Македонско фудбалско првенство 2012/2013

10 мај 2007
2.926
608
Прашање до Чкембари зашто дојдовте дури во 75мин ута.?
Инаку само што влеговте Пелистер израмни,но сепак Пандо ја реши во 90 минута со глава по еден центаршут на Скендеровиќ
Инаку што се однесува до натпреварот Работнички започна поофанзивно и по еден пробив на Плазибет беше направен прекршок за пенал. Сигурен реализатор бењше Крсте Велковски. По тој гол како да застана играчите на Работнички и Пелистер имаше чиста шанса но промашија,за да веднаш по тоа при еден центаршут еден од фудбалерите на Пелистер падна кој мислам беше предходно во офсајд,но сепак беше досуден пенал. Шишковски маестрално го одбрани,топката повторно се одби до играчот на Пелистер,но Шишковски феноменално одбрани уште еднаш. После тоа фудбалерите на Пелистер ја имаа постојано топката во нозе,но без конкретни шанси. Конечно во 78 мин од слободен удар биеше ми се чини Рутевски топката ја закачи некој од фудбалерите на Работнички и го измами Шишковски и заврши во мрежата. Тој гол како да ги разбуди фудбалерите на Работнички и прво Велковски беше во шанса.но одбрани голманот,за да во 90 мин Пандовски ги постави конечните 2:1. На трибината околу 500 гледачи,а Чкембари беа 2 автобуса кој од уста не го извадиа Вардар,а не играа против нив.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
20 септември 2008
6.025
1.363

Ne si aktiven veke nekoe vreme, pa ako slucajno ima nekoj drug od Stip, neka kaze nesto poveke za denesniot natprevar

Интересен натпревар....

Можеби ке ме сватиш навивачки.....
Брегалница напагаше цели 80 минути, до тој момент освен пречката од слободен удар на Положани на крајот од 1 полувреме вие немавте ниту една шанса.

После 80 минута вие се отворивте и почнавте да атакувате...... тие 10 минути утакмицата изгледаше како да гледаш тенис.
Шанса лево, шанса десно.......

Положани одигра многу слабо...
Центрафорот 9-ката одигра солидно во второто полувреме..... првото немаше никаква помош, така да не се ни забележа.
Она десното крило шо вие.... добар играч, не видов кој е..... ама на дватрипати и бегаше на одбраната и кога ке дојде до центаршут.... топка у облаци!

Одбраната ви одигра одлично....

Средината.... освен Демири (мислам дека он беше тоа) другите беа катастрофа до 80 минута!

Како шо кажав..... можеби навивачки..... ама бодот ви е тежок ко 3 бода!

Архивист

Ултрас
10 мај 2007
2.926
608
Епа ова не е КОМПЛЕКС, нема врска нели. ;)
Па за Пелистер само малку запеаа. Кога влегоо прво им беше албанско Скопје,па после ги е,,м Вардар и Работнички и сите Скопски пи,,и. Па на крај нешто за Илчо. Пееа нешто и против нивната управа како што можев да слушнам.

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
3 декември 2011
4.194
4.400
Затоа со право се изругани од сите...

Никад нема да го надминат комплексот нанесен од Скопје.

Z

ziko bt

Па то не е за Вардар,анти Ск мене поќе ми делува...
--- надополнето: 29 август 2012 во 21:43 ---
Во 13i30h 150/60 Чкембари во работен ден се собраа пред бутки за гостување во ск за подршка на ФК ПЕЛИСТЕР.Обезбедени беа 3 автобуси,транскоп сионоќа во 23h ни откажа превоз,па следеше консултација со управата кои ни ветија дека ке ни обезбедат превоз.Тоа не се случи,па кога се собравме сите Чкембари немавме никаква друга опција па заминавме на автобуска со цел да си платиме превоз со редовна линија.Не ни беше дозволено ни да си купиме карти,па немавме друг избор туку да седиме и да вршиме притисок за автобуси,едноставно мораше да отидеме ск.Во 15i30h пристигнаа 2 буса , па најупорните 100тина Чкембари заминаа за ск,свесни дека ке се пропушти повеќе од половина утакмица.А таму не чекаше нова бламажа на судиите на ффм,не признаен гол на Пелистер и не досуден пенал.Едноставно оваа сезона ке бидеме соочени со многу непријатности.Судењето е веќе јасно од кое нарачано и со која цел,меѓутоа цела блокада околу превозот од 300 автобуси во Битола да не можат да се најдат 2/3 за Чкембари е дискутабилно,дали е ова производ на тоа да сите газди ги мразат Чкембари,или пак полициски притисоци врз нив.....

Архивист

Ултрас
10 мај 2007
2.926
608

Пред да постигнете гол беше прекината акцијата заради офсајд,а за пеналот не можам да кажам дали беше или не не видов најдобро.За првиот пенал шо ви беше досуден беше офсајд предходно играчот,па после да имаше контакт за пенал. Суденјето беше лошо да,но и за двете екипи со непотребно сецкање на играта. Конкретно ниедна екипа не беше драстично оштетена.

Tоni

ILLYRIAN
26 февруари 2009
13.639
10.237

Па и пред натпреварот замислата беше да не се изгуби на ова тешко гостување.
Положани слабо одигра и против Металург, а сеуште не е во оптималната форма. За крилото, сигурно мислиш на Таипи, има добар дриблинг но катастрофален финиш!

Туку кажи Неџипи играше ли, или и тој слаб беше?

Кико Д.

ULTRAS - way of life
26 јануари 2010
11.435
9.676
Таква е песната слаб! Во која друга песна го спомнавме Вардар?
Ко не разбираш, не коментирај.

Архивист

Ултрас
10 мај 2007
2.926
608
Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски е ново засилување на Работнички.

ADP

5 јули 2012
3.495
2.304
Ne e losho 1bod vo Shtip , kako shto sum kazhal vo slednite natprevari kje ja vidite vistinskata SHKENDIJA.

Turnovo bodovi za opstanok :-P .. A ovoj beden Metalurg kje osvoi titula ??

Vardar i Shkendija , borbata ke bide megu ovie dve ekipi . Momentalno Vardar e ponapred i nekako po solidno , no ima vreme , sme igrale 3natprevari gosti ,, VO SLEDNITE MECEVI KALENDAROT E TOP , I TUKA JA GLEDAM SHANSATA ZA SHKENDIJA !!!

Кико Д.

11.435
9.676

Тој Металург си ја нареди денес утакмицата и си зедоја пари од кладилница. А ако имате вие шанси за титула, тогаш има и Металург.

ADP

5 јули 2012
3.495
2.304
Gi pobedivme so pola tim , sigurno Shkendija kje bide pred Metalurg na krajot . Kako shto gledam Bregallnica kje se bori so Metalurg za 3mesto..

Na prvite dve pozicii kje bidat ili Shkendija-Vardar so vtorata po favorizirana momentalno .

8 април 2007
16.034
9.126
Не ми се веруе дека еден Турново моментално е прв после 4 кола...Против Тетекс од единствената шанса дадоа гол, центар пројдоа 5-6 пати цела утакмица, а сега гледај ги. Страшно :D