Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

N

Nicky Santoro

Гостин
сарс-ратујемо ти и ја и дубиоза блам блам мислам најмногу здиви публикава :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Убо пивото прилепчани :) . А и скарата уба :).
Инаку им благодарам на сите кои ме искапија со пиво и место да го турваја можеа мене да ми го дат, ќе го испиев :icon_lol:
Ауу која сила ја имат овие колективците, алал да му е. Одлични беа и САРС:
Жељко ќе напраел вакво лудило. МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ !

Најверојатно ќе одам и третата и четвртата вечер чисто ради друштвото не дека ги слушам многу тие шо ќе настапат тогаш.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Убо пивото прилепчани :) . А и скарата уба :).
Инаку им благодарам на сите кои ме искапија со пиво и место да го турваја можеа мене да ми го дат, ќе го испиев :icon_lol:
Ауу која сила ја имат овие колективците, алал да му е. Одлични беа и САРС:
Жељко ќе напраел вакво лудило. МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ !

Најверојатно ќе одам и третата и четвртата вечер чисто ради друштвото не дека ги слушам многу тие шо ќе настапат тогаш.
жељко го имам слушано во живо, настапите му се феноменални, е сега неговите песни и музиката на сарс и дубиоза се разликуваат, на дубиоза се шуткавме,за жељко ќе се гушкаме :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Браво за Прилеп за организацијата, во секоја можна смисла. Мене САРС ептен ме бендисаа, а гледав и луѓето топ си поминуваа вечерта. Така да сè на сè, одличен Пивофест.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Само пофални зборови за Пивофест! :)

Организација топ, скара топ, гратис грицки на секој чекор, ефтино и ладно пиво (40 денари Даб), келнерки соодветно облечени во униформи за пивски фестивал, одлично поставена бина (чинам дека ова е најголемата бина поставена до сега во Македонија) и пријателски настроени фаци на секој чекор. Освен тоа, огромна површина за луѓе кои сакаат да седнат на маса и да уживаат во вкусот на пивото и скарата. Нормално, со келнер/ки, а не самопослуга. Браво. Скопскиот Пиволенд и квази-фестивалот на пиво во Охрид може пиво да им носат на прилепчани. Секоја чест, одлично си поминав вчера.

И секако, една фотка од прекрасната скара :)



ПС: За 5 собрани пластични чаши на штандот на Пакомак даваат ваучер за гратис пиво. Значи, човек и (речиси) без пари може да си помине одлично на Пивофест :)
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Само пофални зборови за Пивофест! :)

Организација топ, скара топ, гратис грицки на секој чекор, ефтино и ладно пиво (40 денари Даб), келнерки соодветно облечени во униформи за пивски фестивал, одлично поставена бина (чинам дека ова е најголемата бина поставена до сега во Македонија) и пријателски настроени фаци на секој чекор. Освен тоа, огромна површина за луѓе кои сакаат да седнат на маса и да уживаат во вкусот на пивото и скарата. Нормално, со келнер/ки, а не самопослуга. Браво. Скопскиот Пиволенд и квази-фестивалот на пиво во Охрид може пиво да им носат на прилепчани. Секоја чест, одлично си поминав вчера.

И секако, една фотка од прекрасната скара :)



ПС: За 5 собрани пластични чаши на штандот на Пакомак даваат ваучер за гратис пиво. Значи, човек и (речиси) без пари може да си помине одлично на Пивофест :)
И јас во од прилепска штандо седев, ама за ова гратисиве не работеа кај нас. Мало важи, четири кули близначки од по пола метро со чаши (7 мина) :D
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Преубо си поминав, започнувајќи од вчера тука ќе останам 1 месец :icon_lol:

кеш, ороспии, пиење, базенче, автомобилче

ау ау жаклино растурујем ти путка :icon_lol:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Супер беше со CL и Ras Zachari.. натаму на Сарс и Дубиоза публиката би ја опишал со еден збор „сељачизам“ Ми опадна нагло расположението
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Јас неубо си поминав, цело време ми се лошеше во стомакот се додека не се случи кулминација кај 03 часот проследено со поваќање. Да си ибам глупио се опив пред време...
Иначе Acid убај фотки само малку полево да се сликнеше да имав една за успомен :D, кај не гледавме од тоа дрвото па и никој не обрна внимание на публика исток..
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Јас неубо си поминав, цело време ми се лошеше во стомакот се додека не се случи кулминација кај 03 часот проследено со поваќање. Да си ибам глупио се опив пред време...
Иначе Acid убај фотки само малку полево да се сликнеше да имав една за успомен :D, кај не гледавме од тоа дрвото па и никој не обрна внимание на публика исток..
Ти имаш најмалце пиво у чашата што значи дека си сунгер :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom