Воздухопловно моделарство

Член од
12 јануари 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Еееее...ко че ми текни за тие поминати времина Коњари (Прилепско) на аеродром по цели недели....Членував од '97 до '02. После имав други обврски,а и нешто многу почнаа таму да драпаат,па после разбрав дека клубо го зел Пеливан (сопственик на спортски авион) и на крајот ко разбрав дека наставник го клале Коло шо ПОЈМА нема од воздухопловство,се гледа и по чоеко дека е нетука(господе прости ми) не планирав пак да се вратам. Иначе сум изградил доста модели F-1-H или A-1 едно 5 6 парчиња,којзнае можда ако појдам пак во народна техника че си ги најдам таму :)) Учествував секоја година на државните првенства ама не пристапував некако сериозно,појче ми беше за дружење за љатифе одколку за постигнување на резултати.Пред се најбитна беше дружбата.

Некој ако е активен член во Прилеп нека ме извести кога има часови,баш би сакал да го посетам клубот,па ако имам време да напрам една А-2ка за летово,ако не за летово па за другото,здравје :smir:
Druze jas sum aktiven clen na aero klubo vo prilep ako sakas da vidis so e kako e ostaj broj ovde pa koga ke odime ke ti se javime a to za kole mozi da ne e so site ama so ima znaenje ima nemase da imame takvi rezultati ako neznaese ali sekoj so svoeto mislenje :) pozz
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
neznam na koja tema da go zakacam ali cisto za da se ispofalam :D
so ovoj link mozete da simnete .htm fajl koj mozete da go otvorite so bilo koj prelistuvac
sakam da slusnam vasi ocenki
se raboti za p40 courtis trodimenzionalno
ako e nekoj zainteresiran moze da go zeme i kako .sldprt
p.s. ako ne e za tuka postov kazete - nov sum
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
nikoj ne go otvori do sega?
aktiven e podforumov?:kesa:
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
nikoj ne e bash sklon kon proveruvanje linkovi za download na bilo koj forum...
ako si za falenje, najdobro stavi gi informaciite :)
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
има ли некој на форумов шо праи макети?нема везе дали од оние готовине или од хартија?
Ја едно време праев макети ги купував од Беверли Хилс во Скопје ама после го намалија изборот и ги поскапеа па така да престанав да праам сеа ептен ретко праам само коа одам во странство или ако ми донесат.
иначе многу интересно хоби е.
само за споредба цена на макета у продавницата у беверли и во странство
во беверли bell UH-1D е 800 ден
а во словенија истиот е 5евра (300ден)

па сеа глејте дали се исплати да земете од тука...а ова е мала макета
 

ladyinred

illusion.
Член од
17 декември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Момци, ајде бидете добри и кажете каде можам да најдам модели/макети нешто низ Скопјево, ми требаат за роденденски поклон. :)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.298
Поени од реакции
7.258
Абе постојат уште оние клубови во народните техники како бродомоделарство, ракетно, воздухоплвно, морзева азбука, фотографија и тако даље?
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
Има клубови, ама заинтересираните се се' помалце и помалце
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
dali nekoj znae kade mozam da si kupam vakvo RC helikopterce ?
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
бананахоби

само еден од многубројните сајтови со уште повеќе модели. изгуглај најдобро
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
мразам да го гледам овај дел од форумо полу-мртов :noze:

Le Mauboussin Corsaire од планови на Фиљон. Не градев целосно по план, има доста измени повеќето за да се прилагодам на ограниченоста со материјал од која шо патам.
Распонот е нешто над 56цм, моментална тежина 6.6 грама шо е и повеќе од одлична во оваа фаза.






Поздрав
Драган
 

Kajgana Shop

На врв Bottom