Македонија - Доминиканска Република | Квалификации за ОИ, Лондон - 1/4 финале [петок 23:30 ч.]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
И сега што?! Две ракии ќе морам набрзина да мавнам иначе нема да заспијам. Не знам за вас, мене ептен ме утепа поразов.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Вие изглеа заборајвте дека прецедатело на ФИБА е грк... Шо си мислевте,уште ко испадна јунанистан,ќе си дозволи фиба Македонија да оди понатаму?
Нејсе,секоја чест на сите за борбеноста,Самарџиски браво,Бо секоја ти дала до крајот на животот,имаме иднина во браќата и во Николовски (шо го неам видено како игра ама ај ќе ви вервам) Антич и Илиевски слаб ден ама то е то, Гечевски фала за се досега,ќе останиш легенда,редно е да се простиш од дресот.
Сите здрави живи неповредени за наредното европско,а за судите јас вервам во карма па нека не се чудат ако начекат голи мажи низ дома кај шо му шетат
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.711
Поени од реакции
27.679
И, експерти, што се случи? Ни ја еба мамата Габриел Гарсија Маркез(-_-), се испациентизиравме, судиите се криви или ЛУЗЕРСКАТА АУРА ОД КОМЕНТИРАЊЕТО(КОЕ СЕ СОСТОЕШЕ 90% ОД "НЕ МИ СЕ ВЕРУВА") НА ИГОРЧЕ ДОЛЕТА ВО ВЕНЕЦУЕЛА И ГИ ЗАФАТИ НАШИТЕ?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Шо се случи бе момци? Зошто ја прифативте нивната игра? Одлична партија во првите 2/4, одлична одбрана, одлично затворање. Шо се случи на полувреме? Кај замина таа перфектна одбрана?

Како и да е, секоја чест за тоа шо го направивте за Македонија и за сите радосни моменти кои ни ги овозможивте !
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Ај затворајте темава, и сите теми поврзани со квалификацииве бар да оладиме глави
ПЉИЗЗЗЗЗЗЗЗЗ :pipi:
Нема ШАНСИ а негативната енергија !? Сакаш се по дома да искршам , ВАКА барем ќе најдам утеха во некој коментар :place:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
ама за кого?
За никој, џабе ни постигнува толку поени на секој натпревар и прв стрелец ни е кога другиве како пилиња само чекаат на него. Неможе еден играч сам да игра и да поентира, затоа е тимска игра и треба сите да се трудат. А и овој тренеров што го имаме :facepalm: таков дебил немам видено досега.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.274
Поени од реакции
6.947
Позрав до Inter Fan...шо ме правеше хејтер на Гечевски и Антиќ...Кажав уште порано...последниот ден на подготовки да одиш неможеш бе брат ништо. Исто и со капитенот...репрезентацијата у Литванија,тој оди Ѕвезда да ја гледа во Белград. Браво за Владо и за Бо...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
1,2...1,2 ЛАВОВИ МОЈ јас се одјавувам...од овогодишнава одисеја...ебаве...ми ја упропастивте вечерта

Sent from my HTC Hero using Tapatalk 2
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.880
Поени од реакции
16.100
Прво, не е дозволиво да загубиш 20 коша предност, премногу се опуштија после тоа си помислија дека се веќе во 1/2 финале пласирани. А кога им се намали предноста и коа почна да им гори под газ како капак стапија судиите на сцена. И отиде возот у неповрат, кога клучните играчи се на клупа повеќе и не се можи.
Значи не може само судиите да се укривуваат за поразот.
Како и да е, јас не сум разочаран што не се пласиравме на ОИ, за мене и ова е успех што догуравме до тука. Само штета, оваква шанса веќе нема ни да ни се пружи, ако се знај какви бедни генерации следуваат после ова, а на младите не им се дава шанса. Се носат само да пополнат место.
Среќа наредна година играме на ЕП, па колку толку ќе видиме до кај сме, само треба некој да работи со кошаркарите, а не кој му стигне дели совети.

Не знам оти пишав прво, коа неам второ.:D
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ајдееее, плукај Македонче плукај!!
Арни ви беа до пред 40-на минути а?
Лазовски можда е делумно крив, најмногу поради тоа што воопшто не му даде шанса на Николовски и без резервен план, но очигледно сте спиеле 3-та четвртина, судиите да ништо бе како тоа судиите криви срцки се, се Антиќ, Гечевски ви биле криви, а пред 10 месеци ѕверови ви беа?
Е не сега сме имале среќа пошто сме завршиле 4-то место на ЕП, незаслужено било, Е ТАКА ПЛУКАЈ САМО, ДАЛЕКУ ЌЕ СТИГНЕШ МАКЕДОНЧЕ!!
Мислев малце го опраивме менталитетот, ама не!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.962
Поени од реакции
57.703
Треба да се најдат причините зошто ова се случи мора да има некоја причина и следниот пат да се преземи нешто, не е ова ни среќа не е ни судиска помош ( колку и да е судиска помош) некој 60 коша да ти лупни во 20 минути игра е стварно дебилно.
И ПСИХОЛОГ ВО СИТЕ МАКЕДОНСКИ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ
ЛЕСНО СЕ ВОЗБУДУВАМЕ
за судиската помош !!!

очигледно само некој што се бавел со спорт може да увиди колку е значајна таа.

ОГРОМЕН ВЕТЕР У ГРБ !!! У моментите кога се крши натпреварот, судиите донесуваат неколку одлуки по ред у корист за едната страна.

Значи овој пат за Доминикана. Они увидуваат дека судиите се наклонети кон нив, играат поагресивно знаејќи дека нема да бидат сакнционирани, значи ем добиваат помош ем играат послободни.

Нашите ем се нервираат заради непостоечки работи, ем губат предност, ем, најважното ЈА ГУБАТ СМИРЕНОСТА. А Македончето ако ја изгуби смиреноста, отиде... до душа не само Македончето ама тоа кај нас е посебно изразено.

Кој и да беше на наша стран денеска ќе паднеше психолошки до одредено ниво!

Ние паднавме тотално, плус се загуби концепцијата, на клупа немавме човек кој ќе среди. Тоа е, јебига !!!
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
А да објавиме војна на Канада? Онака сериозно, како сме агресивни моментално, за 1 ден цела земја ќе ја испокољеме!
ахахАХАХАХХАХАХАХХА најдобар коменар ХАХАХАХА
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom