Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ц Ц Ц Ц Ц абе и самата клупа си покажува до кај сме ние. Тотенхем има 10 пати појака клупа од нас со играчи што можат да играат и прва постава во други премиерлигашки клубови. Затоа кај нас имаме тинејџери како Ayala и Kelly а богами и Spearing.Исто така тука се и Воронин и Досена.Стварно играчи што можат да ја свртат утакмицата како замени.СЕКОЈА ЧЕСТ БЕНИТЕЗ ИМАШ ТИМ ЗА ОСВОЈУВАЊЕ НА СИТЕ ТИТУЛИ:tapp:
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
celata igra bese katastrofa torres ne dobi nitu edna dobra topka a i akcii slabo
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Освен пеналот ништо друго не направи. Не знам која утакмица ја гледате. Во дефанзива е тиња. И за пеналот Гомеш се изглупира не требаше да испаѓа кога овој одвај ја стасуеше топката. Од километар се глеаше дека ако ја стаса евентуално или ке му избега во гол аут или одвај ке извади некој мизерен центаршут.
Не знам што си се запнал толку, ама ајде, твоја гледна точка. Јас би рекол оти изигра баш како еден офанзивен бек треба да изигра. Карагер беше човекот што не знаеше каде се наоѓа. Уште од старт, со смешната случка со Шкртел, знаев што не чека во одбрана. И не знам овој дебилов што чекаше 70мин да го смени Бабел. Или поточно, да го стави Бенајун. Ама ајде, една екипа од 4ката мораше да киксне.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Со ваква игра,сонувајте за титулата:toe:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Со ваква игра,сонувајте за титулата:toe:
Пиши си додека можеш. Вчера се вадевте во продолжение, тука сега памет ќе солиш.
Манчестер пак, како по обичај 1:0. Што е тука е, ние го јадевме. Има уште 37 кола, според тебе Арсенал веќе може да се прогласи за шампион.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
А челзи виде ли колку шанси имаше или само онака тропаш,колку да се извлечеш....:helou:
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
мурињо убаво кажа на една прес конференција "не е битен резултатот, битно е секогаш да имаш еден гол повеке од противникот". ова е најпаметното што го имам слушнато од мурињо и човекот е во право. не е победа си е победа. а ливерпул односно бенитез што не знаеше да ја погоди формацијата и поставеноста е сосем друго нешто
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
А челзи виде ли колку шанси имаше или само онака тропаш,колку да се извлечеш....:helou:
ако ги виде моите коментари вчера во вашиот фан клуб, ќе знаеше оти ви честитав и на победата и на играта. како и да игравте, се извадивте на крај. goes to show дека и со добра игра може да се загуби и со лоша може да се победи. ние кикснавме, да се чуди човек колку се сладите и вие и манчестер. прво коло е, смејте се, јас реков ... има време.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Не знам што си се запнал толку, ама ајде, твоја гледна точка.
Не мислам само јас така еве види ја насловнава на страната шо пишуе.
http://football365.com/
Не требаше Гомеш да испадне така наивно пошто се знае дека играч е три пати побрз од голман.
Иначе Паласиос само потврдува дека е еден од најдобрите на неговата позиција во Англија. Еден од најзаслужните за победата на Тотенхем. Ме потсеќа на Макелеле, само овој е подобра верзија со одличен шут и визија.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Не мислам само јас така еве види ја насловнава на страната шо пишуе.
http://football365.com/
Не требаше Гомеш да испадне така наивно пошто се знае дека играч е три пати побрз од голман.
Иначе Паласиос само потврдува дека е еден од најдобрите на неговата позиција во Англија.
Ама ти збориш цело време за пеналот. Тоа што Гомеш се изглупира нема дилема, не глеам што има врска Џонсон со тоа. Човекот си изигра одлично.
А за Паласиос, да, не изеде.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Alo luge so vi e... Ima "SAMO" uste 37 kola do krajot . I sto koj takov vi e pak Rafa kriv ? Ednostavno svatete deka ne dobiva pari od Gilet i Hiks , taka da bez pari nemoze ni da kupuva igraci . Mu vetija 25 mil mozda i gi dobi , duri del od parite od Alonso , Arbeloa i Leto nema da otidat na zasiluvanja . Babel e tragedija , takov igrac ne u Liverpool... u Stoke ne zasluzuva da igra , bez srce , bez muda RAFA prodaj go podhitno ako mozes 7 milioni da mu zemes ja ke mu gi platam avionskite bileti za kon noviot klub . Lucas malce e podobren ama pak ne e toa , i ne moze sredniot red Lucas i Mascherano i da ocekuva nekoj sansi ili neso slicno .. Toa se dvata najnekreativnii fudbaleri sto sum gi videl( ne deka Mascherano ne e zver , ama ne znae da kreira igra ) . I use edna rabota toa sto vikate trebalo da igra 4-4-2 .. Kogo drug da stavi u napadot be luge ? N'gog ? Voronin (kojsto osven sto si igraa majmun u sredina igracite na Totenham so nego drugo nisto ne napravi ) . Edinstvena svetla strana na utakmicata Benayoun , odkako vleze pocnavme da igrame .
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Не мислам само јас така еве види ја насловнава на страната шо пишуе.
http://football365.com/
Не требаше Гомеш да испадне така наивно пошто се знае дека играч е три пати побрз од голман.
Иначе Паласиос само потврдува дека е еден од најдобрите на неговата позиција во Англија. Еден од најзаслужните за победата на Тотенхем. Ме потсеќа на Макелеле, само овој е подобра верзија со одличен шут и визија.
Извини а вашето засилување Валенсија нешто онака многу повеќе изигра????
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Alo luge so vi e... Ima "SAMO" uste 37 kola do krajot . I sto koj takov vi e pak Rafa kriv ? Ednostavno svatete deka ne dobiva pari od Gilet i Hiks , taka da bez pari nemoze ni da kupuva igraci . Mu vetija 25 mil mozda i gi dobi , duri del od parite od Alonso , Arbeloa i Leto nema da otidat na zasiluvanja . Babel e tragedija , takov igrac ne u Liverpool... u Stoke ne zasluzuva da igra , bez srce , bez muda RAFA prodaj go podhitno ako mozes 7 milioni da mu zemes ja ke mu gi platam avionskite bileti za kon noviot klub . Lucas malce e podobren ama pak ne e toa , i ne moze sredniot red Lucas i Mascherano i da ocekuva nekoj sansi ili neso slicno .. Toa se dvata najnekreativnii fudbaleri sto sum gi videl( ne deka Mascherano ne e zver , ama ne znae da kreira igra ) . I use edna rabota toa sto vikate trebalo da igra 4-4-2 .. Kogo drug da stavi u napadot be luge ? N'gog ? Voronin (kojsto osven sto si igraa majmun u sredina igracite na Totenham so nego drugo nisto ne napravi ) . Edinstvena svetla strana na utakmicata Benayoun , odkako vleze pocnavme da igrame .
Брат, нека не те испровоцира ова, ама ќе те замолам во иднина да постираш малку поорганизирани постови, и што е најважно - на кирилица. Вака боде очи :smir:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Alo luge so vi e... Ima "SAMO" uste 37 kola do krajot . I sto koj takov vi e pak Rafa kriv ? Ednostavno svatete deka ne dobiva pari od Gilet i Hiks , taka da bez pari nemoze ni da kupuva igraci . Mu vetija 25 mil mozda i gi dobi , duri del od parite od Alonso , Arbeloa i Leto nema da otidat na zasiluvanja . Babel e tragedija , takov igrac ne u Liverpool... u Stoke ne zasluzuva da igra , bez srce , bez muda RAFA prodaj go podhitno ako mozes 7 milioni da mu zemes ja ke mu gi platam avionskite bileti za kon noviot klub . Lucas malce e podobren ama pak ne e toa , i ne moze sredniot red Lucas i Mascherano i da ocekuva nekoj sansi ili neso slicno .. Toa se dvata najnekreativnii fudbaleri sto sum gi videl( ne deka Mascherano ne e zver , ama ne znae da kreira igra ) . I use edna rabota toa sto vikate trebalo da igra 4-4-2 .. Kogo drug da stavi u napadot be luge ? N'gog ? Voronin (kojsto osven sto si igraa majmun u sredina igracite na Totenham so nego drugo nisto ne napravi ) . Edinstvena svetla strana na utakmicata Benayoun , odkako vleze pocnavme da igrame .
Па што очекуваш сега со истите играчи следниве 37 кола чудо да направи.И ете немал може пари што викаш.Алонсо 30 и нешто милиони, Кин 18 милиони, Арбелоа 4 милиони.Според мои пресметки тоа се 52 милиони и ете газдите да дале уште барем 10 милиони тоа 62 милиони трансфер буџет.Па реално 20 милиони за Џонсон не е баш најпаметно да се дадат.Уште 20 милиони за Аквилани е многу ризично.А тоа што викаш дека има уште многу до крај на сезона, ако ти текнува предходната исто вака почнувавме па после газевме и останавме со празни раце. Затоа е важно добро да се почне а не на крај да фаќаме да стигаме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom