Армин Ван Бурен доаѓа на Green Beach Festival 3 - 2.8.2012

Статус
Затворена за нови мислења.

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.695
Поени од реакции
4.860
ван Бурен е кралот на трансот .. како сакате речите ама треба да бидеме среќни што живееме во негово време ... искрено го поштувам многу али како риал фан се нервирам кога некои се тупкаат ван Бурен ван Бурен , а немаат блага веза од неговата музика освен што ја знаат in the out of love :tapp: ... би било жално ако не му отидеме на настап , еве јас на пример неможам ни да замислам да не отидам во Охрид на 2ри ...
Kral e poradi ASOT :) , drugi koj moze da mu se doblizat vo trans radio show se: Vonyc Sessions na PVD ili TATW na A&B.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Kral e poradi ASOT :) , drugi koj moze da mu se doblizat vo trans radio show se: Vonyc Sessions na PVD ili TATW na A&B.
PVD може и тоа како да му се доближи али ипак армин си е армин братче секој си има свое стилче како си отвара настап како се развива настапот,дефинитивно по почитуван е армин не дека ми е омилен ДиЏеј туку ова ти го зборувам со тврдење.Исто така Julian Jordan дечкото е 16 години а веќе направи песна со Sander van doorn:cuc:.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.695
Поени од реакции
4.860
PVD може и тоа како да му се доближи али ипак армин си е армин братче секој си има свое стилче како си отвара настап како се развива настапот,дефинитивно по почитуван е армин не дека ми е омилен ДиЏеј туку ова ти го зборувам со тврдење.Исто така Julian Jordan дечкото е 16 години а веќе направи песна со Sander van doorn:cuc:.
Edno e sho sme sigurno vo mislenjeto deka ASOT e legendarno trans show.
Sigurno 300 epizodi imam vo kolekcija , edna epizoda mu trae 2 casa.Taka da toa e mnogu trans :)
Ne sum mu bil na nastap , neznam ni na ova sega dali da odam.
Ako zborime za toa sho imaat oni napraveno,PVD so albumot Seven Ways za mene e vrvot, ama pa i stilot e porazlicen (povekje e progressive a armin tera nakaj uplifting), Tiesto vladeeshe so albumot "In search of sunrise" , pa posle toa propadna Tijs.
Armin so "Connections" poslednive godini e kvalitetno neshto i "Reflections" na PVD ali daleku od vremeto na Seven Ways.
Sekoj DJ si ima svoj period koga e vo centarot.
Ubav pomin na site sho ke odite :) toa vi e zagrantirano :D
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Edno e sho sme sigurno vo mislenjeto deka ASOT e legendarno trans show.
Sigurno 300 epizodi imam vo kolekcija , edna epizoda mu trae 2 casa.Taka da toa e mnogu trans :)
Ne sum mu bil na nastap , neznam ni na ova sega dali da odam.
Ako zborime za toa sho imaat oni napraveno,PVD so albumot Seven Ways za mene e vrvot, ama pa i stilot e porazlicen (povekje e progressive a armin tera nakaj uplifting), Tiesto vladeeshe so albumot "In search of sunrise" , pa posle toa propadna Tijs.
Armin so "Connections" poslednive godini e kvalitetno neshto i "Reflections" na PVD ali daleku od vremeto na Seven Ways.
Sekoj DJ si ima svoj period koga e vo centarot.
Ubav pomin na site sho ke odite :) toa vi e zagrantirano :D
добро сега и tiesto со неговото шоу кое ми се допаѓа мене редовно го слушам али не е тоа со шоуто на армин ASOT дупло попопуларно е али на времето и tiesto ми се повеќе свигаше неговиот стил сега ептен забега мислам дека техно само прави сега или не сум сигурен.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.695
Поени од реакции
4.860
добро сега и tiesto со неговото шоу кое ми се допаѓа мене редовно го слушам али не е тоа со шоуто на армин ASOT дупло попопуларно е али на времето и tiesto ми се повеќе свигаше неговиот стил сега ептен забега мислам дека техно само прави сега или не сум сигурен.
Ocigledno na Tiesto ne mu lezi tech-trance stilot kako shto go narekuvaat toa shto go pravi.A ustvari poslednive godini tera progressive house:ROFLMAO:. Reper za tech-trans e Simon Patterson vo poslednive godini , zatoa na setovite Tiesto go preferira nego koga ja imashe turnejata za promocija na albumot "Elements of life".
No da ne ideme dalje of-topic,neka ostane temava za festivalot i AVB.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
13
"Влезниците во претпродажба ќе се продаваат во продажните салони на ONE и мрежата на МКтикетс. "А знаеме сите која е мрежата на МКтикетс (југотон,тобако...)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Искрено повеќе ни Армин не пушта само Транс оние што пратат повеќе можеби се забележале дека дури и на прославите на АSOT имаше голем број гости на кои поголемиот дел од сетовите им се НЕ ТРАНС траки, што би рекол мојот омилен лик од ТВ сериите Everything Changes сепак мора да се каже одличен настан за Охрид и МКД
 
H

HoT IcE

Гостин
Продавам карта за Green Beach Festival, картата е купена од ONE во Куманово пред недела ипол, но поради лични причини нема да можам да присуствувам па истата ја продавам. Цена 550 денара. Контакт ПП.
DSC00003.JPG
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Шо ќутите бре за Санери и Марсијано :vozbud: .. Типците се откровение и дел од новата гарда на Сензејшн. Армин на сите им е познат и на него е главниот акцнет, ама со плус овие двајца - дупло повеќе вреди настанов.

 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
со план сум да одам на оваа забава (по многу препораки од другари за предходни години) е сеа имам неколку прашања..
1 колку време трае забавава (пошо нели ако трае мнооогу време ќе ми треба пиење нешто и јадење)

2 дали е дозволено торба или чанта да се внесуваат внатре .... (прашувам да знам дали можам да си донесам некое парче ред-бул или нешто кроасанче (јбг брзо огладнувам) ) --- пошо незнам како би било организирано со пијалоци ова она таму внатре

3 (најважно) дали е згодно да се оди со девојка или исклучиво со другари

4 за оние што биле предхоните години.. каква забава би била??? она скокање и играње .... или пак стоење и така денцање ??
 
П

Паган-др

Гостин
со план сум да одам на оваа забава (по многу препораки од другари за предходни години) е сеа имам неколку прашања..
1 колку време трае забавава (пошо нели ако трае мнооогу време ќе ми треба пиење нешто и јадење)

2 дали е дозволено торба или чанта да се внесуваат внатре .... (прашувам да знам дали можам да си донесам некое парче ред-бул или нешто кроасанче (јбг брзо огладнувам) ) --- пошо незнам како би било организирано со пијалоци ова она таму внатре

3 (најважно) дали е згодно да се оди со девојка или исклучиво со другари

4 за оние што биле предхоните години.. каква забава би била??? она скокање и играње .... или пак стоење и така денцање ??
1. До изгрејсонце негде трае се на се, со домашна поддршка

2. Не е дозволено, едино ако не пикнеш у гаќи нешо. Башка и шо ќе ти е кроасан, не идеш на екскурзија у Будимпешта, на журка идеш.

3. Зашто не би било згодно да се оди со девојка?

4. Зависи од музиката, имаш и такви и такви.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
1. До изгрејсонце негде трае се на се, со домашна поддршка

2. Не е дозволено, едино ако не пикнеш у гаќи нешо. Башка и шо ќе ти е кроасан, не идеш на екскурзија у Будимпешта, на журка идеш.

3. Зашто не би било згодно да се оди со девојка?

4. Зависи од музиката, имаш и такви и такви.
:):):):) фала зза инфо... повеќе за пиењето ми беше ама ок.... веројатно че има нешто штандови таму за да обновам енергија.... :) (или не??)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom