Зошто интелигентните луѓе се понесреќни?

2

~2A

Гостин
Шкорпион

Можеби заслужив малце подолг "демант" од твоја страна,а не нагаѓање дали сум одел по кладилници или сум играл шах.

Во второто цитирање ти си неодлучен.


-Неодлучноста најчесто го тера интелигентниот човек да размислува,што да прави како да прави и дали да го прави тоа. Сето тоа го прави нервозен човекот,несреќен кога не знае кој е вистинскиот пат по кој треба да тргни.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Шкорпион

Можеби заслужив малце подолг "демант" од твоја страна,а не нагаѓање дали сум одел по кладилници или сум играл шах.

Во второто цитирање ти си неодлучен.


-Неодлучноста најчесто го тера интелигентниот човек да размислува,што да прави како да прави и дали да го прави тоа. Сето тоа го прави нервозен човекот,несреќен кога не знае кој е вистинскиот пат по кој треба да тргни.
Да играше шах ќе беше поарно. Извини уште еднаш на краток "демант".
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Таман си реков ќе кажеш нешто повеќе освен изигравање на некој филозофски форумџиски шериф ме разочара.

Седи кец.
A што повеќе сакаш да кажам? Сега треба дискусијава да премине во јас и ти, и зошто сметам дека тие што дремат во спортски кладилници не се баш rolemodel за како некој да го живее животот?
 
2

~2A

Гостин
A што повеќе сакаш да кажам? Сега треба дискусијава да премине во јас и ти, и зошто сметам дека тие што дремат во спортски кладилници не се баш rolemodel за како некој да го живее животот?
А од каде дојде до заклучок дека јас седам во кладилници?
Си земаш за право да зборуваш во мое лично име,што тоа најмногу ме иритира... ме познаваш ли?
Или.... чекај,чекај!....... are you maniac? :eek:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Moжеби затоа што тежнеат кон перфекција, сите коцки да се под конец! Повеќе знаат и повеќе се замараат!
Премногу анализираат.... е таа кучка убива!
Можеби...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А од каде дојде до заклучок дека јас седам во кладилници?
Си земаш за право да зборуваш во мое лично име,што тоа најмногу ме иритира... ме познаваш ли?
Или.... чекај,чекај!....... are you maniac? :eek:
Добро де, може грешам. Мислењето не ми е променето. Но важно имаш ете еден кој те смета за идол. Be proud of yourself.
 
2

~2A

Гостин
Добро де, може грешам. Мислењето не ми е променето. Но важно имаш ете еден кој те смета за идол. Be proud of yourself.
Не сум пратен од господ да собирам идол,фанови,следбеници и сл.
Поентата е што се сложува со мојот коментар или можеби дел од него,но ти од непознати X причини заклучи/си направи филм...

Дечково сигурно оди во кладилница,опасен вид од глупавоста и интелигенцијата.Глупавоста негова е што не знае дека во кладилница си ги дава парите,ќе даде денеска 1000 денари,утре исто и така неколку дена...
После некое време фаќа 500ки и си мисли добил нешто,а фактички е во загуба од 10тина работни дена со 400 денари дневница.
Мојата интелигентна страна од твоја проценка... ја гледа утакмицата Реал Мадрид - Манчестер Сити и размислува се навраќа во минатото во каква форма се Реал Мадрид,а во каква Сити.И сигурно се прашува во себе: Да ја чкртни 1?
-Не бе! Чекај,Реал М. игра дома најарно ќе биди X,абе ни 1 ни X,двојна шанса на Манчестер Сити X2.
И така после 30 минутно мислење што би го рекол по прилепски "чакија на мозокот" се одлучив да ги дадам парите на Манчестер Сити....

Мислам дека е трошок на време да се губи на тебе. ;)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не сум пратен од господ да собирам идол,фанови,следбеници и сл.
Поентата е што се сложува со мојот коментар или можеби дел од него,но ти од непознати X причини заклучи/си направи филм...

Дечково сигурно оди во кладилница,опасен вид од глупавоста и интелигенцијата.Глупавоста негова е што не знае дека во кладилница си ги дава парите,ќе даде денеска 1000 денари,утре исто и така неколку дена...
После некое време фаќа 500ки и си мисли добил нешто,а фактички е во загуба од 10тина работни дена со 400 денари дневница.
Мојата интелигентна страна од твоја проценка... ја гледа утакмицата Реал Мадрид - Манчестер Сити и размислува се навраќа во минатото во каква форма се Реал Мадрид,а во каква Сити.И сигурно се прашува во себе: Да ја чкртни 1?
-Не бе! Чекај,Реал М. игра дома најарно ќе биди X,абе ни 1 ни X,двојна шанса на Манчестер Сити X2.
И така после 30 минутно мислење што би го рекол по прилепски "чакија на мозокот" се одлучив да ги дадам парите на Манчестер Сити....

Мислам дека е трошок на време да се губи на тебе. ;)
Затоа напиша толкав пост? Убеден сум дека не сакаш да трошиш време на мене. Може треба да се вратиш на ливчињана за спортска, just sayin'.
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Добро де, може грешам. Мислењето не ми е променето. Но важно имаш ете еден кој те смета за идол. Be proud of yourself.
Е што сакаш да кажеш сега дека ако јас делам исто мислење со некого треба да ми биде идол ? и незнам стварно што мешаш кладилници со моето мислење o_O ??
 
П

Пепси_

Гостин
Moжеби затоа што тежнеат кон перфекција, сите коцки да се под конец! Повеќе знаат и повеќе се замараат!
Премногу анализираат.... е таа кучка убива!
Можеби...
Еве го комплетниот одговор на темата сеа може да се заклуче. (y)
 
B

BooBojan

Гостин
Затоа што добар дел од интелегентните луге се и перфекционисти.Ретко кој перфекционист би рекол дека се кај него и воопшто во светот функционира одлично,тоа ги прави несреќни.
А и поради повекето интелегенција,ги натерува лугето подлабоко да размислуваат за сите работи,според мене ова се тие причини.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Не се слагам со насловот на темава и треба да се смени... наместо интелигентните луѓе треба да стои: интелектуалните луѓе се понесреќни... има разлика и тоа огромна ама за тие што разбираат, а изгледа тој што ја пишувал темава утнал малку... прво дефинирајте што претставува за вас интелигнција, а што интелект па после пишувајте мудрости и бисери...:P Ок....ок (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom