Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
луѓе помагајте ,дали некој може да ми кажи како да го форматирам компјутерот или да го освежам некако.
Кога го оклучувам се појавуват разни глупости и стално заебава :mad:
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 14:24 ---
еве и скриншот напраив
Прати tewmviewer pass i id по пп.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Вака сеа помагајте ми го нападнале некои вируси компијутерот писувам една буква се писува друга кочи и уште што не. Ако може некоја програма некој антивирус да избришам тоа све да се среди (да не го преисталирувам преинсталиран е пред 2 месеца) ако може и линк (може и по порака) ќе ве молам пошто одвај го напишав и овој статус? Фала многу
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Вака сеа помагајте ми го нападнале некои вируси компијутерот писувам една буква се писува друга кочи и уште што не. Ако може некоја програма некој антивирус да избришам тоа све да се среди (да не го преисталирувам преинсталиран е пред 2 месеца) ако може и линк (може и по порака) ќе ве молам пошто одвај го напишав и овој статус? Фала многу
Симни Malwarebytes & Hitman Pro, абдејтувај ги скенирај и избриши све што ќе најдат, најди ги на google ме мрзи да ти постирам линкови, поспан сум.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
И заборавив да казам има windows 7 ultimate
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
И заборавив да казам има windows 7 ultimate
Горе го имаш одговорот. Одкако ќе ичистиш све што имаш од вируси, рестартирај, симни Ccleaner, инсталирај го и ичисти со него во registry и cleaner секцијата од интерфејсот.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Вака сеа помагајте ми го нападнале некои вируси компијутерот писувам една буква се писува друга кочи и уште што не. Ако може некоја програма некој антивирус да избришам тоа све да се среди (да не го преисталирувам преинсталиран е пред 2 месеца) ако може и линк (може и по порака) ќе ве молам пошто одвај го напишав и овој статус? Фала многу
Штетникот се вика l(L)sass.exe, копија на процес од оригиналниот Windows ама тој се вика I(i)sass.exe...исти се на латиница големо И и мало Л ... ако пишуваш брзо ги пишува обратно буквите, некогаш и звук нема :) Со Malwarebytes ќе решиш :D
 
Член од
22 април 2012
Мислења
75
Поени од реакции
54
Имам Gts 250/1gb Сакам да ја шитнам и да земам нешто подобро со доплата до 3000...Што би препорачале?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
^^^ Епа препорака... Тоа зависи од тоа за колку точно ќе ја продадеш старата графичка картичка, од остатокот од твојот компјутер и од целта ( што сакаш да постигнеш со смена на графичката: подобро да работат игри, некоја конкретна програма ( folding, цртање, ренд. ), дали ти треба nVidia physx или не ? итн. )

Пиши малце подетално што/kako/зашто па ќе ти даде некој препорака.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Имам Gts 250/1gb Сакам да ја шитнам и да земам нешто подобро со доплата до 3000...Што би препорачале?
Ќе ја шитнеш за ~3000 ден. Е сега за 6000 ден. ќе најдеш само 6770 што не е некој апгрејд, ако можеш да одвоиш уште 2000 + за 6850 ќе биде одлично.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
924
Поени од реакции
1.923
SPA5300_10-IMS-global.jpg

Знае некој каде ги има звучкиве?
 
Член од
22 април 2012
Мислења
75
Поени од реакции
54
Ќе ја шитнеш за ~3000 ден. Е сега за 6000 ден. ќе најдеш само 6770 што не е некој апгрејд, ако можеш да одвоиш уште 2000 + за 6850 ќе биде одлично.
Па повеќе ми е за игрици :)) значи за 8 илјадарчиња ќе се најде нешто подобро.. Фала..
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Прегледај го приврзокот 44259

Знае некој каде ги има звучкиве?
ги имам истиве, само моделот што е 5.1 :D\

Моите се од АМЦ земени, провери таму дали сеуште ги имаат, а ако ги нема, тогаш во новиов маркет на Нептун ги има, до Mr.Bricolage, баш денес ги видов.. :) поздрав
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ме буни нешто во врска со лаптопот, не дека е некој проблем но љубопитен сум. Кога инсталирав драјвери морав да инсталирам двапати драјвери за графичката. Прво инсталирав Intel HD Graphics 3000 а после морав да инсталирам драјвер и за Nvidia GT525M. Дали ова значи дека лаптопов има две графички? Дали Intel HD Graphics е чипсет или нешто друго? Која е сега графичката на лаптопот?

ПС: Можеби прашањето малце изгледа смешно и глупаво но ова првпат досега ми се случува и стварно ме буни.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Дали ова значи дека лаптопов има две графички? Дали Intel HD Graphics е чипсет или нешто друго? Која е сега графичката на лаптопот?

ПС: Можеби прашањето малце изгледа смешно и глупаво но ова првпат досега ми се случува и стварно ме буни.
Интеловата е графика вградена во самиот процесор CPU кој го имаш во лаптопот, фактички веке со новиве процесори графички за 2Д не ни требаат, знам дека од и3 натака идат со Интеловата а кои други процесори ја имаат може да си побараш . Nvidiata во тоа контрол панелот имаш една опција дали да се користи како примарна и за 2Д или само за 3Д (игри) и со тоа можеш само да манипулираш која ке ја користиш ама мислам неможе да се угаси интеловата. Еве читај овде е добро објаснето.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Интеловата е графика вградена во самиот процесор CPU кој го имаш во лаптопот, фактички веке со новиве процесори графички за 2Д не ни требаат, знам дека од и3 натака идат со Интеловата а кои други процесори ја имаат може да си побараш . Nvidiata во тоа контрол панелот имаш една опција дали да се користи како примарна и за 2Д или само за 3Д (игри) и со тоа можеш само да манипулираш која ке ја користиш ама мислам неможе да се угаси интеловата. Еве читај овде е добро објаснето.
Ај мајката...Ова не го знаев. Прочитав на Wikipedia повеќе околу ова и разбрав што е финтата. Ти благодарам за помошта!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom