Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Ни Маскерано ни Кајт не си идат.Прочитајте на официјалната страна.Барем не у Интер
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.540
Поени од реакции
11.398
Нема врска до пред еден месец имаше интервју на официјалниот сајт.... самиот тој изјави дека сака да остане тука, за да покаже зошто бил донесен тој, и дека не сакал да си замине!
Доколку сакаше тој да си замине, според мене Рој без проблем ке го пуштеше!


Него еве малку пак да ја разгорам темата околу новите газди на Ливерпул!

Еве добра анализа околу причината поради која Кени Хуанг се повлече од преговорите со Бордот на Директори на Ливерпул!

Клик

--- надополнето ---

Инаку се погласни се медиумите дека Кристијан Немет е пред договор за комплетен трансфер во Гејлада (Олимпијакос)!
Се шпекулира дека цената која ја добиваме е 1,5 миљончиња!
Aквилани ќе си оди тоа е 100% сигурно......таму е пуштен за да си ја подигне цената и формата така да ние ќе добиеме уште 15 милиони + овие 4 = 19 колку што и отприлика дадовме.....во моментов за него не би добиле повеќе од 10 затоа и Рој не е будала одма да го продаде....но далеку подобра опција ќе беше да го задржеше во тимот.........и не знам како одат тие работи но не можеше само полусезона да оди на позајмица???
А ова со Немет е.....no comment!!!!!!!! Не ни доби шанса детето да заигра........и дајте тоа со кинезот накратко објаснете што и како оти гледам многу 'мало' e ќе треба 1h да го читам

--- надополнето ---

Го поминаа тој фазон Скаузерите наши. Да не беше тоа, сигурно ќе имавме уште по 5-6 титули на нашето конто (Хејсел банот). Сега, пробуваат на малку подипломатски начин, како луѓе. Ама со животни најдоа. Сепак, мислам дека ќе се решат, кога и да е.
А за да се запали нешто, не е проблем. Еве јас викам, во знак на протест, да се запали стадионот ............................... ГУДИСОН парк!
:pos2::pos2::pos2:
Па вака се размислува!!!Отсега сакам вака да размислувате сите!!!! :pos2: добра идеја.......

--- надополнето ---

И дајте сега да видиме што правиме со Сити оти веќе заостануваме 5 бода ........да не трчаме после да бркаме негатива од 100 бодови.....лани по првите 3 кола заостанавме 6 бода....сега пак тоа да се повтори????
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Денес на натпреварот PSV - AZ Alkmaar присуствувал нашиот клубски амбасадор, легендата Kenny Dalglish. Toivonen anyone ? :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.540
Поени од реакции
11.398
Прочитај на официјалната страна пишува за Агер.Прејак шут добил во глава и добил амнезија и појма немал дека играл против Арсенал после утакмицата
Не знам што направил кога видел Реина каква глупост направи хахахахаха

--- надополнето ---

Денес на натпреварот PSV - AZ Alkmaar присуствувал нашиот клубски амбасадор, легендата Kenny Dalglish. Toivonen anyone ? :)
Ќе видиме.....или тој или Брајан Руиз.......но знаете дека јас Реми го сакав....сега кога не може тој би било добро Жињак да дојде......но според мене не ни требаат напаѓачи....сакам Бабел да си ја добие својата шанса .....инаку Јунајтед киксна....сега со победа против Сити ќе се израмниме со нив и со Арсенал со таа разлика што ние веќе ќе имаме играно против Арсенал и Сити.......затоа утре мора да се победи.....МОРА!!!!!!!!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
И Пачехо иде на позајмица,ама прочитав дека сакал да си иде.....
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Абе верувате ли Кајт дека можи да замине? Јас не верувам ама исто не верував за Аквилани така да... ништо веке не е сигурно.Во сите фан клубови се очекува засилување од Ливерпул да пристигне, жално е... не ми се дава ниеден играч сега што е во Ливерпул а најмалку Кајт. Што мислете со кои играчи би можело/требало и со која формација ке се испадни утре.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Ќе видиме.....или тој или Брајан Руиз.......но знаете дека јас Реми го сакав....сега кога не може тој би било добро Жињак да дојде......но според мене не ни требаат напаѓачи....сакам Бабел да си ја добие својата шанса .....инаку Јунајтед киксна....сега со победа против Сити ќе се израмниме со нив и со Арсенал со таа разлика што ние веќе ќе имаме играно против Арсенал и Сити.......затоа утре мора да се победи.....МОРА!!!!!!!!
Како ги изљуфка сите алал да ти е :pos: Прв болд: Не игра ни во ПСВ, ни во АЗ, туку во Твенте ;) Втор болд: Жињак потпиша за Марсеј ;)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
TORRES AND POULSEN TO START AGAINST CITY; NGOG AND LUCAS MISS OUT

Sunday, 22nd August 2010 · Share on Facebook
Fernando Torres, who is returning from injury, will start against Manchester City tomorrow away from home, we can confirm.

Pepe Reina will start in goal, with Brad Jones replacing Diego Cavalieri on the bench as back-up.

Glen Johnson and Fabio Aurelio will start as full-backs for Liverpool. Jamie Carragher and Martin Skrtel will also start at the back alongside the duo.

Daniel Agger has failed to make the starting eleven after suffering concussion last week, however he will be on the bench for the Reds.

New-signing Christian Poulsen and Javier Mascherano will be paired together in midfield, which means Lucas will be a substitute.

Dirk Kuyt returns to the side and will start on the right wing, next to Steven Gerrard, who is playing in the hole, and Milan Jovanovic on the left.

Fernando Torres, who came on for the second-half against Trabzonspor, will start alone up front.

David Ngog, Brad Jones, Daniel Agger, Martin Kelly, Maxi Rodriguez, Ryan Babel and Lucas Leiva are set to be on the bench, which has not yet been fully confirmed.

Starting eleven is subject to late change due to injuries.

Stream links to watch the full 90 minutes live will be available tomorrow, 2 hours before kick-off at 8pm (UK).

Starting: Reina; Johnson, Carragher, Skrtel, Aurelio; Mascherano, Poulsen; Kuyt, Gerrard, Jovanovic; Torres.
Subs: Jones, Kelly, Agger, Lucas, Babel, Rodriguez, Ngog (not fully confirmed).



More here: http://lfcglobe.com/torres-and-poulsen-to-start-against-city-ngog-and-lucas-miss-out/#ixzz0xOsbhrib

--- надополнето ---

Liverpool - Man city preview, 20:00/ 23/08/2010
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Сакав да се продај Маскерано за да земиме пари за засилувања ама сега сум сигурен дека и да го продајме нема ни една ебана фунта да видиме и не прајте за џабе пресметки нема да има нов играч до другото лето.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ќе видиме.....или тој или Брајан Руиз.......но знаете дека јас Реми го сакав....сега кога не може тој би било добро Жињак да дојде......но според мене не ни требаат напаѓачи....сакам Бабел да си ја добие својата шанса .....инаку Јунајтед киксна....сега со победа против Сити ќе се израмниме со нив и со Арсенал со таа разлика што ние веќе ќе имаме играно против Арсенал и Сити.......затоа утре мора да се победи.....МОРА!!!!!!!!


Liverpool FC up attempts to sign PSV Eindhoven pair Ola Toivonen & Carlos Salcido

Aug 23 2010 by Dominic King, Liverpool Echo

Comments (9)
Recommend (4)
1 2 next

LIVERPOOL are ready to step up their attempts to make a double swoop for PSV Eindhoven pair Ola Toivonen and Carlos Salcido.

Reds boss Roy Hodgson has been tracking the Mexican left-back and the Swedish striker, as he looks to plug the gaps in his squad.

And last night Academy ambassador Kenny Dalglish flew to Holland to watch them in action at the Phillips Stadion, as PSV beat AZ Alkmaar 3-1.

Salcido was an unused substitute but Toivonen played for 82 minutes before being replaced by Ibrahim Afellay.

Hodgson himself watched Toivonen in action 12 days ago when the 24-year-old scored as Sweden beat Scotland 3-0 in Stockholm.

Toivonen began his career with his hometown club Degerfors, then moved on to Orgyrte before making his name at one of Hodgson’s old sides, Malmo.


A towering presence with an eye for goal – he has scored 38 times in 49 appearances for PSV – Hodgson has identified the 6ft 4ins Toivonen as the man he wants to provide cover for Fernando Torres.

Liverpool were today refusing to comment on the matter but sources in Holland have confirmed that a bid has been tabled for Toivonen; a swap deal for Ryan Babel, however, is not an option.

--- надополнето ---

Сакав да се продај Маскерано за да земиме пари за засилувања ама сега сум сигурен дека и да го продајме нема ни една ебана фунта да видиме и не прајте за џабе пресметки нема да има нов играч до другото лето.

Ке има миљон посто!!!

Него речиси 80 посто сум сигурен дека Масче ке остане, ете и последната шпекулација дека Барселонската понуда е одбиена го потврдува тоа!

Очекувам до крајот на преодниот рок дека Рој ке донесе Напагач а скоро сигурно и Лев бек (читај погоре).
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Тоивонен( или како и да се вика) не бил на продажба, кингот само така се шетал да гледа играчи за евентуално ако купиме по 3-4 години.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.540
Поени од реакции
11.398
Како ги изљуфка сите алал да ти е :pos: Прв болд: Не игра ни во ПСВ, ни во АЗ, туку во Твенте ;) Втор болд: Жињак потпиша за Марсеј ;)
?????Никој не рече дека игра во ПСВ или во Аз Алкмар.....зборувавме за Тоивонен...затоа реков или тој или Брајан Руиз......а за Жињак сигурен си???? Милсам дека Реми потпиша за нив т.е. трбаше да потпише само не знам дали ги пројде медицинските тестови.....ако пак Жињак потпишал за нив тоа значи дека Реми е достапен освен ако не ги купиле двата во што не верувам

--- надополнето ---

Сега на википедиа видов и двата се во Марсеј.....можно ли е??????? А инаку не ги сакам ниту Тоивонен ниту Руиз....не знам нема некој напаѓач кој би можел да се купи..........барем не за овие пари што ние ги имаме во моментов а прашање е и дали воопшто имаме......може да се проба некако со Тоивонен или Руиз но не верувам дека ќе се снајдат......подобро Бабел да си игра шпиц и готово.....и Кајт да си остане и по потреба да си игра и како крило и како втор напаѓач....а ако пак им се даваат пари за нов играч мојата желба ви е веќе позната....онаков играч не можеше и не смееше да се пропушти за што верувам еден ден ќе жалиме.....и ајде веќе нека си бега мочково еднаш......сакам да бегам неќам да бегам.....преку такво ми е од него.....да си го купиме Банега или пак Дефур и завршена работа.....

--- надополнето ---

И направив една анализа за вечер со составите но сега гледам нема да бидат тие што претпоставував....така да се паѓа во вода
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
?????Никој не рече дека игра во ПСВ или во Аз Алкмар.....зборувавме за Тоивонен...затоа реков или тој или Брајан Руиз......а за Жињак сигурен си???? Милсам дека Реми потпиша за нив т.е. трбаше да потпише само не знам дали ги пројде медицинските тестови.....ако пак Жињак потпишал за нив тоа значи дека Реми е достапен освен ако не ги купиле двата во што не верувам
Ако не бев сигурен немаше ни да пишам ;) А Реми не потпиша за Марсеј, не помина на медицинските тестови, имал некои проблеми со срцето.
 
T

the Carpenter

Гостин
Дечки, некој линк за натпреваров со Сити ...

И да ве прашам, отприлика колку троши да се гледам мечот, при крај сум со download :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom