ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

O

Orion.

Гостин
Страниве ги кажуваше асистентката на предавања и ги имаше оставено во копирница исто. 100 % се тие . Мислам дека имам и презентации за извршна постапка ако ги најдам во компјутер ќе ти ги пуштам во порака .
Да ама јас не идев на предавања ГПП:)
Фала многу, не си свесна колку ме спаси !!
Не ми требаат презентации, никогаш не сум учел од истите и не гледам како ви помагаат при учењето:):)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Да ама јас не идев на предавања ГПП:)
Фала многу, не си свесна колку ме спаси !!
Не ми требаат презентации, никогаш не сум учел од истите и не гледам како ви помагаат при учењето:):)
Јас идев и си собирав бодчиња , инаку и јас не учам од презентации ама сум се опремила со материјали пред време , па мислев ако ти требаат да ти ги пратам :) Учи највеќе парнична п-ка.Излезен е и распоредот незнам дали го виде 10 септември се полага..
 
O

Orion.

Гостин
Јас идев и си собирав бодчиња , инаку и јас не учам од презентации ама сум се опремила со материјали пред време , па мислев ако ти требаат да ти ги пратам :) Учи највеќе парнична п-ка.Излезен е и распоредот незнам дали го виде 10 септември се полага..
Веќе ми е научена 80%:) Го видов распоредот, ок е:)
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
71
Поени од реакции
4
ne e bas lesen administrativno :) na izglede e lesen jas ne poloziv sega vo junska :-(
 
Член од
28 април 2010
Мислења
89
Поени од реакции
30
ne e bas lesen administrativno :) na izglede e lesen jas ne poloziv sega vo junska :-(
Тематиката е интересна јас во средно го учев како Управно право ама овде има можност за милион прашања,здравје во септември ќе видиме.За есеј што дадоа?
 
Член од
28 декември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Колеги, дали може да се оди на пракса во некоја помала фирма или мора да е адвокат, нотар, суд...?
Лани не ни ги бараа потврдите, а оваа година – кој знае...
 
O

Orion.

Гостин
Кога почнуваат предавањата на мастер студиите правни? Не мора точен датум, кој месец ?
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Може некој да ми каже како оди процедурата за префрлање од еден универзитет на друг...Ја разгледувам можноста да продолжам мастер студии на Јустинијан...досега бев на ФОН додипломски...барав на страната на УКИМ ама не можев да најдам нешто инфо за мастер студиите....ај ако може некој поупатен да ми каже повеќе за тоа...Поздрав.
 
O

Orion.

Гостин
Може некој да ми каже како оди процедурата за префрлање од еден универзитет на друг...Ја разгледувам можноста да продолжам мастер студии на Јустинијан...досега бев на ФОН додипломски...барав на страната на УКИМ ама не можев да најдам нешто инфо за мастер студиите....ај ако може некој поупатен да ми каже повеќе за тоа...Поздрав.
Иди во студентски прашања, они ќе ти објаснат.
Како е на ФОН, колку поени се минимални за 6-ка? Ви даваат ли поени за присуство(не за активност, само за физичко присуство) Изработка на семинарски работи за поени?
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Иди во студентски прашања, они ќе ти објаснат.
Како е на ФОН, колку поени се минимални за 6-ка? Ви даваат ли поени за присуство(не за активност, само за физичко присуство) Изработка на семинарски работи за поени?
Стандард...51 поен за 6ка...10 поени од семинарска(нормално сите ги зимаш ако е се како што треба), 10 поени присуство(нормално ако си бил на сите часови присутен) и 10 поени за активност....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom