#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А зошто не излезеш на протест во Сабота и не го кажеш своето мислење туку се криеш позади компјутер и твит/ретвит? Од што се плашиш? Во своја држава си! Како може некој да протестира во наша држава а ние да ќутиме! До кога ќе се криеме? До кога страв? Од што сте се уплашиле толку? Кој народ се плаши во своја држава? Неможе некој пред нос да не прави будали се со цел да ни ја земе земјата (да на сите тоа ни е јасно) а ние на твит/ретвит? Незнам како не ви срам да се нарекувате МАКЕДОНЦИ? Браво секоја чест и уште постот ми го избриша бре на македонски форум! Таквите како тебе може и го заслужуваат тоа што им го спремаат браќата (да сигурно добро ни мислат)! Браво!
А ти што мислиш 24 часа треба да ти објаснувам на сите теми на форумов? Иди земи воздух и отвори промаја да се разбистриш. Кога ќе се вратиш препрочитај ја темата за протестите и не замарај дополнително.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
А зошто не излезеш на протест во Сабота и не го кажеш своето мислење туку се криеш позади компјутер и твит/ретвит? Од што се плашиш? Во своја држава си! Како може некој да протестира во наша држава а ние да ќутиме! До кога ќе се криеме? До кога страв? Од што сте се уплашиле толку? Кој народ се плаши во своја држава? Неможе некој пред нос да не прави будали се со цел да ни ја земе земјата (да на сите тоа ни е јасно) а ние на твит/ретвит? Незнам како не ви срам да се нарекувате МАКЕДОНЦИ? Браво секоја чест и уште постот ми го избриша бре на македонски форум! Таквите како тебе може и го заслужуваат тоа што им го спремаат браќата (да сигурно добро ни мислат)! Браво!
pa mislam deka ti odgovorivme ,a ti dali ne sakas ili ne mozes da razberes neznam ni jas :facepalm:
ete MVR si ja brka rabotata si ja zavrsi,sega e na sudot red da si zavrsi, a spreadthetruth e za informiranje na svetot sto vsusnost se slucuva i deka radikalniot islam zema silen zamav vo makedonija ,ako ne e vo red toa togas tolku ti e kapacitetot. so 2 zapaleni kontejneri i 5 skrseni prozorci sigurno nema da se postigne nisto .pozdrav
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
А зошто не излезеш на протест во Сабота и не го кажеш своето мислење туку се криеш позади компјутер и твит/ретвит? Од што се плашиш? Во своја држава си! Како може некој да протестира во наша држава а ние да ќутиме! До кога ќе се криеме? До кога страв? Од што сте се уплашиле толку? Кој народ се плаши во своја држава? Неможе некој пред нос да не прави будали се со цел да ни ја земе земјата (да на сите тоа ни е јасно) а ние на твит/ретвит? Незнам како не ви срам да се нарекувате МАКЕДОНЦИ? Браво секоја чест и уште постот ми го избриша бре на македонски форум! Таквите како тебе може и го заслужуваат тоа што им го спремаат браќата (да сигурно добро ни мислат)! Браво!
Не е друже до плашење .. ние да излеземе медиумите ќе направат каша попара и само понегативна слика ќе добиеме .. колку примери имаше порано вакви ?? Чекај пресуда , да има зашто да се протестира , вака не сме малоумни ко лепотаните шо палат хавуз ..
А твитерот и нетот го користиме да му кажеме на светот што се случува тука барем за тие шо ги боли долниот за тоа.

никој не вика дека треба да се криеме зад нет , туку само ти кажуват играј стрпливо , противникот е глуп и лесно праве грешки , ќе може да се искористат.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
:facepalm: Не тропај глупости те молам. На полицаецот до кафе му дошло, бог да чува шо све нема да излажат....

Очигледно незнаеш како изгледа еден полицаец професионалец нити си служел воиска. Таму е се под конец под команда. Плус и животите им се во ризик "си легнал да спие"...:facepalm:
Да,да вистина било. Уште коа го прашала дали пие благо или горко кафе, овој и побарал нес кафе.

Па сиротава немала нес, отишла да купува, и додека да с еврати, полицаецов легнал да одмори малку.

Така кажала самава жена, и после тоа претепаниот син овие го качиле у комбе, а она ги испратила со зборовите Господ да ве чува чеда мои.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
pa mislam deka ti odgovorivme ,a ti dali ne sakas ili ne mozes da razberes neznam ni jas :facepalm:
ete MVR si ja brka rabotata si ja zavrsi,sega e na sudot red da si zavrsi, a spreadthetruth e za informiranje na svetot sto vsusnost se slucuva i deka radikalniot islam zema silen zamav vo makedonija ,ako ne e vo red toa togas tolku ti e kapacitetot. so 2 zapaleni kontejneri i 5 skrseni prozorci sigurno nema da se postigne nisto .pozdrav
Абе кој радикален исламизам бе? Кого ти лажеш бре? Себе, мене другите ајде ширете вистина! Цел свет ни се смее бе! Кој уби 5 МАКЕДОНЦИ а?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Абе кој радикален исламизам бе? Кого ти лажеш бре? Себе, мене другите ајде ширете вистина! Цел свет ни се смее бе! Кој уби 5 МАКЕДОНЦИ а?
Радилакни исламисти од албанско потекло. Според тебе шо е радикален исламист ?
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Не е друже до плашење .. ние да излеземе медиумите ќе направат каша попара и само понегативна слика ќе добиеме .. колку примери имаше порано вакви ?? Чекај пресуда , да има зашто да се протестира , вака не сме малоумни ко лепотаните шо палат хавуз ..
А твитерот и нетот го користиме да му кажеме на светот што се случува тука барем за тие шо ги боли долниот за тоа.

никој не вика дека треба да се криеме зад нет , туку само ти кажуват играј стрпливо , противникот е глуп и лесно праве грешки , ќе може да се искористат.
Ма тие малумните се ќе ни земат! Само остајте ги вие си имаат они агенда си тераат по нејзе! Вие спијте! Ако!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
goranzoran Ај пишувај во другата тема за протести не замарај овде жити се. Ова е нешто сосема друго ако ти се протестира оди никој не ти брани, не наметнувај ставови.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
Абе кој радикален исламизам бе? Кого ти лажеш бре? Себе, мене другите ајде ширете вистина! Цел свет ни се смее бе! Кој уби 5 МАКЕДОНЦИ а?
alo aj te zamoluvam sto da ti odgovoram posoci mi ?? pa neli ubieni se od radikalni islamisti ? ili jas nesto neznam?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Мене многу ме интересира, против кого ќе протестираат? Против нивните сограѓани?
И шо? Да не ги протераат случајно?

Зачекајте ебаго, ако судот биде фин према нив, тогаш ќе протестираме. Ама едно е против СУД да протестираш, сосема друго е против некаква група која ниту се знае колку луѓе брои, ниту може точно да се дефинира што сака, ниту пак е можен евентуален прогон на тие ликови или таа организација.

Го правите истото со кое браќава си направија сопка. Ќе сфатите дека НЕ Е ВРЕМЕ. Се надевам не прекасно.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Абе кој радикален исламизам бе? Кого ти лажеш бре? Себе, мене другите ајде ширете вистина! Цел свет ни се смее бе! Кој уби 5 МАКЕДОНЦИ а?
би ти препорачала да ја преминеш на помеки дроги зашто очигледно оваа сега што ја замаш ти штети.Никој овде никого не лаже.Точно цел свет ни се смее заради такви дебили како тебе,који немаат ни грам цивилизација и знаат само да потестираат...
ајде направи 10 склекови отвори прозорец и дојди при себе.....
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
А зошто не излезеш на протест во Сабота и не го кажеш своето мислење туку се криеш позади компјутер и твит/ретвит? Од што се плашиш? Во своја држава си! Како може некој да протестира во наша држава а ние да ќутиме! До кога ќе се криеме? До кога страв? Од што сте се уплашиле толку? Кој народ се плаши во своја држава? Неможе некој пред нос да не прави будали се со цел да ни ја земе земјата (да на сите тоа ни е јасно) а ние на твит/ретвит? Незнам како не ви срам да се нарекувате МАКЕДОНЦИ? Браво секоја чест и уште постот ми го избриша бре на македонски форум! Таквите како тебе може и го заслужуваат тоа што им го спремаат браќата (да сигурно добро ни мислат)! Браво!

Протести сакаме и ние но не сега, туку кога ќе се донесе пресудата тогаш ќе биде и помоќна пораката. Значи судот и полицијата си ја вршат работата и немаат намера да подлегнат под притисоците на ХАВУЗ. Значи остави ѓи нека скокаат сега нека се бламираат, а со тоа ќе испратат и порака дека радикалниот ислам е длабоко навлезен во Македонија и дека многу пари се во прашање....И дека ѓи учи на погрешен пат да лажат, да сплеткарат да убиваат. Касно ќе биде кога ќе се освестат е тогаш ќе стигне и пресудата а тогаш протестите ќе имаат поголем легитимитет. Јас не замислувам вака протест без пораќи излегуваш на протест да протестираш против нешто што не е докажано.

Треба да се има барања до власта од секој протест, пример барања кои јас би ѓи поставил кога ќе излезе пресудата:

1. Државата да се справи со радикалниот ислам кој зема замав во земјата. "НЕ САКАМЕ НИЕДНО СРЦЕ ДА ПРЕСТАНЕ ДА ЧУКА ЗАРАДИ РЕЛИЃИСКИ ПСИХОПАТИ"
2. Да се појача контролата на северната граница со Косово, НАТО кое е одговорно за Косово исто да ја зголеми безбедноста на границите од тој дел на Косово;
3. МВР да спроведе уште акции за собирање на нелегално оружје;
4. Поголема едукација на неедуцираното население што претставува радикален ислам и како да се препознае.

и слични пораќи кои би биле упатени и кои би имале МОЌ и издржаност. Таков протест треба масовно да се посети и треба цело Скопје да се блокира од Лисиче до Влае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom