Хрчаци

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Дечки му купив на синчето пред 2 дена хрчак.

Ми објаснија што отприлика за јадење д аму даваме, ама за вода не спомнаа?

Ниту пак овој два дена пие вода, кога се обидуваме да му дадеме?

Што праите вие по ова прашање?
 
Член од
7 јули 2012
Мислења
42
Поени од реакции
26
Miki1976 Имат на продавница за животни ќе му речиш да ти дает за пиење вода едно ко мала туба е и таа ке му ја клајш во кафез.И секој ден требит да му ја менвиш
--- надополнето: 7 јули 2012 во 22:48 ---
Miki1976 (y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)
 
L

Lu

Гостин
Дечки му купив на синчето пред 2 дена хрчак.

Ми објаснија што отприлика за јадење д аму даваме, ама за вода не спомнаа?

Ниту пак овој два дена пие вода, кога се обидуваме да му дадеме?

Што праите вие по ова прашање?
Обавезно вода!
Оние приказни дека хрчаците несмееле да пијат вода, и дека умирале ако се напијат вода се чисти глупости.
Секој цицач има потреба од вода.

Како што кажа членот погоре, ќе му купиш од Пет Шоп поилка за хрчаци ... како пипети се (можат да бидат стаклени или пластични) и имаат една гумичка и се лепат за стаклото на терариумот, или ако имаш кафез тогаш ќе си купиш поилка која што се прицврстува за кафезот.
Поилката ќе ја поставиш ниско за да може хрчачето да си пие вода, и водата менувај ја секојдневно.

Серазбира дека и преку овошјето хрчаците си внесуваат течности во организмот, али сепак тие течности не се доволни, мора да пијат вода.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Обавезно вода!
Оние приказни дека хрчаците несмееле да пијат вода, и дека умирале ако се напијат вода се чисти глупости.
Секој цицач има потреба од вода.

Како што кажа членот погоре, ќе му купиш од Пет Шоп поилка за хрчаци ... како пипети се (можат да бидат стаклени или пластични) и имаат една гумичка и се лепат за стаклото на терариумот, или ако имаш кафез тогаш ќе си купиш поилка која што се прицврстува за кафезот.
Поилката ќе ја поставиш ниско за да може хрчачето да си пие вода, и водата менувај ја секојдневно.

Серазбира дека и преку овошјето хрчаците си внесуваат течности во организмот, али сепак тие течности не се доволни, мора да пијат вода.
...кое изгледа вака:
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Се мислам дали да земам хрчак. Кај има продавница за хрчаци, колку пари се, дали ги продаваат од мали и колку пари е целиот кафез(опремен со вртелешка, цуцла и струготина)?

П.С Кога бев мал и кога идев у градинка(и тогаш имав хрчак ама моите го пуштија у канализација :D), учителката ми кажа дека на некое дете од хрчак му паднале веѓите. Дали е тоа точно, зошто после не сакам да бидам Боки 15. :D
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Се мислам дали да земам хрчак. Кај има продавница за хрчаци, колку пари се, дали ги продаваат од мали и колку пари е целиот кафез(опремен со вртелешка, цуцла и струготина)?

П.С Кога бев мал и кога идев у градинка(и тогаш имав хрчак ама моите го пуштија у канализација :D), учителката ми кажа дека на некое дете од хрчак му паднале веѓите. Дали е тоа точно, зошто после не сакам да бидам Боки 15. :D
Во сите пет шопови имаш хрчаци,со се кафез поилки струготина сега има промоција све на све за 1000 денари!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се мислам дали да земам хрчак. Кај има продавница за хрчаци, колку пари се, дали ги продаваат од мали и колку пари е целиот кафез(опремен со вртелешка, цуцла и струготина)?

П.С Кога бев мал и кога идев у градинка(и тогаш имав хрчак ама моите го пуштија у канализација :D), учителката ми кажа дека на некое дете од хрчак му паднале веѓите. Дали е тоа точно, зошто после не сакам да бидам Боки 15. :D
Само за информација дека многу смрдат.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Па треба на секој втор ден да го чистиш. Има многу замарање.
секој втор ден да ја фрлаш пилевината треба кај што мочало и какало,инаку јас пример еднаш неделно менам.И не смрди,чист е среќен е ништо не му фали :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom