Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Zdravo jas sum Simona
Здраво, јас сум Леандра и сум модератор на овој подфорум. Ќе те замолам да разгледаш дали некој пишува во боја и болд со големи букви, пред да постираш на овој подфорум. Значи кога сакаш да напишеш пост не менувај опции, не бои, не зголемувај, не болдирај, ништо не ти треба. Само уклучи Македонска подршка и напиши си ја маката и доле кликни испрати мислење.
Ти благодарам, знам дека ќе ме послушаш.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Не знам дали ми има помош.Едноставно не можам да засакам машко.Не можам да се заљубам да изгубам глава и само мислам дека правам погрешни избори.
Тоа се случува не сакајќи. Значи, престани д а сакаш :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Toj prodolzi da me saka a jas imav izlezeno so 2 maski no ne gi sakav cisto od dosada xD

Само ја иам против вакви дешавки или новиве генерации се апла дегенероидни ?

ми се повраќа !
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ах, што ми требаше ова :)

Пред едни добри 3-4 години, си имав ептен добро "другарче" ..се знаевме онака, а речиси секој ден бевме на скајп ( бидејќи не живее во Мк. така контактиравме лолз ) :$ ..Е сега, пред недела дена, после тие 3-4 години, се видовме за прв пат! Уз муабет, он ми призна ја нему сум му била симпатија во тоа време ( морам да признаам и он на мене :P ) и одма ме облија тие пусти пеперутки :Х ..

Контакт изгубивме за тие 3-4 год. скроз, и сега одеднаш ми се враќаат спомените, и истите чувства од порано .. -.- Да не го сретнев, немаше никогаш ваљда да помислам на него :) сега нон стоп ми се врти само он во глава, а и секоја вечер го гледам -.-

Мислите има шанси нешто да се "освежи" од тоа? Сакам совет ИСКЛУЧУВО од машките :P
Може бе пеер, зашо да неможе :)
Никогаш не сте се разочарале еден од друг.. :)
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
epa vaka se muvav so eden de4ko okolu 3 meseci..se bese okej mi bese mn. ubav period vo zivotot no nz so mi stana pod pritisok na drugarki probav i vrska idevme okolu 3 meseci raskinavme zaradi gluposti...go zasakav stvarno no sega ne sakam pak vrska..mi rece ako sakam povtorno da se gledame kako porano..i sega nz sto da pravam mislam deka nema da bide isto..i sakam i ne sakam :/
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
epa vaka se muvav so eden de4ko okolu 3 meseci..se bese okej mi bese mn. ubav period vo zivotot no nz so mi stana pod pritisok na drugarki probav i vrska idevme okolu 3 meseci raskinavme zaradi gluposti...go zasakav stvarno no sega ne sakam pak vrska..mi rece ako sakam povtorno da se gledame kako porano..i sega nz sto da pravam mislam deka nema da bide isto..i sakam i ne sakam :/
Дали врската што сте ја имале вклучувала секс?

Ако не - обидете се пак и овој пат имајте секс. Можно е недостатокот од секс да предизвикувал „глупости“ поради кои сте раскинале.

Ако да - немој да се обидуваш повторно да се вратиш со дечково, зашто тие „глупости“ повторно ќе се појават, а не вреди да си го губиш времето на некој со кого што не ви оди врската, која што ги вклучува сите потребни елементи.


Поздрав и со лесно.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Дали врската што сте ја имале вклучувала секс?

Ако не - обидете се пак и овој пат имајте секс. Можно е недостатокот од секс да предизвикувал „глупости“ поради кои сте раскинале.

Ако да - немој да се обидуваш повторно да се вратиш со дечково, зашто тие „глупости“ повторно ќе се појават, а не вреди да си го губиш времето на некој со кого што не ви оди врската, која што ги вклучува сите потребни елементи.


Поздрав и со лесно.
Зошто мислиш дека сексот е решение за се... Ако се земеме фактот дека девојката влегла во врска под убедување на другарките и дека само после 3 месеци за глупости се раскинало, и дека колку и да го сака типот она не сака врска, зошто мислиш дека е спремна да има секс..
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
epa vaka se muvav so eden de4ko okolu 3 meseci..se bese okej mi bese mn. ubav period vo zivotot no nz so mi stana pod pritisok na drugarki probav i vrska idevme okolu 3 meseci raskinavme zaradi gluposti...go zasakav stvarno no sega ne sakam pak vrska..mi rece ako sakam povtorno da se gledame kako porano..i sega nz sto da pravam mislam deka nema da bide isto..i sakam i ne sakam :/
Никој не може и не треба наместо тебе да одлучува што ќе сакаш. А бидејќи ти не знаеш што сакаш, дај си време малку.

Крусер
Мување значи секс без обврски.

Nessa Alcarin
Сексот не е решение за се, ама решава многу работи. ;)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Никој не може и не треба наместо тебе да одлучува што ќе сакаш. А бидејќи ти не знаеш што сакаш, дај си време малку.

Крусер
Мување значи секс без обврски.

Nessa Alcarin
Сексот не е решение за се, ама решава многу работи. ;)
:) Незнам, можеби, за мене само ги комплицира работите.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ти ги комплицираш работите, не сексот :)
Дадов завет, нема секс до брак.. Тој што ќе сака секс, мора да ме ожени прво ... :D

Zdravo jas sum Simona ako mozete da mi kazete kako da postapam posto stvarno kako vaka : Pred 7 meseci imav decko i bevme zaedno 3 meseci ama mene mi bea kako vecnost, site velat krugot se vrti pa kaj mene i taka bide. Toa vreme dodeka izlavavme jas voopsto ne bev zaljubena kon nego, se toj mi zvonese , se toj mi piseuvase da izlezeme a jas voopsto ne se zamarav, mi bese seedno. No togas mnogu se karavme mn. jas za sekoja sitnica naogase mana nisto ne mu popushtase ne mu velev deka go sakam i se razdelivme :S Od togas mojot zivot stana pekol i se se promeni. Toj prodolzi da me saka a jas imav izlezeno so 2 maski no ne gi sakav cisto od dosada xD I sekogas istata prikazna izlezime ednas se skarame mn vreme ne sme vo kontakt potoa pak istata pesna. No pred mesec vreme koga stapivme vo kontakt se bese dobro dodeka toj ne mi kaza deka se zdruzil so eden klosar sto porano mi se butase -.- Jas go mnogu zasakav znaci se bi storila za nego i toj mi go veli istoto no i dvajcata znaeme deka ne e toa sto bese. Se beme dogovorile da ne gi slusame drustvata za nasite problemi i jas mu go obekav toa no ovaj pat toj go prekrsi zborot. Dozvoli na eden drugar da me navredi od negovio facebook i sega veke nedela vreme ne sme vo konkat. N eznam sto da pravam Mnogu so sakam i neznam dali treba pak da se potrudam dali vredi Znam deka e predolgo no ne bivase na drug nacin da raskazam ...:place:
Ај вака по ред сега. Не сакам да те навредам или да мислиш дека ти се правам паметна. Се што ќе напишам е од мое гледиште и незначи дека е така.
Како прво, не треба да се залетуваш во „озбилни врски“ доколку не си спремна, без разлика што велат другите и без разлика колку дечкото те моли. Зошто на крај ќе останат повеќе повредени отколку среќни луѓе. Грешката е направена уште кога сте почнале озбилно а ти не си била вљубена. И да ти кажам една тајна, вљубеноста не се мери во тоа кој колку пати ќе титне на мобилен, или ќе постира повеќе љубовни пораки на фб, или кој повеќе попушта. Вљубеноста се мери со тоа, колку можеш да ги толерираш маните на другиот. Тоа што си излегла со други нема ништо лошо, само незнам дали знаеш да поставиш граници до кај се оди со тип со кој што излегуваш од досада а ништо не ти значи. Треба да размислиш за ова, зошто доколку со некој не се разбереш дека е само мување, ќе очекува повеќе.(и на крај ќе биде повреден)
Е сега за друштвото... Ако некој од неговите другари каже нешто за тебе, како прво не значи дека е така, како второ не значи дека и дечко ти го дели истото мислење. Ти не си во врска со цело друштвото ти си во врска само со еден (се надевам :)) Во едно друштво има различни карактери и не значи дека на сите треба да им се допаднеш, гледај си го дечко ти и остави го самиот тој да процени кој вреди да му биде другар а кој не.
Е сега има една проблематична страна од целава ситуација. Бидејќи дечкото знае како е да се биде во врска со тебе (караници, расправии, раскинувања), можеби нема да биде истиот тој „златен дечко“ кој те мазел и те пазел додека сте биле заедно. Затоа ако навистина го сакаш и сакаш да си со него подобро да си го промениш односот (за толеранција зборам) за секоја вечер да не завршува со кавги, јави му се ако неможеш да издржиш, кажи дека сакаш да разговараш, прашај го што му смета кај тебе, исто кажи му што ти смета тебе кај него, ако најдете компромиси дека може да се живее во ваква врска тогаш ќе сте „Match made in heaven“.. :)
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
zna4ii vaka raskinavme poveke zaradi tretii osobii...mn podobro mi besee koga se muvavme samoo..kolku pomalce ljuge znaat deka si srekjen tolku poveke si srekjen taka nesto doaga toa..sakam jas povtornoo taka da si se gledam no mi e strav deka posle vrska e malce potesko a mn mn mi falii toa vreme
 

Kajgana Shop

На врв Bottom