Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
може некој да ми каже колку делови има Resident Evil и да ми ги каже по име?
 
D

dystopian

Гостин
може некој да ми каже колку делови има Resident Evil и да ми ги каже по име?
inb4 гугл

Еве ги: Resident Evil (2002), Resident Evil: Apocalypse (2004), Resident Evil: Extinction (2007), Resident Evil: Afterlife (2010), Resident Evil: Retribution (2012).
--- надополнето: 26 октомври 2012 во 19:16 ---
пу, за малку
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Го избегнував Incendies подолго време зошто не зборат на англиски, дека не читам преводи но еве стиснав заби и симнав англиски превод (катастрофа беше но се разбираше). Добар филм, крајот ме мрдна!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Го избегнував Incendies подолго време зошто не зборат на англиски, дека не читам преводи но еве стиснав заби и симнав англиски превод (катастрофа беше но се разбираше). Добар филм, крајот ме мрдна!
Нема да ти излегува од глава со денови :)
 
А

Анноун

Гостин
Го избегнував Incendies подолго време зошто не зборат на англиски, дека не читам преводи но еве стиснав заби и симнав англиски превод (катастрофа беше но се разбираше). Добар филм, крајот ме мрдна!
welcome to the club of мрднани од Incendies :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Harry Potter правам маратонка викендиве. Само што го догледав Goblet of Fire. Сега сфаќам усвари што сум пропуштал сите овие години. Не дека ги немам гледано, и тоа сите во кино, ама вака кога ги гледа човек по ред, едноставно сум воодушевен. Како што оди од дел на дел, оној мистицизам како претходните делови го нема.

Ај некој нека предложи вакви филмови слични?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
omfg kill list
Psyside fuck you
и ова фак ју е другарско фак ју и псај ќе го прифати убаво и разбирливо, не ме банирајте.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
omfg kill list
Psyside fuck you
и ова фак ју е другарско фак ју и псај ќе го прифати убаво и разбирливо, не ме банирајте.
Nice or bad? :D

Ти колку што знам се палеше на такви филмови :D
--- надополнето: 28 октомври 2012 во 02:30 ---

Едит, Ахахахах наводно имало опасно тролање од страна на BB фановите кон фановите на Dexter на IMDB:pos:

Погледнете го само постот на DogPukeBlood негде на средина на страната.

И оп, истиот на форумот за Dexter на IMDB, ги уби од тролање :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom