Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.648
Утре ќе биде вистински пекол на Олимпико. Се надевам дека ќе победиме. Без Келини ќе биде малце потешко во одбраната,се надевам дека ќе ги сопреме Кавани, Лавеци и Хамшик,а не е ништо чудно ако Пандев го почне натпреварот од првата минута, тој е створен за куп натпревари :eek:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Овој назад НЕ.Добро е што Галатасарај најверојатно ќе го откупи,па не мора да му бара Марота клуб.
Дефинитивно одлепил,ова му е врвот на глупостите:pos:

 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
pozdrav sampioni, po poveke vreme se vrakam i jas na forumov, vi posakuvam se najdobro, poveke uspesi i trofei za nasiot klub JUVENTUS... isto taka vi cestitam za 30-to scudetto, i so eden zbor IMBATUTTI
utre cekam pobeda najmalku 2 razlika, posakuvam del piero da postigne najmalku 1 gol, forza Juve, forza DEL PIERO
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Јас го забораив Мело дека постои ако не го продадат за некој денар сигурно ќе го дадат на позајмица негде ако не е во плановите на Конте
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ланските муабети за Мело беа дека е прескап за да го чуваме во тимот без ЛШ (ова веројатно е медиумско мачкање очи дека го неќиме).

Арно ама неколку работи.
- Профил на играч како Мело и тоа како можи да најди место во тимот на Конте (ама само како резерва, оние 3цата на средина се неприкосновени)
- Мело неколку пати годинава флертуваше со Јуве. Као демек поминал убо време бла бла бла ама то била завршена приказна.

Интересно ќе биди да се види шо ќе се случи со него летово
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Melo beshe u sostav na sezona, minatata sezona. Edinstven u timot sto beshe. Taka da ednistvan u timot za takva "nagrada" taka da ne treba da mu se potsmevuvame, mene melo mi beshe omilen minatata sezona... :)
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Вечер против Наполи на дресовите на Јувентус ќе стои амблемов во чест на Дел Пиеро 12.09.1993 - 20.05.2012 год,денот кога дебитирал и денот кога за последен пат ке го облече дресот на Јувентус.:(

 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Mногу сте тапа, финале играме вие ништо не пишувате на форумов.. Ниту формации, состави мислење околу резултатот ништо, ко фан клуб фирентина да сме, 1 страница 10 дена пишувате :(
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
То е еуфоријата беше за скудетото :D
Се надевам дека барем играчите немаат спласнато како форумџиите :D
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Сигурен сум дека вечер нашиот капитен ќе игра и се надевам ќе постигне погодок и со тоа да ја запечати долгата и успешна авантура која ја имаше во Јувентус ... што се однесува до натпреварот доколку сакаат двојна круна ќе мора малку поцврсто да влезат за да победат бидејќи Наполи ќе игра за победа ... се надевам дека ќе видиме една интересна борба со многу погодоци , што било случај и во минатите дуели и се разбира очекувам триумф на Бјанконерите за нашата успешна сезона да биде комплетна ... што се однесува до трансферите гледам нашиве се обидуваат да го приберат Квадво Асамоа од Удинезе , според мене доста солиден играч, цврст, технички поткован , игра добра одбрана, мислам дека 10 милиони плус договорот на Пациенца ќе завршат работа . Верати би требало да потпише а тука е и Погба кој најверојатно ќе потпише во понеделник , одличен талент . За нашата најболна точка , нападот се обидуваат да донесат еден класен напаѓач и еден млад надежен . Очигледно се определија за Игуаин и за Дестро што според мене е сосема добро.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
А бе ги плескаме:) Наполи ќе бидат многу мотивирани ама и ние имаме причини за мотивација,помина славјето Конте ги стегнал сигурно,плус ние имаме помалку притисок ќе играме лабаво.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Тенисот ако не почнит за 5 минути големи се шансите на Алфа да си гледаме. :D
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Моментално сум многу повеќе возбуден отколку вчера за време на финалето. :D

Очекувам многу подобро финале за разлика од вчерашното.

Let it go...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Моментално сум многу повеќе возбуден отколку вчера за време на финалето. :D

Очекувам многу подобро финале за разлика од вчерашното.

Let it go...
то вчера беше за загревање :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom