Проценка на конфигурации и помош за купување

Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Кажи ми првен што конф. имаш сега.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
I za sto ke go koristi posto ako saka da igra igri so GT520 gospod neka mu e na pomos. (prosecna karta cini daleku poveke od 50 evra)
I da 4gb ram se malce obavezno uste edna plocka od 4gb.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Intel Core Duo E4500 2.2GHz
Nvidia NX 8600GTS 1gb
2GB DDR2 Ram
:facepalm:
А матична ? Кажи ми модел на матична.
Сепак, на тие делови нема да им земеш повеќе од 60/70 евра.

I za sto ke go koristi posto ako saka da igra igri so GT520 gospod neka mu e na pomos. (prosecna karta cini daleku poveke od 50 evra)
I da 4gb ram se malce obavezno uste edna plocka od 4gb.
Просечна карта, правам муабет за некоја послаба игра да може да игра, секако дека новите нема да ги тера на графичка од 50 евра.

Инаку за рамот, ако гледаме 4ГБ се доволно ако не работиш некои проекти(3Д и сл).
 
Член од
3 август 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
Дали ке работи добро Графичката
Saphire : ATI Radeon 3870 HD 512MB GDDR4
на напојување од 230V
на матична m2n-xe DDR2 ...
 

R1K0

the chosen one
Член од
7 јули 2012
Мислења
116
Поени од реакции
42
здраво закам да купам нов компјутер(само куќиште) цената до кај 14000 да биде http://www.amc.com.mk/Default01.asp?id=41&l=3 еве од тука некој или од др страна ако има подобри за таа цена ...позз и фала однапред
п.с. незнам дали е темата на место ако не е нека ја префрлат модераторите
 
B

BrunoFresh

Гостин
За каква намена сакаш да ти биди компјутерот? Објасни повеќе ако сакаш да ти дадеме добра информација за каков компјутер да земеш :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Па до 14к за каква намена ќе биде освен за интернет :icon_lol:
Инаку ако не виде постои цел подфорумт хардвер и читај низ темите има доста такви прашања како твоето.
 

R1K0

the chosen one
Член од
7 јули 2012
Мислења
116
Поени од реакции
42
За каква намена сакаш да ти биди компјутерот? Објасни повеќе ако сакаш да ти дадеме добра информација за каков компјутер да земеш :)
абе мене ми треба само 2-3 мин у денот на фб и форумот ама братми играе игри,ќе ги тера ли тиа по лесните ?
 
B

BrunoFresh

Гостин

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481

Оваа е 15.500 денари. Ама е навистина солидна конфигурација и брат ти ќе може да ги игра и доста поновите игри. Машинчево ја подржува Far Cry 2 на Full Резолуција 1680x1050, со 100fps што е навистина добро. Би можел да ги игра COD MW3, Battlefield 3, GTA V, Counter Strike Global Offensive и многу други понови игри со подесување на средно ниво на графика. Поздрав и барај некој да ти ја склопи конфигурацијава!
 

R1K0

the chosen one
Член од
7 јули 2012
Мислења
116
Поени од реакции
42

Оваа е 15.500 денари. Ама е навистина солидна конфигурација и брат ти ќе може да ги игра и доста поновите игри. Машинчево ја подржува Far Cry 2 на Full Резолуција 1680x1050, со 100fps што е навистина добро. Би можел да ги игра COD MW3, Battlefield 3, GTA V, Counter Strike Global Offensive и многу други понови игри со подесување на средно ниво на графика. Поздрав и барај некој да ти ја склопи конфигурацијава!
за цената 15.500 не е проблем ама да го имаше негден склопен оти не ми се бара сеа мајстори да ми склопуваат а и ич немам поверение у нив ако можеш да ми најдеш некој склопен немора ист сличен фала ногу...
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
за цената 15.500 не е проблем ама да го имаше негден склопен оти не ми се бара сеа мајстори да ми склопуваат а и ич немам поверение у нив ако можеш да ми најдеш некој склопен немора ист сличен фала ногу...
Ја ке ти го склопам купи само делови и пред тебе ке ти го склопам без пари едно пиво ке частиш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom