Трикови за во друштво

Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Мислам дека нема ваква тема,и да има тоа им го оставам на модераторите и администраторите во таа работа не се мешам. :)

Епа вака има многу теми за трикови ама не е тоа тоа...

Знаете ли некој (не толку лесен) трик со кој можете да ги вооодушевите другарите или да се зафркавате/ладите на нивна сметка со помош на тој трик ?

Да започнам јас ајде...

Да ви гори во раце :cool:

Тотално безбедно трикче..

Потребни работи.
Алуминиумска фолија и шишенце ацетон.
Од алуминумска-та фолија правите топче...со игла го дупчите тотално на сите страни...потоа капнувате неколку капки ацетон во него...и го палите..топчето горе а вие можете да го тркалате по вашите раце без да се изгорите.

Друг некој трик,продолжете ама повеќе да биде за забава отколку за штета..
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Јас знам трик купуваш касандра на бит пазар 150 ден ја палиш у раце и пука и онда иде БУУУУУУУУУУУМ и сите се смеат :vozbud: боље трик здравје :love:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Јас ова ќе го пробам некој ден многу ми е кул!
хахахаххахаха осеќам дека немаш живци за вакви работи...:pos:
Јас знам трик купуваш касандра на бит пазар 150 ден ја палиш у раце и пука и онда иде БУУУУУУУУУУУМ и сите се смеат :vozbud: боље трик здравје :love:
Шо е тоа касандра,извини вака не сум запознаен со тие работи,или кајнас поинаку се нарекува ? :D
--- надополнето: 28 мај 2012 во 02:03 ---
Среди нечија сестра и после цело лето си го лади, шо..
Аха..и тепачки воа ноа после...мислам зависи до друштвото :D
 
В

влијателен

Гостин
Трикови за флертување* (as seen on Cracked.com)


*totally lame
 
L

.Lost Angel.

Гостин
хахахаххахаха осеќам дека немаш живци за вакви работи...:pos:
Шо е тоа касандра,извини вака не сум запознаен со тие работи,или кајнас поинаку се нарекува ? :D
а од џе си ти бре брате :D? шала на страна во Скопје тоа е ко педатарда еве нешто слично на ова но дупло поголема ако ја пукаш мораш 50 метра да бидеш одалечен зошто не се знае :vozbud: инаку пука ко бомба :love: petarda.jpg

Е сега како ја викаат кај вас незнам но повеќето таа петарда - Бомба ја нарекуваат касандра
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
а од џе си ти бре брате :D? шала на страна во Скопје тоа е ко педатарда еве нешто слично на ова но дупло поголема ако ја пукаш мораш 50 метра да бидеш одалечен зошто не се знае :vozbud: инаку пука ко бомба :love: Прегледај го приврзокот 43933

Е сега како ја викаат кај вас незнам но повеќето таа петарда - Бомба ја нарекуваат касандра
Од велес,кај нас динамитки...нешто многу многу појако од бомбите и триаголниците...Ги купувам ако не се лажам 100-120 денара одат..:)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Еве една идеја ко има гз нек проба па онда нека каже какво е чуството :love:
--- надополнето: 28 мај 2012 во 02:14 ---
Од велес,кај нас динамитки...нешто многу многу појако од бомбите и триаголниците...Ги купувам ако не се лажам 100-120 денара одат..:)
Ги знам тие динамитки оваа Касандра е појака :love: ах нова година ми фали :( да спаљим Скопје :love:
 

Attachments

Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Еве една идеја ко има гз нек проба па онда нека каже какво е чуството :love:
Ауууууууууууууууууууууу аахахаххахахахахаха колкаваа ееееееееее...
Ами еднаш гледав видео...руси фаќаат петел жив..и му ставаат бомба у газот (пиратка) и го пуштаат трча како ненормален 5-6 секунди и наеднаш експлодира..ако го најдам видеото ке ви го прикачам...мислам сум умрел тогаш од смеа...а незнаев дали да смеам или да плачам :D ептен ми падна жал..а и смешно ми беше..:D
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Во централниот горен дел на јазикот постои место од 1см², каде нервите не реагираат на топло или ладно. Можеби реагираат но екстремно малце.
Јас гаснам цигара запалена на тоа место (без плунка). После само го плакнам со вода, малку е црн од пепелта.. и ништо друго. Нема изгореници, нема воспалување. Ако стварно го погодите тој дел од јазикот, нема никаков проблем.
Ако го футните... :facepalm:
Значи, не е некоја финта ова, највероватно чиста биологија е... ама пак забавно е. Посебно во делот кога, цигаре со црвен жар на врвот.. дирекно ставаш на јазик, а другите се чудат како е возможно да не те боли :D
И нормално, да не ти стани навика, пошо можат надимак Пепелјара да ти стает.. :pos:
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ауууууууууууууууууууууу аахахаххахахахахаха колкаваа ееееееееее...
Ами еднаш гледав видео...руси фаќаат петел жив..и му ставаат бомба у газот (пиратка) и го пуштаат трча како ненормален 5-6 секунди и наеднаш експлодира..ако го најдам видеото ке ви го прикачам...мислам сум умрел тогаш од смеа...а незнаев дали да смеам или да плачам :D ептен ми падна жал..а и смешно ми беше..:D
жалосно е :( Братче пука ко нездраво аххх ја сакам :love::(
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Во централниот горен дел на јазикот постои место од 1см², каде нервите не реагираат на топло или ладно. Можеби реагираат но екстремно малце.
Јас гаснам цигара запалена на тоа место (без плунка). После само го плакнам со вода, малку е црн од пепелта.. и ништо друго. Нема изгореници, нема воспалување. Ако стварно го погодите тој дел од јазикот, нема никаков проблем.
Ако го футните... :facepalm:
Значи, не е некоја финта ова, највероватно чиста биологија е... ама пак забавно е. Посебно во делот кога, цигаре со црвен жар на врвот.. дирекно ставаш на јазик, а другите се чудат како е возможно да не те боли :D
И нормално, да не ти стани навика, пошо можат Пепелјара надимак да ти стает.. :pos:
Озбилно :O
Иначе непушаш сум,а и цигар неможам да поднесам во моја близина,а иначе кога велиш горниот дел на јазикот...не те сваќам за делов од кај шо треба да се гаси цигарот....

На кој дел од јазиков мислиш ?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Ауууууууууууууууууууууу аахахаххахахахахаха колкаваа ееееееееее...
Ами еднаш гледав видео...руси фаќаат петел жив..и му ставаат бомба у газот (пиратка) и го пуштаат трча како ненормален 5-6 секунди и наеднаш експлодира..ако го најдам видеото ке ви го прикачам...мислам сум умрел тогаш од смеа...а незнаев дали да смеам или да плачам :D ептен ми падна жал..а и смешно ми беше..:D
како мали еден другар го направи тоа на кокошка :D
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Озбилно :O
Иначе непушаш сум,а и цигар неможам да поднесам во моја близина,а иначе кога велиш горниот дел на јазикот...не те сваќам за делов од кај шо треба да се гаси цигарот....

На кој дел од јазиков мислиш ?
Во зелениот дел кај текстот "Many" и "Taste" (барем кај мене е така). Болдираните букви, го прават тој 1см².
И нормално, кај различни луѓе може да варира во милиметри, ама кога се работи за гаснење цигаре... и тие се битни.
Значи, може да се доближи цигарата во тој дел, и да се проба. Гарантирам дека нема да се изгори јазикот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom