Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Ako e offside nema ni penal , besmisleno ti e ova.
ти ќе му кажеш...Кога одлуката е во корист на Јувентус таа е праведна без разлика дали било Пенал или не...А кога ќе досудат таков пенал за милан Цела сезона уста не затвараат.....
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Џабе дополнителни судии позади голот кога како споменик беше кога му отидоа играчите на Парма.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Овај пеналот беше за лани шо не им суделе изгледа... :X3:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.562
Поени од реакции
3.259
Ako e offside nema ni penal , besmisleno ti e ova.
Имаше претходно неколку коментари дали било пенал или не. Стартот сам по себе беше пенал, но факт е дека претходно имаше офсајд.


ти ќе му кажеш...Кога одлуката е во корист на Јувентус таа е праведна без разлика дали било Пенал или не...А кога ќе досудат таков пенал за милан Цела сезона уста не затвараат.....
Gol di Muntari
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.209
Поени од реакции
41.239
znaev na toa ke te asocira :D

Imam nekoe takvo pretcustvo... soznam u juve ne mi se veruva da ide poso mislam deka fanovite na fio tie na juventus gi snetaat za rivali (sea neznam nisto pokonkretno za ova ama mi teknuva za nelo imase nekoi gluposti) a od druga strana milan ima dobri odnosi so niv (a sakam da mislam deka se zadrzani posle krazbata na montolivo...ama i rezultatski imaa nekoi sorabotki) pa vise koa im dadoa 2002 35milioni za rui kosta ne gledam zaso toa ne bi se povtorilo...

pak ti kazuvam... ova na sopstveno pretcustvo neka ne ti znaci nisto :)
Na polusezona oni igrac koj ne im e pri kraj na dogovor ne prodavat, toa zaboravi go od niv, go vide denes Dela Valle, nema sansa on da se soglasi za takvo nesto, nejse, Milan, ili Inter, ili Juve mozat da go angaziraat samo ako nekoj od strana ne go saka, a toa tesko da e slucaj, City ili nekoj ko niv garant ke se umesa i pisi propalo, a i vo takva situacija ke si bara prilicno bogat dogovor, sto na primer na Milan ne bi im odgovaralo, pogotovo pa sega ako go zemat Kaka.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Очигледно повеќето од вас допирни точки со фудбал имате само во кладлница и на форумов. Ако ова не е пенал, не знам што треба да биде, а за да ви биде полесно да видите каде е пеналот, запазете каде е крената ногата на голманот и како го поткачува Лихштајнер, доволно за да биде фаул.

За офсајдот, играч од Парма ја удри топката, па истата ненамерно го закачи Вучко и стаса до Лихштајнер.

Дај олабавете, во секое првенство се случуваат 3 пати поголеми глупости вие се фаќате за Јуве. Chill out.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Очигледно повеќето од вас допирни точки со фудбал имате само во кладлница и на форумов. Ако ова не е пенал, не знам што треба да биде, а за да ви биде полесно да видите каде е пеналот, запазете каде е крената ногата на голманот и како го поткачува Лихштајнер, доволно за да биде фаул.

За офсајдот, играч од Парма ја удри топката, па истата ненамерно го закачи Вучко и стаса до Лихштајнер.

Дај олабавете, во секое првенство се случуваат 3 пати поголеми глупости вие се фаќате за Јуве. Chill out.
Ако ненамерно ја удри/се одбие од играч на Јуве, а притоа доаѓа кај играч од Јуве кој е во офсајд, не се суди офсајд? :eek:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Очигледно повеќето од вас допирни точки со фудбал имате само во кладлница и на форумов. Ако ова не е пенал, не знам што треба да биде, а за да ви биде полесно да видите каде е пеналот, запазете каде е крената ногата на голманот и како го поткачува Лихштајнер, доволно за да биде фаул.

За офсајдот, играч од Парма ја удри топката, па истата ненамерно го закачи Вучко и стаса до Лихштајнер.

Дај олабавете, во секое првенство се случуваат 3 пати поголеми глупости вие се фаќате за Јуве. Chill out.
Taka e brat,u pravo si,a koj e u pravo sto da jade ? :pos:
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Ако ненамерно ја удри/се одбие од играч на Јуве, а притоа доаѓа кај играч од Јуве кој е во офсајд, не се суди офсајд? :eek:
Судиско убедување дали треба да се свири.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Очигледно повеќето од вас допирни точки со фудбал имате само во кладлница и на форумов. Ако ова не е пенал, не знам што треба да биде, а за да ви биде полесно да видите каде е пеналот, запазете каде е крената ногата на голманот и како го поткачува Лихштајнер, доволно за да биде фаул.

За офсајдот, играч од Парма ја удри топката, па истата ненамерно го закачи Вучко и стаса до Лихштајнер.

Дај олабавете, во секое првенство се случуваат 3 пати поголеми глупости вие се фаќате за Јуве. Chill out.
:pos: :pos: :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom