Комплетно чистење на хард-диск

Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Ај некој нека ми каже како да го избришам дисков, односно сите фајлови на него, бидејќи треба да го продадам, да неможе да се видат фајловите што ми биле на него.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Наједноставно. Десен клик-формат-Full Format :) Чекаш некое време и толку. Празен е ;)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ако не ти е Виндоусот инсталиран на него, мислам дека можеш и вака:
Untitled.png
Само почекај да видиме што ќе кажат и другите...
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Опни го како slave на некој компјутер и на сите партици направи им формат ... како сликата на хип хоп .... или преку сетап направи го со една партиција да е како нов
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Абе може така, ама после со разни алатки може да се врати голем дел од тоа што било на него.
Па сигурно нема тој што го зема, да му треба за да те провери што си правел. :D
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Ај некој нека ми каже како да го избришам дисков, односно сите фајлови на него, бидејќи треба да го продадам, да неможе да се видат фајловите што ми биле на него.
Darik's Boot And Nuke(DBAN)
Прочитај,симни и бриши
Код:
http://www.dban.org/

Со обичен формат ништо нема да направиш,само ќе си мислиш дека си избришал се ;)
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Брат ако му мавнеш Quick Format можеби ќе се врати... Ама со Full Format не се враќа па шо сака нека биде ..
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Добро убо шо му кажавте на детето како се форматира диск е сеа би ве замолил да не отварате тема за секој хардверски или софтверски проблем .... фино лепо имате тема тука
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Добро убо шо му кажавте на детето како се форматира диск е сеа би ве замолил да не отварате тема за секој хардверски или софтверски проблем .... фино лепо имате тема тука
Па добро, мислам дека ова не е софтверски проблем, затоа отворив тема. Може да споиш ако е погрешно. :)
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Наједноставно. Десен клик-формат-Full Format :) Чекаш некое време и толку. Празен е ;)
Брат ако му мавнеш Quick Format можеби ќе се врати... Ама со Full Format не се враќа па шо сака нека биде ..
Брат те молам поштеди не од глупави мислења, не јади :гомце: само, коа не знаеш нешто не шлапај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom