Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Imam problem, sabajlevo ne mi se pojavuvase H-diskot vo My Computer, a do sinoka se si rabotese najnormalno. Ako moze nekoj da mi kaze sto e problemov, kako da go vratam nazad diskot, ova prv pat mi se slucuva. Mnogu mi e cudno nesto.
А да напишеш тој Н диск ....што ти е.. партиција, друг физички хард диск, двд, итн..?
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Не, само хардверски.

a be druze izgle ne sme se razbrale, eve vidi ja ovaa slika, mene mi go nema drive-ot sto treba da postoi pokraj BD-ROM drive :
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 13:14 ---
А да напишеш тој Н диск ....што ти е.. партиција, друг физички хард диск, двд, итн..?
vidi podolu pisav
 

Attachments

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
a be druze izgle ne sme se razbrale, eve vidi ja ovaa slika, mene mi go nema drive-ot sto treba da postoi pokraj BD-ROM drive :
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 13:14 ---


vidi podolu pisav
Изгледа не сме се разбрале... батали сликите..
пиши..
колку физички стварни хард дискови имаш ..и кој колкава големина е...
пиши колку оптички уреди имаш..двд, блуреј..
пиши колку виртуелни оптички уреди имаш

од кај ние да те знаеме колку хардови имаш и како си ги делел..
..вака..може да нагаѓаме само дали партиција ти отишла или може цел диск ти отишол у офсајд.
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Изгледа не сме се разбрале... батали сликите..
пиши..
колку физички стварни хард дискови имаш ..и кој колкава големина е...
пиши колку оптички уреди имаш..двд, блуреј..
пиши колку виртуелни оптички уреди имаш

од кај ние да те знаеме колку хардови имаш и како си ги делел..
..вака..може да нагаѓаме само дали партиција ти отишла или може цел диск ти отишол у офсајд.

znaci 3 hard diska dvao d 480 i eden 420 gb, dva opticki uredi i problemot e okolu virtuelniot opticki ured, toj ne mi se pojavuva . Sto da pravam ?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.603
Поени од реакции
7.402
a be druze izgle ne sme se razbrale, eve vidi ja ovaa slika, mene mi go nema drive-ot sto treba da postoi pokraj BD-ROM drive :
Влези у БИОС и таму треба да го имаш драјвот физички, ако БИОСот не ти го наоѓа џабе ке го бараш под Win
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
znaci 3 hard diska dvao d 480 i eden 420 gb, dva opticki uredi i problemot e okolu virtuelniot opticki ured, toj ne mi se pojavuva . Sto da pravam ?
E да го ебам..се заебаваш...
..а колку виртуелни оптички уреди имаш формирано?
ако си формирал повеќе..може некој несакајки си го поништил.. ако не е тоа тогаш...
...деинсталирај ја програмата ... незнам која тие..
исчисти регистрите и инсталирај пак програма...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.603
Поени од реакции
7.402
znaci 3 hard diska dvao d 480 i eden 420 gb, dva opticki uredi i problemot e okolu virtuelniot opticki ured, toj ne mi se pojavuva . Sto da pravam ?
Добро бе шо не кажа одма дека бараш виртуелен диск, преинсталирај си таму Даемон тоолс и најди си го.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Добро бе шо не кажа одма дека бараш виртуелен диск, преинсталирај си таму Даемон тоолс и најди си го.
Е што не кажал де...
па како и на скоро сите други зборовите треба со клешти да им ги влечеш...:mad:
..никој бе поштено да пише.. таа и таа е конфигурацијата, тој и тој ОС го користам, симптомите се тоа и тоа, последно тоа и тоа го работев...
..сите одма панично.. компјутерот не ми работи... помош ..што му е...:mad:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
shockwave flash was crashed?

problem broj 2 na tubeto koga slusam pesni....pesnata se polni ama secka....azurirav adobe shockwave i adobe ......ama nesaka....napraviv zgolemuvanje na virtualnata memorija.....ama niso............sekoja pomos e dopbrododjena:D
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
shockwave flash was crashed?

problem broj 2 na tubeto koga slusam pesni....pesnata se polni ama secka....azurirav adobe shockwave i adobe ......ama nesaka....napraviv zgolemuvanje na virtualnata memorija.....ama niso............sekoja pomos e dopbrododjena:D
Избриши Flash 11.3 и симни 11.2/11.1.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.603
Поени од реакции
7.402
А линкче може да дадете од 11.2? Ептен срање ова 11.3, се можно ми сецка

едит: најдов
Тие се за девелопери по 100тина Мб се и не ти требаат, симни си од тука 4Мб е 11,2. Пази само што ке симнеш, има верзија за IE(Интернет експлорер), па за Non-Иexplorer(ako ти треба за мозила или хром) и 64ки
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
здраво :)
имам windows 7 и кога пуштам да гледам филмови преку bs player не ми ги чита македонските преводи само англиските.Како да направа да ми ги чита македонските преводи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom