Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Игра некој Top Spin 4 на Live? :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе тенис ќе играм немам попаметна работа :P
Убав спорт е, јас не мислев да го играм сериозно на Live, се заиграв и сега редовно со Top 10 се газам таму. :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Убав спорт е, јас не мислев да го играм сериозно на Live, се заиграв и сега редовно со Top 10 се газам таму. :)
Тоа зашто толку го играат, таман на листа 10 да се ставите :) Дај симни нешто Dirt 3, WRC 2, Mass Effect 3 да играме заедно. Јас уште чекам тоа деловите од кина, режач си купив lite-on IHAS123B го чекам исто така па да се надеваме дека наскоро ќе почнам да ги штанцам игриве :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Не ми ја отвара страната, ако го нарачам би ми стигнал ли во МК?
Ми стигнаа деловите конечно (освен режачот) и сега конечно го флешував хboх-от. Јungle Flasher за некоја чудна причина не работи во AHCI мод него само во IDE така да неможев да го флешувам лајтонот преку есата него мораше сата. За среќа успеав да преспојам еден кабел и да го уштекам дирекно на матична од лаптопот (немам обичен компјутер). Така да Maц тоа што ти го пратив работи. Е сега кажи некоја добра XGD2 игра, и дали има некој посебен тракер за хbox игри зашто на замунда и нема толку многу.

Прашање до Tigrevskidotorg и @Dr.House дали MW3 ја играат оригинал или режана? Исто така што е со BF3 и Forza 4 дали знае некој? Замо претпоставувам овие се XGD3.

И уште едно за режање на осма страна вика само мануелно стави layerbreak , aли на темиве по интернет гледам нешто и ги проверуваат со ABGX Patcher или како и да се вика тоа за да не ги банираат на live и не приметив нигде да пишува за ова layerbreak. Ај некој што реже игри нека даде малце инпут :)

ПС. И на крај заборавив дали за XGD2 игри DVDто мора да биде пак Verbatim или може и некое поефтино? Гледам на нет прават некои тестови на изрежаните игри (read spikes или така нешто) знае некој за ова?
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Ми стигнаа деловите конечно (освен режачот) и сега конечно го флешував хboх-от. Јungle Flasher за некоја чудна причина не работи во AHCI мод него само во IDE така да неможев да го флешувам лајтонот преку есата него мораше сата. За среќа успеав да преспојам еден кабел и да го уштекам дирекно на матична од лаптопот (немам обичен компјутер). Така да Maц тоа што ти го пратив работи. Е сега кажи некоја добра XGD2 игра, и дали има некој посебен тракер за хbox игри зашто на замунда и нема толку многу.

Прашање до Tigrevskidotorg и @Dr.House дали MW3 ја играат оригинал или режана? Исто така што е со BF3 и Forza 4 дали знае некој? Замо претпоставувам овие се XGD3.

И уште едно за режање на осма страна вика само мануелно стави layerbreak , aли на темиве по интернет гледам нешто и ги проверуваат со ABGX Patcher или како и да се вика тоа за да не ги банираат на live и не приметив нигде да пишува за ова layerbreak. Ај некој што реже игри нека даде малце инпут :)

ПС. И на крај заборавив дали за XGD2 игри DVDто мора да биде пак Verbatim или може и некое поефтино? Гледам на нет прават некои тестови на изрежаните игри (read spikes или така нешто) знае некој за ова?
Јок бре играм на режана.. Луѓе идам на одмор се глеаме во август :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Јок бре играм на режана.. Луѓе идам на одмор се глеаме во август :)
A од кај ја симна? Кое е добро место за симињање игри? На замунда и арена слабо ептен торенти
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
не знам ја ги купувам за 200 денари
Ех бе се човек треба сам да најде неможе ништо на готово. Добар провод на одмор, до август само да не ти се слоши малце :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ех бе се човек треба сам да најде неможе ништо на готово. Добар провод на одмор, до август само да не ти се слоши малце :)
Имам јас јузер на bitgamer, кога ќе имам покана ќе ти пратам. :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Имам јас јузер на bitgamer, кога ќе имам покана ќе ти пратам. :)
Читав на нет и некоја blackcat-games бил многу јак тракер ама исто само со покана :( Најдов јас една руска x360-club aма повеќето се на руски. Ај за во прво време ќе врши работа, коа ќе имаш инвајт праќај одма жити се :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom