Xbox360 гејмери

Член од
27 мај 2012
Мислења
14
Поени од реакции
9
Aj edno prasanje za pocetnik.
Kako igra sto ke ja simnam pr od zamunda da ja prefrlam na x box, samo ako moze detalno posto nemam pojma. Moze li PC i Xbox da gi vrzam za prefrlanje preku WI-FI i kako i kade da ja prefrlam igrata.
Ima li poseben program itn.

Fala
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Mozese i so ova da pomines ke te svatev ali mentalitetot ne ni dozvoluva pa mora da isplukame i da se pofalime. :P
Eve i ja ke se pofalama deka zemam 8600den plata i ziveam pod kirija plakam 60 eura posto neam stan ni kuka pa ete po nekoja slucajnost si kupuvam po edna igra sekoj mesec. Go figure that!!
Dr. House sega ke kaze sum napravil harikiri :pos:
Хахахах кабадаја, заработува 12 000 месечно, а троши 15 000, од каде останатите 3000 ни он не знае :D Мала шала :)
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Edno prasanje :D iam barajki na net vidov deka i arcade modelite na xbox dobivale rrod sakam da ziam arcade vistina e so pisuva ili netocno :neznam na koj da veruvam :D
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
Edno prasanje :D iam barajki na net vidov deka i arcade modelite na xbox dobivale rrod sakam da ziam arcade vistina e so pisuva ili netocno :neznam na koj da veruvam :D
Imase problem so seriite od 2006,2007 godina. So poslednata verzija na Arcade so maticna ploca Jasper takvite problemi ne postojat.
--- надополнето: 28 мај 2012 во 13:41 ---
Aj edno prasanje za pocetnik.
Kako igra sto ke ja simnam pr od zamunda da ja prefrlam na x box, samo ako moze detalno posto nemam pojma. Moze li PC i Xbox da gi vrzam za prefrlanje preku WI-FI i kako i kade da ja prefrlam igrata.
Ima li poseben program itn.

Fala
Dali ti e cipuvan ili hakuvan Xbox-ot ?
i koja verzija na xbox imas ?
--- надополнето: 28 мај 2012 во 13:41 ---
Дали после тоа ќе треба да се update-ува xbox-от на одреден период или со ставањето на RGH завршено е до крај ? :D
Ako se sluci golema promena vo nekoj nareden dashboard i nekoja nova igra go bara bas nego, ke moze da se sredi , nema problem
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Ako se sluci golema promena vo nekoj nareden dashboard i nekoja nova igra go bara bas nego, ke moze da se sredi , nema problem
Шо би значело дека RGH би била поисплатлива инвестиција за у иднина од LT3.0 режач и флешување на xbox-от доколку не ти се сјебе чипот или HDD-то :D
Е ова веќе ми прави ќеф. А FreeStyle dash-от може да се стави или ?
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
14
Поени од реакции
9
Imase problem so seriite od 2006,2007 godina. So poslednata verzija na Arcade so maticna ploca Jasper takvite problemi ne postojat.
--- надополнето: 28 мај 2012 во 13:41 ---


Dali ti e cipuvan ili hakuvan Xbox-ot ?
i koja verzija na xbox imas ?
--- надополнето: 28 мај 2012 во 13:41 ---


Pa mi go cipuvase vo petokot ama mi treba cela postapka kako da go napravam toa
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Decki ako ima nekoj :D dobrovolec da mu daam cdinja :D dami izreze nekoi igri :D ke ziam xbox sea :D denovive neka pise pp ;D fala :D
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
Шо би значело дека RGH би била поисплатлива инвестиција за у иднина од LT3.0 режач и флешување на xbox-от доколку не ти се сјебе чипот или HDD-то :D
Е ова веќе ми прави ќеф. А FreeStyle dash-от може да се стави или ?
freestyle dash se stava zaedno so cela instalacija, toa e obavezno :)
--- надополнето: 29 мај 2012 во 10:50 ---
znaci go vrzuvas na ruter ili preku kabel ili wireless, IP adresata ti e napisana dole levo vo Fresstyle dashboard. Vo windows explorer ja kucas IP adresata vo ovoj stil: "ftp://192.168.178.32/Hdd1/content/0000000000000000/"

Vo istio ovoj folder gi kopiras igrite, prethodno pominati so ISO2GOD programceto.

Tolku :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
J7RXJ-TM79V-YW9GK-JK6FY-QDCHZ

Нокиа Лумиа скејборд за вашиот аватар. Јако е користете додека можете ограничено е.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
J7RXJ-TM79V-YW9GK-JK6FY-QDCHZ

Нокиа Лумиа скејборд за вашиот аватар. Јако е користете додека можете ограничено е.
како да го добијам тој скејборд ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
D

Deleted member 53418

Гостин
Decki samo so zemav xbox :D mozam da igram na live bez da jadam ban ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom