Sputnik RISING u nebo
Prvi satelit "Sputnjik 1", pokrenut je 1957. Stih 19, 57 (Sura Maryam, 57) u Kur'anu odnosi se na nevjerojatno diže i uskrišen.
Mi smo ga podigao na visoko mjesto. (Sura Maryam,19 57)
Pojam "Refa'nahu" u ovom ajetu je izvedeno iz glagola "refea", što znači "podići, podići ili povisiti." S druge strane, riječ "aliyyen" u ajetu nosi značenje "visok, vrlo visoka "uz" veliki ". Kada uzmemo u obzir ovaj stih po sebi, dakle, to znači da" uskrišen u vrlo visokom mjestu. "u tom smislu, stih 19:57 može biti referenca na lansiranja u nebo od letjelice Sputnik 1 u 1957. (Allah zna istinu.)
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 20:01 ---
Atomski broj OD ŽELJEZA Željezo je jedan od elemenata navedenih u Kur'anu. Allah kaze u sura pod nazivom "al-Hadid," ili "Željezo" ... I poslali smo dolje željezo u kojem se nalazi velika snaga, a koji ima mnogo koristi za čovječanstvo, ... (Surat Al-Hadid, 25)Riječ "enzelna", što znači "poslati dolje," također može biti misao u figurativnom smislu se staviti u službu čovjeka. No, imajući na umu pravi smisao riječi, što je "fizički silazi s neba", koristi se za kišnih i sunčanih zraka, onda stih se može vidjeti da sadrži iznimno značajan znanstveni čudo. Budući da su moderni astronomskih otkrića pokazala je da željezo na Zemlji došao iz divovskih zvijezda u vanjskom space.2 (Za detalje vidjeti, Čuda Kur'ana, 4. izdanje, Harun Yahya) Osim toga, Surat Al-Hadid i odnosi se na kemijskim simbolom za željezo. Zbog stih 15, u točno usred Sura, počinje s arapskog pisma "Fe", koja je kako željeza je poznato da kemičarima. Osim toga, broj izlaska iz numerological [abjad] obračun riječi "Al-Hadid," 57. sura u Kur'anu je ista kao i broju sura: "57".Izračun riječi "Hadida" sama proizvodi broj 26. A to odgovara broju željeza u periodnom sustavu.Kur'an, koji sadrži objavu našeg sveznajućeg Gospodina, odnosi i na formiranje željeza i njegove atomskog broja. (Allah zna istinu)
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 20:08 ---
Zvijezda Sirius "Sirius",
najsjajnija zvijezda na noćnom nebu, pojavljuje se kao "Shi'ira", što znači "zvijezda" u ajetu 49. sure-Najm: To je Onaj Koji je Gospodar Siriusa [Shi'ira]. (Surat-Najm,49)Činjenica da je riječ "Sirius", ili "Shi'ra" na arapskom jeziku, pojavljuje se tek u 49. stihu je posebno značajan. Jer, na temelju nepravilnosti u putanji To Sirius, znanstvenici su otkrili da je zapravo binarna zvijezda. Stoga, Sirius je zapravo dvije zvijezde, poznat kao Sirius A i Sirius B. Jedno od obilježja Sirius B je da se ne može vidjeti teleskopom. Zvijezde iz Sirius sustava slijediti tijek jedna prema drugoj u obliku luka, i objesiti na nebu koje se približava jedan drugoga svakih 49,9 godina. Ovi znanstveni podaci su jednoglasno potvrdili astronomije odjela na sveučilištima Harvard, Ottawa i Leicester.1 No, to znanstvena činjenica da je tek nastala krajem 20. stoljeća je čudesno navedenih u Kur'anu prije 1400 godina. To čudo se pojavljuje kada čitamo stihove 9 i 49. sure al-Najm zajedno