Мажите преферираат глупави жени

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Leandra играш прљаво, врло прљаво... Извини али ја ускакам овде. Sussaro мислам дека постои контрастратегија којшто може да ја неутрализира легендарната кондиција за контрање на Пумата. Има еден типац шо пишуе у боја на Религија, се вика Спирос. Пумата покушавала да се ашка со него, али баткава е непробоен, као кевлар. Ја мислам дека контра него Пума нема шансони.
Го имам читано Спирос, но со Пумата и во живо имам седено, така да не верувам дека и он ќе ја доведе со степен да рече : Грешам. Спирос во живо ќе се предомисли со гаранција, ќе ја фрли масата, ќе каже една молитва и ќе замине.
Ние ќе си донесеме вреќи за спиење оти очигледно ќе биде долг дуел :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Го имам читано Спирос, но со Пумата и во живо имам седено, така да не верувам дека и он ќе ја доведе со степен да рече : Грешам. Спирос во живо ќе се предомисли со гаранција, ќе ја фрли масата, ќе каже една молитва и ќе замине.
Ние ќе си донесеме вреќи за спиење оти очигледно ќе биде долг дуел :)
Па затоа и го внесуеме Стеф Ангел. Читај допуна.;)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.888
Знаеш кога некој ќе спомене јас имам коефициент над 130 веднаш ме фаќа смеа. Имаше на форумов многу лика, дури и група имаа формирано за некаков коефициент кој го освоиле на тестирање. Меѓу сите останати беше еден лик кој беше толку глуп што мислам дека серверот ќе откажеше на кајгана. Што и да напишеше немаше никаква смисла. Пример имаше раздвижување на берзата по политички одлуки и отвара тема Пацери каде сте?! Берзата расте! ..Следниот ден берзата имаше таков пад што во историјата не е забележан (чиј пад се подразбираше со сите случувања и беше очекуван).
Полето кое ти го одбра за мерење резултати (се разбира бидејќи ти одговара бројката) можеш слободно и статистички да го одредиш со повторување на никови. Кога ќе ги собереше повторуваните никови повторно ќе добиеш израмнети сили и на жени и на мажи. Има 4-5 ника машки кои се најмногу споменувани и исто толку девојки. Сума сумарум статистиката вели дека и по одбрана точка не си во право. Не дека се инатам, туку и јас го имам твојот принцип на докажување па ми е многу познат, од целото одбираш дел кој најмногу одговара и само за тоа се држиш. Јас ако не сум објективна, онда ти си далеку од тоа поле.
Со потценувачки однос кон жената нема објективност и претходно ти реков тргнуваш од свои полиња на интереси за тебе паметните се филозофи, за мене се практичари. Јас сум убедена дека практичарите за доручек ги јадат филозофите во реален живот. Од големи мисли не се живее. Така да ако за тебе тоа значи дека „жените се глупави“ оти незнаат да ги изрецитираат твоите интереси, онда математиката ќе испадне дека сите се глупави. А ако тебе те прашаат за нивни интереси истата налепница ќе си ја добиеш. Тоа во некоја игра на зборови би излегло така, иако вистината е далеку од тоа, али зависи што параметри користиш за мерење.
Кога те читам, ме потсеќаш на извештаите од Европската Унија-Ние го поддржуваме патот на Република Македонија во исполнувањето на критериумите меѓутоа предуслов е решението на спорот со Грција. Или на Гордана Јанкуловска-Реагираме согласно законите и уставот на Република Македонија дури и ако ја прашаат што јадела за ручек.
Прво лош пример даваш. На форумов ако се сеќаваш имаше еден кој викаше дека има кур од 42 сантима. Секој тука може да биде Спајдермен. Тестирање е сосем друга работа.
Полето не го одбрав јас, тоа е полето како се мери интелигенција, не можеме сега да ставиме критериум кој најбрзо ќе изора нива од 2 декари тој е попаметен. И ти да ми кажеш еве Трајче најбрзо изора, значи знае да се снајде во орањето, не е битно што не знае колку е 2+2 тој е попаметниот. Дали знаеш како тоа звучи од страна?
Иначе ако мислиш дека намерно имам некаков си потценувачки однос (така ќе го крстиме иначе не е така) према жени-грешиш. Баш напротив, јас сакам добри соговорници дури и повеќе ако се жени, општо како и секое стрејт машко и мене ептен пријатно ми е во женско друштво уште да може да врзе некоја интересна тема, без оглед дали се согласувам со неа или не, уште поарно. Реалноста мене ми вика сосем друго. Тоа по објективните параметри кои ти се обидуваш да ги релативизираш дека јас сум влечел натаму.
По субјективните твои параметри на практичари, ќе ти кажам вака.
Не знам дали ја фати пред некоја година имаше емисија на Доналд Трамп се викаше The apprentice. Во првата сезона Трамп намерно ги подели двете групи на машки и женски. Три недели ако не се лажам по ред жените тепаа. И на четвртата Трамп ги седна и им кажа дека го користот исклучиво моментот на сексипил и глумење на ороспиичиња за да извршат продажба и дека во бизнис светот тоа е непрофесионално и срамно. Ако ти под практичност подразбираш адутот деколте и мини сукња за кое имаше нели тема на овој подфорум ондак да во овој машки свет женско многу може да постигне. На една момачка вечер еден мој познаник кажа култна реченица-Што женско може со пичка, маж не може ни со милион евра. Ама ако го изоставиме моментот на заведување со вагинални секрети, неспоредливо е колку само јас знам мажи кои биле и без образование, дел и сираци, растени во сиромаштија, па успеале и покрај тоа што немаат високо образование и интелигенција да се пробијат да си створат позиција и почит, да успеат да те придобијат, да се организираат да постигнат некои работи во животот. Значи ако ти под практичност сакаш да ми кажеш дека со вадење на цицките жена може многу да постигне апсолутно се согласувам. Чак што више најчесто тоа им е единиствена карта што жените знаат да ја играат и немаат никакви други адути. А рака на срце не им ни треба друго, тој нивни метод одлично функционира. Ван тој начин машко (во глобала) многу подобро се снаоѓа во уличната школа. Да те потсетам, овој парграф нема врска со интелигенцијата која беше тема на нашата дискусија туку за некоја си практичност која за тебе субјективно (но не и по академски критериуми) е мерило на интелигенција. Чисто да ти кажам дека не се согласувам дури и ако играме по твои и само твои субјективни дефиниции. Вистината не е далеку, вистината е секогаш тука. Луѓето со нивните пристрасности и субјективности одбираат да се одалечат од вистината, затоа што не секогаш вистината им одговара а многу често и ги боли. А луѓето сакаат да им е розево, убаво и да одат по линија на помал отпор, макар и се тоа било илузија и себезалажување.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кога те читам, ме потсеќаш на извештаите од Европската Унија-Ние го поддржуваме патот на Република Македонија во исполнувањето на критериумите меѓутоа предуслов е решението на спорот со Грција. Или на Гордана Јанкуловска-Реагираме согласно законите и уставот на Република Македонија дури и ако ја прашаат што јадела за ручек.
Прво лош пример даваш. На форумов ако се сеќаваш имаше еден кој викаше дека има кур од 42 сантима. Секој тука може да биде Спајдермен. Тестирање е сосем друга работа.
Полето не го одбрав јас, тоа е полето како се мери интелигенција, не можеме сега да ставиме критериум кој најбрзо ќе изора нива од 2 декари тој е попаметен. И ти да ми кажеш еве Трајче најбрзо изора, значи знае да се снајде во орањето, не е битно што не знае колку е 2+2 тој е попаметниот. Дали знаеш како тоа звучи од страна?
Иначе ако мислиш дека намерно имам некаков си потценувачки однос (така ќе го крстиме иначе не е така) према жени-грешиш. Баш напротив, јас сакам добри соговорници дури и повеќе ако се жени, општо како и секое стрејт машко и мене ептен пријатно ми е во женско друштво уште да може да врзе некоја интересна тема, без оглед дали се согласувам со неа или не, уште поарно. Реалноста мене ми вика сосем друго. Тоа по објективните параметри кои ти се обидуваш да ги релативизираш дека јас сум влечел натаму.
По субјективните твои параметри на практичари, ќе ти кажам вака.
Не знам дали ја фати пред некоја година имаше емисија на Доналд Трамп се викаше The apprentice. Во првата сезона Трамп намерно ги подели двете групи на машки и женски. Три недели ако не се лажам по ред жените тепаа. И на четвртата Трамп ги седна и им кажа дека го користот исклучиво моментот на сексипил и глумење на ороспиичиња за да извршат продажба и дека во бизнис светот тоа е непрофесионално и срамно. Ако ти под практичност подразбираш адутот деколте и мини сукња за кое имаше нели тема на овој подфорум ондак да во овој машки свет женско многу може да постигне. На една момачка вечер еден мој познаник кажа култна реченица-Што женско може со пичка, маж не може ни со милион евра. Ама ако го изоставиме моментот на заведување со вагинални секрети, неспоредливо е колку само јас знам мажи кои биле и без образование, дел и сираци, растени во сиромаштија, па успеале и покрај тоа што немаат високо образование и интелигенција да се пробијат да си створат позиција и почит, да успеат да те придобијат, да се организираат да постигнат некои работи во животот. Значи ако ти под практичност сакаш да ми кажеш дека со вадење на цицките жена може многу да постигне апсолутно се согласувам. Чак што више најчесто тоа им е единиствена карта што жените знаат да ја играат и немаат никакви други адути. А рака на срце не им ни треба друго, тој нивни метод одлично функционира. Ван тој начин машко (во глобала) многу подобро се снаоѓа во уличната школа. Да те потсетам, овој парграф нема врска со интелигенцијата која беше тема на нашата дискусија туку за некоја си практичност која за тебе субјективно (но не и по академски критериуми) е мерило на интелигенција. Чисто да ти кажам дека не се согласувам дури и ако играме по твои и само твои субјективни дефиниции. Вистината не е далеку, вистината е секогаш тука. Луѓето со нивните пристрасности и субјективности одбираат да се одалечат од вистината, затоа што не секогаш вистината им одговара а многу често и ги боли. А луѓето сакаат да им е розево, убаво и да одат по линија на помал отпор, макар и се тоа било илузија и себезалажување.
Прво јас зборев за тестирање и дадов пример на тестиран човек со коефициент над 130. Е сега за овие изјави не важи, а мерењето на интелегенција според точката за набројување важи. Без вакви логики :) И не беше само тој член, но да не ги набројувам јавно во таа група кои минеле тестирања, еден да лаже другите не лажат. Сакаше форумска сатистика ете ти ја.
Понатаму, за да можеш да одредиш соговорник дозволи му и он да зборува, во спротивно нема да добиеш вистински впечаток, кој моментално го имаш. За да бидеме на чисто во овој дел.
И третиот дел со деколтето кое очигледно според тебе е единствената работа со која жена може да отвори „врата“ и само во тоа е добра, ти предложив да провериме. Често фурана теорија во недостаток на аргументи. Ако нема во главата и трета цицка да и искочи џабе и е. Цицката пари не прави во реалноста, може еднаш за втор пат некогаш и нема шанса. Тоа е исто како да легнуваш со некој и ти свршава за 2 секунди, му даваш втора шанса и завршува приказната. После ако сака и со кур на чело нека шета џабе му е или го бива или не.
Убав е сигурно тој свет со цицки и миничи, птиците пеат на гранки и така натаму.
--- надополнето: 6 јули 2012 во 11:27 ---
Па затоа и го внесуеме Стеф Ангел. Читај допуна.;)
Го јаде за доручек верувај ми :icon_lol:
--- надополнето: 6 јули 2012 во 12:06 ---
А ако и тука биде нерешено, онда у задњи момент го убацуеме Стеф Ангел контра Leandra. Мислам дека ќе тука ќе има службено предавање на мечот поради осип или некоја друга опасна алергија.
Сега го прочитав овој дел, јас се откажувам имам слаб желудник :icon_mrgr:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
Машките и интелектуално и практично се подобри од женските, но тоа не е темата....
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.888
Прво јас зборев за тестирање и дадов пример на тестиран човек со коефициент над 130. Е сега за овие изјави не важи, а мерењето на интелегенција според точката за набројување важи. Без вакви логики :) И не беше само тој член, но да не ги набројувам јавно во таа група кои минеле тестирања, еден да лаже другите не лажат. Сакаше форумска сатистика ете ти ја.
Понатаму, за да можеш да одредиш соговорник дозволи му и он да зборува, во спротивно нема да добиеш вистински впечаток, кој моментално го имаш. За да бидеме на чисто во овој дел.
И третиот дел со деколтето кое очигледно според тебе е единствената работа со која жена може да отвори „врата“ и само во тоа е добра, ти предложив да провериме. Често фурана теорија во недостаток на аргументи. Ако нема во главата и трета цицка да и искочи џабе и е. Цицката пари не прави во реалноста, може еднаш за втор пат некогаш и нема шанса. Тоа е исто како да легнуваш со некој и ти свршава за 2 секунди, му даваш втора шанса и завршува приказната. После ако сака и со кур на чело нека шета џабе му е или го бива или не.
Убав е сигурно тој свет со цицки и миничи, птиците пеат на гранки и така натаму.
--- надополнето: 6 јули 2012 во 11:27 ---

Го јаде за доручек верувај ми :icon_lol:
Ок јас не сум упатен што било на таа тема па ако не тие тешко дали може повеќе информации. Дали они го извадија тестот на форумов со име презиме и се или само на изјава? Не е двоен аршин, одиме по логика. Ако се отвори тема-колкав ви е курот, и јас и ти знаеме дека ќе се лаже ќе се суши. Ама ако отвориме тема кој ви е омилен пијалок, не верувам зошто некој би лажел. Сега не мора ваљда на вакви ефтини финти да ти објаснувам зошто е сомнително кога некој ќе изјави колкав ај кју му измериле наспроти кого он смета дека е најомилен форумџија. Ептен лоши примери. Добар пример ти е ако да речеме јас и ти дискутираме дали жените сакаат повеќе балетанки или штикли и ти да ми кажеш ај да одиме во мода и убавина и да провериме што одгвориле девојките. Значи ова ти се елеметарни работи. Ајде сега уште да ми кажеш дека не можеме со сигурност да утврдиме дека нема да лажат за кој им е најитенлигентен форумџија нити да лажат колкаво им е Ај кјуто па да го сведам нивото на дискусијата на прво одделение. Нема смисла нели? Види тоа не значи дека некој и со 200 ај кју дека не може да биде смотан, тоа не го негирам али тоа не е правилото. Ваљда доволно ги познаваш луѓето да знаеш за кои прашања ќе лажат а за кои не и кога можеме некоја тема да ја змеме како објективна во дискусија а кога не.
Иначе јас повеќе слушам одошто зборувам, добро после 3-тиот шток и не е баш така :) . Не ми е во прилог секогаш да го сечам соговорникот, баш напротив сакам што повеќе да ми каже за да добијам што подобро мислење за него. Ова нарочито за женски важи, ако од старт се наоштриш она ќе се повлече и усрами а ја олабавиш ќе си збори и што треба и што не треба а ти добиваш пореална слика. Не се секирај барем за ова сум доволно свесен.
Не реков дека тоа е единствениот начин со кој жена отвора врата, реков дека е најчесто користениот, линија на помал отпор, зошто да се мачи кога може и вака. Иначе да, цицка не прави пари во реалност.

Ана Никол Смит. Го освои нафташот од Тексас кој беше 50 години постар од неа благодарејќи на нејзината способност да ги дешифрира цртежите на Ацтеките.



Памела Андресон. Светско реноме и пари стекна со тоа што ги реши сите 23 Хилбертови математички проблеми.


Хедер Милс втората жена на Пол Мекартни завршено средно во компрехенсив скул A comprehensive school is a state school that does not select its intake on the basis of academic achievement or aptitude.
Еве како нејзината способност да креира одлични литературни дела ја направи милионерка
http://www.crnobelo.com/zabava/humor/6080-vaka-se-stedi



Кендра Вилкинсон пари и слава стекнати како добитник на Нобелова Награда за литереатура.



Ким Кардашијан врвен биолог и пионер во областа на истражувањето на СТЕМ клетките



Јоко Оно-Признанието од светската јавност го добива како водечки инжинер во наутиката



Кортни Лав, архитектката задолжена за 75% од новите градби во Дубаи го искористи своето знаење и креативност за да дојде до материјални добивки.


Сите овие се високоинтелигентни и образовани жени, кои како професионалки во своите струки го освоија светот и направија брдо пари.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Мажите преферираат девојки што се јебат паметни или глупи не битно xD
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ана Никол Смит. Го освои нафташот од Тексас кој беше 50 години постар од неа благодарејќи на нејзината способност да ги дешифрира цртежите на Ацтеките.



Памела Андресон. Светско реноме и пари стекна со тоа што ги реши стеи 23 Хилбертови математички проблеми.


Хедер Милс втората жена на Пол Мекартни завршено средно во компрехенсив скул A comprehensive school is a state school that does not select its intake on the basis of academic achievement or aptitude.
Еве како нејзината способност да креира одлични литературни дела ја направи милионерка
http://www.crnobelo.com/zabava/humor/6080-vaka-se-stedi



Кендра Вилкинсон пари и слава стекнати како добитник на Нобелова Награда за литереатура.



Ким Кардашијан врвен биолог и пионер во областа на истражувањето на СТЕМ клетките



Јоко Оно-Признанието од светската јавност го добива како водечки инжинер во наутиката



Кортни Лав, архитектката задолжена за 75% од новите градби во Дубаи го искористи своето знаење и креативност за да дојде до материјални добивки.


Сите овие се високоинтелигентни и образовани жени, кои како професионалки во своите струки го освоија светот и направија брдо пари.
Токму овде те чекав :)
И сега Суси кој е глуп во приказната жената или мажот? Кој што преферира? :)
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Значи ако ти под практичност сакаш да ми кажеш дека со вадење на цицките жена може многу да постигне апсолутно се согласувам. Чак што више најчесто тоа им е единиствена карта што жените знаат да ја играат и немаат никакви други адути. А рака на срце не им ни треба друго, тој нивни метод одлично функционира.
Абе види, не ми е муабетов од ракав истресен.
Еве ситуација.
Дечко седи со две девојки : Едната убава, висока, згодна, паметна,забавна,има муабет во неа ама има релативно мали гради(да не речам даска), другата исто така убава, згодна, висока, забавна, нема нешто многу муабет во неа , паметна ко даска, ама има импресивни гради, онака поставени на мегдан. Е сеа кај ќе му биде паметот на детево цела вечер? Па во цицките на втората. Првата девојка може да биде колку сака паметна, може на лице место да создаде нова наука, џабе ѝ е, се поради пар добри цицки.
И сега Сусаро, ај објасни ми кој е глуп во ситуацијава (не зборам за членови на форумов, да не ми се налути Сталкерот :icon_mrgr:, туку зборам по пол). Жена што користи нешто за кое знае дека обавезно ќе упали кај маж, или маж што и покрај тоа што наводно е свесен дека жената тоа го прави само за да добие нешто, сепак паѓа на таа финта?!
Мислам на болдиранана реченица не знаев дал да се смеам дал да плачам..
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.888
Токму овде те чекав :)
И сега Суси кој е глуп во приказната жената или мажот? Кој што преферира? :)
Никаде ти не си ме чекала, јас баш реков дека со пичка се прави капитал, што е чудно тука. Ај да се цитирам две страни уназад оти те фаќа амнезија

Жените вклучувајќи ги тука и тие со низок ај кју се сепак суперпаметни и интиутивни на најбитното поле машко-женските релации. Тоа е најбитната релација исто како што еднаш искоментира Калински-Поседот на топката беше на страната на Манчестер 65% спрема 35%, шутеви кон гол 20 од кои 15 во рамки на голот наспроти 5-те на Арсенал со 3 кон голот, корнерите 11 наспорти 2, меѓутоа на крајот почитувани гледачи се бројат само головите и конечен резултат Арсенал-Манчестер 3-0. Во конкретниот случај џабе му е на докторот на науки сто дипломи, триста титули, милиони у банка и толку вложени години за да стекне богатство, статус и реноме кога спроти него има способна пичица која во рок од 2 години ќе го изебе квалитетно и ќе го остави без 50% имање и плус алиментации, оставајќи го цел свет да се чуди како може еден реномиран тип да биде заебан од некоја си маалска ороспија која освен вадење на цицките надвор не знаела ништо друго. Тука се гледа таа вагинална моќ која на крај е сепак пресудна. Пичката е за мажите како дрога. Како што наркоманите прават глупости и нелогичности кога се во апстиненцијална криза така и мажите во глобала без разлика на сите нивни звања и мудролии стануваат хрчаче што трча на тркало кое не води никаде во еден импровизиран терариум под дејство на вагинален секрет. Од тој аспект се жените многу, многу, многу попаметни. За други типови на паметност имаат уште многу да вложуваат. На крај да не заборавиме дека иако дел можеби припаѓа и на генетиката (меѓутоа тоа и кај машките е така), сепак самите тие избираат колку ќе вложат во менталното збогатување во рамките на образовните институции или факултативната надградба на своја рака. Обично многу многу не ги интересира тоа, па избираат да си бидат припростички.[/media]
и уште еден самоцитат нарочито болдот

Ако ти под практичност подразбираш адутот деколте и мини сукња за кое имаше нели тема на овој подфорум ондак да во овој машки свет женско многу може да постигне. На една момачка вечер еден мој познаник кажа култна реченица-Што женско може со пичка, маж не може ни со милион евра. Ама ако го изоставиме моментот на заведување со вагинални секрети, неспоредливо е колку само јас знам мажи кои биле и без образование, дел и сираци, растени во сиромаштија, па успеале и покрај тоа што немаат високо образование и интелигенција да се пробијат да си створат позиција и почит, да успеат да те придобијат, да се организираат да постигнат некои работи во животот. Значи ако ти под практичност сакаш да ми кажеш дека со вадење на цицките жена може многу да постигне апсолутно се согласувам.
Не знам што си ме чекала освен да ти кажам нешто што и самиот го потврдив. Со тоа не си ми објаснила ти никаква поента дека жените се многу интелгентни туку едноставно дека со цицки се постигнува постигнува многу. На секоја женска и секој сељак му е јасно тоа нема тука филозофија.
--- надополнето: 6 јули 2012 во 13:09 ---
И сега Сусаро, ај објасни ми кој е глуп во ситуацијава (не зборам за членови на форумов, да не ми се налути Сталкерот :icon_mrgr:, туку зборам по пол). Жена што користи нешто за кое знае дека обавезно ќе упали кај маж, или маж што и покрај тоа што наводно е свесен дека жената тоа го прави само за да добие нешто, сепак паѓа на таа финта?!
Мислам на болдиранана реченица не знаев дал да се смеам дал да плачам..
Ете ти погоре одговор.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Никаде ти не си ме чекала, јас баш реков дека со пичка се прави капитал, што е чудно тука. Ај да се цитирам две страни уназад оти те фаќа амнезија



и уште еден самоцитат нарочито болдот



Не знам што си ме чекала освен да ти кажам нешто што и самиот го потврдив. Со тоа не си ми објаснила ти никаква поента дека жените се многу интелгентни туку едноставно дека со цицки се постигнува постигнува многу. На секоја женска и секој сељак му е јасно тоа нема тука филозофија.
Свесен си дека потврдуваш дека мажите се глупи или не си свесен па треба да допишувам?:)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.777
Поени од реакции
12.142
И сега Сусаро, ај објасни ми кој е глуп во ситуацијава (не зборам за членови на форумов, да не ми се налути Сталкерот :icon_mrgr:, туку зборам по пол). Жена што користи нешто за кое знае дека обавезно ќе упали кај маж, или маж што и покрај тоа што наводно е свесен дека жената тоа го прави само за да добие нешто, сепак паѓа на таа финта?!
Не мора да значи дека паднал на финтата. Тоа е размена на добра т.е. таа добива материјални а тој емоционални, на двајцата им одговара.Тој до материјалните дошол со напорна работа и вложен интелектуален труд а таа со цицки/секс...:icon_mrgr:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не мора да значи дека паднал на финтата. Тоа е размена на добра т.е. таа добива материјални а тој емоционални, на двајцата им одговара.Тој до материјалните дошол со напорна работа и вложен интелектуален труд а таа со цицки/секс...:icon_mrgr:
Јок. Равенството на Суси иде вака една цицка=интелегенција на маж. Значи мажите се интелегентни колку една цицка :pos:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Не мора да значи дека паднал на финтата. Тоа е размена на добра т.е. таа добива материјални а тој емоционални, на двајцата им одговара.Тој до материјалните дошол со напорна работа и вложен интелектуален труд а таа со цицки/секс...:icon_mrgr:
Абе зборевме за тоа кој пол е поглуп, па сеа ти сам заклучи :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom