Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Пак си се местат на нога со Death to Christians пораките кои светот ќе ги чуе и ќе си го зацрвстува мислењето за нив. После некој им е крив, никој не им става зборови в уста. Уште едно страшно пукање себе си в нога ;-)
Се врти полека тркалото:)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
„Етничка Албанија“, „Умрете каури“
Е после ова,ќе треба да ги бомбардираме со мејлови,Најчевска,Беличанец,и остала багра....да ги прашаме што е по фашистичко....дали навивањето за својата репрезентација,или овие извици.

Но како и во секоја приказна во која "влијателните" се гејови,нормално е да си ги премолчат овие извици,кои биле скандирани.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Кај се најде па ти?
Кого етикетирав јас? И како успеа постов да го сфатиш како напад према Турците?!
Секој би го сфатил како одбрана!!
Ne te sfativ pogresno, tuku ti kazav deka minatata nedela na protestov toj sto bese so turskoto zname ne bil turcin.
 
S

Shaman

Гостин
Ќутек ќе падне ако сакаат да го пробијат кордонот.
А се додека се кршат прозори а не глави нема да има интервенција.


офтопик:
абе почнав ја и ачивменти да фаќам одве :)
се ми вика наградени сте со форум легенда. :vozbud:
никогаш до сега ломотење не ми се исплатело,
сеа овде и ме наградуваат.
Форумиште е ова бе !!! :love:
 
B

Black Guard

Гостин
Овие нашиве од полиција заборавиле што е тоа солзавец,пендрек,гумени куршуми а?!?
Грција за време на протестите во атина користеше солзавеџ стар 40 години(кој патем содржи и низа трајни токсини) па ги истроши залихите и поново набавуваше.

МВР си ја знае работата и цврсто сум уверен да е до нив за една седмица ќе ја решат но проблемот е што се со врзани раце,некои ги кочат а и има партиски ботови наместо профи.

Јас сепак верувам во МВР и ги поддржувам безрезервно,човек кој не ги цени чуварите на Мирот не се цени ниту самиот себеси.
 
I

Iblis

Гостин
Прегледај го приврзокот 43179Прегледај го приврзокот 43180Прегледај го приврзокот 43181Прегледај го приврзокот 43182Прегледај го приврзокот 43183Прегледај го приврзокот 43184Прегледај го приврзокот 43185Прегледај го приврзокот 43186Прегледај го приврзокот 43187
Иако ги има во голем број, мирно е, со повремени скандирања, само албански знамиња јас видов, и ептен е тивко, дури језа ме фати. Додека сликав двајца ми застанаа со заканувачки поглед демек не туку сликај мори, ама толку, сакам да кажам не ме растепаа :)
Значи научиле нешто од минатиот протест..

*матните слики се заради зумот на телефонов.
Ако се ова 10 000, јас се враќам во прво одделение да научам да бројам.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
Прегледај го приврзокот 43179Прегледај го приврзокот 43180Прегледај го приврзокот 43181Прегледај го приврзокот 43182Прегледај го приврзокот 43183Прегледај го приврзокот 43184Прегледај го приврзокот 43185Прегледај го приврзокот 43186Прегледај го приврзокот 43187
Иако ги има во голем број, мирно е, со повремени скандирања, само албански знамиња јас видов, и ептен е тивко, дури језа ме фати. Додека сликав двајца ми застанаа со заканувачки поглед демек не туку сликај мори, ама толку, сакам да кажам не ме растепаа :)
Значи научиле нешто од минатиот протест..

*матните слики се заради зумот на телефонов.

И вие формирајте си мислење за гнасниот хушкачки плусинфо. Нека изброј некој повеќе од 1,000 луѓе, а не 10,000 ко што пишуваат.
 
Член од
2 мај 2012
Мислења
216
Поени од реакции
264
очигледно полицијата има наредба да реагира само доколку самите полицијаци се физички нападнати. Кршење е дозволено.
И после пак они ќе излезат мирните протестанти, а македонци кога протестираат ќе ги нарекуваат хулигани и што не. Ах.. колку само сме спремни на секаков вид на секс, у мозок , у ребра и у што веќе не... се во името на соживотот... и еврпоските срања за толеранција и остали идеали што очигледно им текнало од премногу гледање Штрумфови.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Не ми се верува :facepalm:

Кој како сакаше си ја преминуваше бариерата поставена за да ја штити владата од протестантите, а некои и слободно си ги поминуваа џандарите и со мегафон скандираа секакви работи. На крај пак почнаа да ја силуваат автобуската станица, а и почнаа со стаклени шишиња да фрлаат кон џандарите кои беа блиску до неа и беа построени веднаш до ѕидот. Воопшто не им се пуштија туку мирно си стоеа додека беа гаѓани со шишиња и прачки, како осмоодделенци да малтретираат петтоодделенци зад школскиот двор.
 
S

Shaman

Гостин
Прегледај го приврзокот 43179Прегледај го приврзокот 43180Прегледај го приврзокот 43181Прегледај го приврзокот 43182Прегледај го приврзокот 43183Прегледај го приврзокот 43184Прегледај го приврзокот 43185Прегледај го приврзокот 43186Прегледај го приврзокот 43187
Иако ги има во голем број, мирно е, со повремени скандирања, само албански знамиња јас видов, и ептен е тивко, дури језа ме фати. Додека сликав двајца ми застанаа со заканувачки поглед демек не туку сликај мори, ама толку, сакам да кажам не ме растепаа :)
Значи научиле нешто од минатиот протест..

*матните слики се заради зумот на телефонов.

На девојка со ваква храброст, јас искрено и длабоко и се поклонувам!


Сега ќе се види, кои медиуми сакаат да с‘скаат.
Сега ќе се види како бел ден.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
300
Поени од реакции
367
Грција за време на протестите во атина користеше солзавеџ стар 40 години(кој патем содржи и низа трајни токсини) па ги истроши залихите и поново набавуваше.

МВР си ја знае работата и цврсто сум уверен да е до нив за една седмица ќе ја решат но проблемот е што се со врзани раце,некои ги кочат а и има партиски ботови наместо профи.

Јас сепак верувам во МВР и ги поддржувам безрезервно,човек кој не ги цени чуварите на Мирот не се цени ниту самиот себеси.
Таман работа да не ги ценам...туку мора малце да им дадат простор да реагираат а не да им ги врзуваат рацете тоа ми веше муабетот...иначе утре ако скрши некој стакло од нашиве (што не сакам тоа да се деси ) има пендрак да игра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom