Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Па и Силва пред две недели беше тргнат па потоа го вратија.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Истото и со Силва го направија.
И во Milan Store се тргнати нивните дресови.
Официјално тек во понеделник што значи цел викенд тумачење, замарање,цифри кажување, шпекулации од 95% нерелевантни извори и тн..
Мој совет кулирајте викендов не пратете како се "одвива" ситуацијата туку чекајте да се официјализира.
--- надополнето: 13 јули 2012 во 20:24 ---
Супер 11-ката ја зеде Констант, 10-ката може Траоре да ја земе :facepalm:

Tевез го одбил Милан, супер вест, земајте го Џеко !
Не ја земал уште, официјални бројки ќе има кога ќе заврши преодниот рок тренинг бројка е тоа заеби сликата од бугарски фен саит на Милан.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
The reaction in Sweden was initially negative, because in many wondering how you can choose to leave Italy for the Ligue 1
Then most of the fans realized that it is a forced sale by AC Milan, who needs liquidity. Money is important for Ibra, but not the main reason for his transfe

Дојде време да станемо клуб кој со сила го тера Ибрахимовиќ да иде у друг клуб за појќе паре, успеавмо да го натерамо најголемиот платеник у фудбалот да си замине со сила :pos:

Браво Мајстори, све да ви ебем !! :cuc:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
ja ќелавицата ништо да каже,сигурно има нешто а и ги нема на официјалната исто на менаџер на фб што е го имаше Ибра а денеска беше ставен Ночерино за него..
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ако ништо друго,барем нема Ригони да го гледаме, зашто најверојатно дечкото се договорил со Киево.
Како желби за замени на Ибра и Силва ми се Џеко и Компани(ама зашто Компани немаме теорија да го земеме)ќе мора да се задоволиме со некој послаб/недокажан играч,Бруно Алвес FTW:D
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Ако ништо друго,барем нема Ригони да го гледаме, зашто најверојатно дечкото се договорил со Киево.
Како желби за замени на Ибра и Силва ми се Џеко и Компани(ама зашто Компани немаме теорија да го земеме)ќе мора да се задоволиме со некој послаб/недокажан играч,Бруно Алвес FTW:D
Абе златен Роландо да се земе...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
И викам на женска ми "Милан ги продале Ибрахимовиќ и Силва", и она ми вика "Будали са тија, што им е проблемот, ќе бидете бетер од Интер годинава" :pos:
Kaжите како да не ја сакам после :pos:

ИИИИ да, заинтересирани сме биле за Поли :facepalm:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Абе комшиите Поли го планираат за прв тим а ние :facepalm: :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.855
Поени од реакции
13.796
Прво, заинтересирани сме за десетина играчи, во следните денови таа бројка драпидно ќе порасне. Се што рита топка (што би кажал дедо ми) ќе се поврзе со Милан...
--- надополнето: 14 јули 2012 во 00:42 ---

Алегри го сакал Џеко, а Галијани Тевез! Изгледа Алегри не сака да се замара со будала на тренинг и да размислува што ќе направи будалава ако го извади пред да заврши натпреварот... може повторно да си земе Тевез шест месеци и да оди да игра голф. :)

Мое мислење е дека според тоа сега што го имаме, многу подобро би ни дошол Тевез, ако доаѓа Џеко ќе ни треба и друг треквартиста, можеби Кака, со Боатенг не верувам дека тоа ќе биде добар напад, не за друго, туку поради карактеристиките на играчите...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Ама да гледаме позитивно на трансферов на Ибра.Ем в година сигурно земаме ЛШ, ем 25 милиони земаме за него.Супер (y)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Алегри нема да смее да го извади Тевез како што не смее да го извади Ибра на некои натправари кога нема никаква корист од него освен ако не се случи некоја повреда.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.658
T. Silva's agent: "If both Ibra and Thiago will sign with PSG? No, those two players are not involved in the same deal.
"T. Silva's agent: "Thiago and I still don’t know anything. We don’t know anything about any offer."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom