Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Тоа ти е како да имаш оган и вода на исто место.Некогаш оганот победува некогаш водата.Не си постојана личност воопшто освен на емоционално поле.Близнакот и шкорпијата во зодијакот важат за крајно несовпадливи знаци,но кога се во една целина, би функционирале на некој начин како јинг-и-јанг,заедно наспроти светот и само тогаш има позитивна критика за истава комбинација.
Кај тебе може да се јави проблем,од психолошки аспект, на пројавување желба или одредени ставови а последователно со тоа и контра ставови од тебе, кон истите што си ги имал претходно.Према ова, твојата комбинација укажува на личност која мора да прави баланс низ случувањата во животот и взаемно со позитивниот и негативниот став да би идел напред. До некаде го сметам и за дарба,заради можноста за согледување на негативноста и позитивноста на животот,истовремено.
Фала многу,многу,многу. Ти го сметаш за дарба, ама да знаеш дисбалансот кој проблем е, ќе се предомислиш, а прав(а) си, за све....
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Јас некаде сум подзнак лав, некаде скорпија... Кој знае што сум... А иначе верувам само во карактеристики на знакот-чиста вистина! Еве на пр знам дека сите бикови се материјалисти и егоисти, лавовите се најдруштвени, скорпиите се одвратни :Dи тн...и тн...
Може одговор зошто шкорпиите се одвртни
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас во суштина сум типична Водолија :)

Ај напрајте ми некој муабет сега, што и како. Ме мрзи да ја читам цела тема.
Гледам има астролози овде ;)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Јас во суштина сум типична Водолија :)

Ај напрајте ми некој муабет сега, што и како. Ме мрзи да ја читам цела тема.
Гледам има астролози овде ;)
Многу сте згодни,провокативни и сакате да бидете центар на внимание.Секогаш позитивни и насмеани и сте многу друштвени.Сакате нешто ексцентрично,лудо и незаборавно,понекогаш на луѓето им изгледате ладни,но тоа е само затоа што не ве разбираат.Водолијата иде добро со близнак(го знам ова зашто сум читал за мене) и други хороскопски знаци.
Friendly and humanitarian
Honest and loyal
Original and inventive
Independent and intellectual

On the dark side....

Intractable and contrary
Perverse and unpredictable
Unemotional and detached
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Aко хороскопот не е вистина, тогаш зошто животните со своите сезони на парење одредуваат какви карактерни особини ќе преовладуваат кај нивната популација, очигледно калкулирајќи кога треба да се парат за да нивните млади се раѓаат во планираниот период?
Наместо само да изигравате паметњаковичи со вашите залемени умови можевте и да размислите малку со своја глава, не само да пљампате ѓоамити податоци од шеста рака.
Не знам за вас, ама јас верувам во хороскоп.
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
551
ццц значи со овие сфаќања..
Порано кога некоја ке ме праша што сум во хороскоп,ке одговорам шкорпија, и ке почне одма да паѓа у несвест и целата уаооо лелеее:vozbud::cautious:
и тоа многу често се дешавало,а немам поима зошто одма такви реакции.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
ццц значи со овие сфаќања..
Порано кога некоја ке ме праша што сум во хороскоп,ке одговорам шкорпија, и ке почне одма да паѓа у несвест и целата уаооо лелеее:vozbud::cautious:
и тоа многу често се дешавало,а немам поима зошто одма такви реакции.
Јас не ги љубам шкорпиите многу, многу.
Повеќе мерак имам на Овните, кои се екстремно морони, па можам да се расправам со нив. :)
Ништо лично :) :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Овните ако не ги бркаш не си им интересен :P
Баш спротивно Стефане.
Овните се заинтересирани додека се тие ловци, а ти плен, еднаш ќе те уловат и им здосадуваш.
Што значи, ако ги бркаш, автоматски во нивни очи си плен, па и не си баш интересен :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Баш спротивно Стефане.
Овните се заинтересирани додека се тие ловци, а ти плен, еднаш ќе те уловат и им здосадуваш.
Што значи, ако ги бркаш, автоматски во нивни очи си плен, па и не си баш интересен :)
Ок ќе го направам спротивното.Нема да бркам но ќе си гледам нешто на страна :)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Aко хороскопот не е вистина, тогаш зошто животните со своите сезони на парење одредуваат какви карактерни особини ќе преовладуваат кај нивната популација, очигледно калкулирајќи кога треба да се парат за да нивните млади се раѓаат во планираниот период?
Многу јасно.
Еве на пример, мојот мачор е роден во мај и е бик во хороскоп, а сите знаеме дека биковите се флегматични и хедонисти. Епа мачоров е баш таков, невидена флегма е, по цел ден спие и најмногу ужива да јаде и да брка мачки. Плукнат хороскопски бик!

Иначе, ја сум девица во хороскоп, со подзнак скорпија и месечина во стрелец, па ако може некој да ми каже нешто за оваа комбинација. Ете на пример Stef Angel глеам се разбира у овие работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom