Графички карти

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Море ај побрзо нека дојдат новиве ATI HD4850/70 , па да паднат барем за 2000ден 9600GT на околу 5-6000, би било стварно супер да си ја сменам мојата 8600GT 1024MB DDR2 :vozbud:
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Не ја купив друже но веке ми ја донесоа....

БТВ - Не чини или???
 
С

Спенсер

Гостин
епа ако можеш МЕЊАЈ ЈА ОДМА, земи си боље ти е oce 8600gt 256mb ddr 3,иначе колку е таа шо ти ја донесле??колку пари:??
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Не ја купив друже но веке ми ја донесоа....

БТВ - Не чини или???
Не е сериозна гејмерска картичка...
...ако не ти е за игри, т.е. ако ти само да ти даде слика на екран...
...тогаш би било вред....
...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Нешто смешно?
Не чини???
Ќе стаиш на чкарт графичка 1 гига врам,и одма се палат лаиците да ја купат.
Паметен маркетиншки потег на Nvidia:kesa:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ќе стаиш на чкарт графичка 1 гига врам,и одма се палат лаиците да ја купат.
Паметен маркетиншки потег на Nvidia:kesa:
Е, баш вака. Мислам дека имаше и една графичка исто од NVIDIA со 2GB Ram. И сеа ако стаиш 2 вакви во SLI ќе имаш теоретски графичка од 3.5 GB Ram. WOW!!!!

И после си купуваш некоја графичка една серија понова со 256 или 512 рам и ќе искочи дека е подобра од овие 2 заедно...

Значи, во избор на графички, последно нешто на што треба да се обрне внимание е РАМОТ!
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
ATI Radeon HD 3870 x2

Графичката е супер немам зборови... НО!!!
Сите игри се базирани на нВИДИА технологија и сенките многу често на АТИ графичките се коцкасти... не сум експерт но знам за ова бидејки ја имам и знам како е во КОД4.
Ако сакаш меки убави сенки ќе треба да си купиш нВИДИА... но нема да згрешите закон е сепак.

Прегледај го приврзокот 7099
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ако видаш nVidia the way its meant to be played, тоа значи дека нвидиа помогнале да се создаде графичкиот енџин на играта, што би требало да значи дека подобро ке оде таа игра на нвидиа гпу.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ако видаш nVidia the way its meant to be played, тоа значи дека нвидиа помогнале да се создаде графичкиот енџин на играта, што би требало да значи дека подобро ке оде таа игра на нвидиа гпу.
Епа финтата е што скоро сите добри игри Асасинс Криид, КоД4, Крајсис... сите се нВИДИА.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Да не знае некој дали се стигнати кај нас Radeon HD 4850/4870?!? И евентуално каде. Према сите критики имаат одличен сооднос цена/перформанси, особено 4850ката. Е сеа јас, као nVidia фенбој тешко би преминал на ATI, ама за таа цена вредат.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Да не знае некој дали се стигнати кај нас Radeon HD 4850/4870?!? И евентуално каде. Према сите критики имаат одличен сооднос цена/перформанси, особено 4850ката. Е сеа јас, као nVidia фенбој тешко би преминал на ATI, ама за таа цена вредат.
Во Сет треба денес да стигнат, додека за Анхоч не сум сигурен. Јави се и прашај. Најди и некој дилер од Сет, ќе ја земеш поефтино.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ATI Radeon HD 3870 x2

Графичката е супер немам зборови... НО!!!
Сите игри се базирани на нВИДИА технологија и сенките многу често на АТИ графичките се коцкасти... не сум експерт но знам за ова бидејки ја имам и знам како е во КОД4.
Ако сакаш меки убави сенки ќе треба да си купиш нВИДИА... но нема да згрешите закон е сепак.

Прегледај го приврзокот 7099
Ако имаш Radeon 9200,ќе ти бидат коцкасти.

АКо имаш нешто помоќно,ќе ја добиеш истата графика како Nvidia,со тоа што "можеби" ќе врти нешто поспоро,за некои 5 fps,ако збориме за еднакви модели.

Не паѓајте на маркетиншки трикови :)

Иначе,на сликата кај тебе,до филтерот е проблемот,и оптимизацијата која ја врши самата CoD4
 

Kajgana Shop

На врв Bottom