Помош, софтверски проблеми и совети

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Значи камерава ми е Delux(незнам модел), ја користев пред некое време, ама го преинсталирав Пц и сега ми се избриша цела.. Цд-то за инсталирање го загинав и така да немам за инсталација ништо..Камерата ми е тука и незнам како да ја инсталирам помош :) ?
Windows 7 ли имаш ?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Значи камерава ми е Delux(незнам модел), ја користев пред некое време, ама го преинсталирав Пц и сега ми се избриша цела.. Цд-то за инсталирање го загинав и така да немам за инсталација ништо..Камерата ми е тука и незнам како да ја инсталирам помош :) ?
Ај овде
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Не.. :/[/quote
Пробај со некој од програмите за драјвери како Driver Detective... Ако не бива иди до местото каде што си го купил со камерата во раце и по можност сметката дека е купена од таму и би требало тие да ти дадат драјвер :)
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
185
Поени од реакции
8
ПРОБЛЕМ :кога имам отворено на еден прозорец youtube и на другиот си сурфам т.е scroll-олирам по некоја страна ми сецка youtub-o .се појави после инсталацијата на flash - MX .дали е од flash-o или е нешто друго у прашање? кој знае нека помага ,как да го отстранам проблемо

и насекаде го има ова desktop type:configuration settings ... незнам како да ја прикацам сликата за да видате на што мислам "desktop". нема фолдер дека го нема .што е тоа и дали е тоа шо ми прави проблеми? кој знае нека помага

.
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
пред 2-3 дена го форматирав компјутерот... се добро снимив драјвери интернет има се се се ама има еден проблем... Некои страни не ми ги дочитува Хром.. пример Миниклип, Y8 значи можам да пуштам биљард на Миниклип ама страната не е вчитана скроз а снимив и Flash, Air, Java, ShockWave... Ае помош...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Дај скриншот, да видиме што не ти дочитува.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
http://i.imgur.com/jm0nj.png eеве... и цело време врти тоа кугчето горе на табот....
Што ти вика тука?
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/find-version-flash-player.html

ПРОБЛЕМ :кога имам отворено на еден прозорец youtube и на другиот си сурфам т.е scroll-олирам по некоја страна ми сецка youtub-o .се појави после инсталацијата на flash - MX .дали е од flash-o или е нешто друго у прашање? кој знае нека помага ,как да го отстранам проблемо

и насекаде го има ова desktop type:configuration settings ... незнам како да ја прикацам сликата за да видате на што мислам "desktop". нема фолдер дека го нема .што е тоа и дали е тоа шо ми прави проблеми? кој знае нека помага

.
И мене се случува да ми сецне. Ова зависи од еден куп фактори...
А тоа со икончињата што ти се појавуваат, немам појма.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
185
Поени од реакции
8

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Од друг броузер ти се отвара Miniclip, или и преку него имаш проблем?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom