само во машко-женските односи, туку општо.
И не се согласувам дека во 80% од случаите го јадете вие, ама тоа е веќе сосема друг муабет.

На темава, јас си останувам на ставот дека и мажите и жените кои се промискуитетни и се ебат со секој/a втор/a, изневеруваат или пак после секоја кавга рипаат во туѓ кревет, се слаби и лабилни карактери. Не ми паѓа на памет да бидам со некој што го пикал насекаде. Едноставно, не ми е предизвик да имам дечко кој може да го има секоја, исто како што ти, претпоставувам, не сакаш да бидеш со некоја што се изебала со пола Скопје.
Тоа е мојот став и никакви аргументи со служење војска нема да ме натераат да бидам со некој што го ставал насекаде, небаре курот му е општински печат, ниту пак да ги сметам таквите за фраери.
 
R

Randy

Гостин
Едноставно, не ми е предизвик да имам дечко кој може да го има секоја, исто како што ти..
Е ова е пример како е кога некој сака со сила да си ја протурка тезата и аргументите си ги прилагодува како сака според тезата која ја поставил.
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 05:32 ---
Ова
Не ми паѓа на памет да бидам со некој што го пикал насекаде.
е во контрадикција со ова
Едноставно, не ми е предизвик да имам дечко кој може да го има секоја, исто како што ти, претпоставувам, не сакаш да бидеш со некоја што се изебала со пола Скопје.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Е ова е пример како е кога некој сака со сила да си ја протурка тезата и аргументите си ги прилагодува како сака според тезата која ја поставил.
--- надополнето: 6 ноември 2012 во 05:32 ---
Ова

е во контрадикција со ова

Е ова е пример како е кога некој нема ништо паметно да каже, ама по секоја цена сака да учествува во дискусијата, па е принуден да тресе глупости.
Кое црно протуркување на тези и која црна контрадикторност бе?

Убаво си пишав дека не ми е предизвик да бидам со некој кој може да го има секоја.
Има мажи на кои единствен критериум им е девојката да има пичка. Со други зборови таквите може да ги има секоја. Таквите не ми се предизвик. Не знам кај глеаш тези и контрадикторност.
 
R

Randy

Гостин
Е ова е пример како е кога некој нема ништо паметно да каже, ама по секоја цена сака да учествува во дискусијата, па е принуден да тресе глупости.
Кое црно протуркување на тези и која црна контрадикторност бе?

Убаво си пишав дека не ми е предизвик да бидам со некој кој може да го има секоја.
Има мажи на кои единствен критериум им е девојката да има пичка. Со други зборови таквите може да ги има секоја. Таквите не ми се предизвик. Не знам кај глеаш тези и контрадикторност.
Пополека пополека не се нервирај.
Тезата ти е дека мажите се дволични - не сакаат девојката да вара, а тие сакаат да вараат. Тезата ти е како прво чисто генералзирање.
Кога виде дека ја претера почна да бараш аргументи некако и почна да пишуваш контрадикторности. Искрено хуморот повеќе ти оди од рака.

Еве зошто е контрадикторно
Мажот кој може да го пикне насекаде е обично убав, паметен, упорен, богат.
Тоа е овој цитат.
Не ми паѓа на памет да бидам со некој што го пикал насекаде.
Мажот кој може да го има секоја е најчесто дебел, грд, сиромав (стави карактеристика по избор). И затоа може да го има секоја без никаков труд.
Тоа е овој цитат.
Едноставно, не ми е предизвик да имам дечко кој може да го има секоја...
Е сега викаш дека не сакаш на вакви ни такви. А трети нема. Одлучи се.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Пополека пополека не се нервирај.
Тезата ти е дека мажите се дволични - не сакаат девојката да вара, а тие сакаат да вараат. Тезата ти е како прво чисто генералзирање.
Кога виде дека ја претера почна да бараш аргументи некако и почна да пишуваш контрадикторности. Искрено хуморот повеќе ти оди од рака. .
Јас не тврдам дека сите мажи сакаат да вараат, а не сакаат девојката да ги вара. Но има такви мажи, и според Гадхејтсасол, тоа им е дозволено, затоа што, они ете оделе во војска.
Искрено тебе ни хуморот, ни па тролањето на секоја тема не ти оди од рака.

Еве зошто е контрадикторно
Мажот кој го може да го пикне насекаде е обично убав, паметен, упорен, богат.
Тоа е овој цитат.
Мажот кој може да го има секоја е најчесто дебел, грд, сиромав (стави карактеристика по избор). И затоа може да го има секоја без никаков труд.
Тоа е овој цитат.
Е сега викаш дека не сакаш на вакви ни такви. А трети нема. Одлучи се.

Има и трети. Тоа се убави и паметни кои можат да го пикнат насекаде, а сепак не го прават тоа, туку си имаат критериум.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Јас не тврдам дека сите мажи сакаат да вараат, а не сакаат девојката да ги вара. Но има такви мажи, и според Гадхејтсасол, тоа им е дозволено, затоа што, они ете оделе во војска.
Искрено тебе ни хуморот, ни па тролањето на секоја тема не ти оди од рака.




Има и трети. Тоа се убави и паметни кои можат да го пикнат насекаде, а сепак не го прават тоа, туку си имаат критериум.
Gadno te ima nekoj decko tebe zeznato u zivotot kako u slucajov na temava :D
 

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Зависи од кавгата. Зависи и од врската и од поединците у неа. Он топик малце имам да додадам , сум немал некое лично искуство баш овакво , никад не сум изварал девојка со која сум идел , но сум раскинувал заради секс. Да се објаснам - мрзам дупли стандарди (у секој можен смисол и секој можен формат) без разлика кој го вади дебелиот крај а кој "профитира". Но , несватливо ми е , особено кај некои девојки (најчесто задскриени феминистки) , континуираното и хипокритично тврдење дека мажите се неизлечливо промискуитетни. Ако дечко ти , маж ти , уат-евер си го топли на друго место - ти си крива. Ама озбилно. И обратното важи. Нешто на него/неа му/и фалело. Никад не сум варал зашто не сум имал потреба. Или по разумен временски период на идење ми давала или сум раскинувал. Енд оф стори.
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
У ама сте се раскокодакале. Како жени на пазар. Ама добро е. Конечно се изјаснивте. Ќе давам реплики покасно. Бацццц
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
како јас немав една ваква другарка.....


иначе дечкото си ја извадил нервозата само ништо посебно....а изгледа и не му одговара врската очигледно.

Ако не му одговара треба да седни и кажи а не кукавички да бега во прегратката на друга. И таа другарка не е другарка ако има интимност со другар и. Таа не знае да дели чувства на другарски и љубовни
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Ако не му одговара треба да седни и кажи а не кукавички да бега во прегратката на друга. И таа другарка не е другарка ако има интимност со другар и. Таа не знае да дели чувства на другарски и љубовни
Класика.
Женско тепа женско.
Не е тој кретен, туку таа е крива што го завела.
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom