#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
На денот на кој се чествува 109 години од смртта на еден од најголемите Македонци, дел од Македонците покажуваат дека во нив останала барем тронка револуционерен дух! :)

На Делчев би му се допаднало ова!

Браво!
5 days later, додека стигнал аберот преку тајните канали и хаштаговите на македонската твитерско-револуцнионерна организација...

фала Војводо! :cool:
 
L

Ligeia

Гостин
јас
--- надополнето: 10 мај 2012 во 00:39 ---
читам и не ми се верува што читам..
Сонувам ?
не ..
штета
каков изопачен сон ќе беше..

што ви е бре луѓе?

што овој ќе рекол што тој , вака било правилно така не било правилно, деца ќе имало деца ќе немало, со камења ќе мавале, така ќе не прикажеле ????????
кога го читам ова ми оди да си пукам у глава

САМО ненормален народ може да не реагира на вакви случувања и да седи дома да не го искажува своето незадоволство!

убаво кажа некој член.. па светот ќе види дека ние си ќутиме значи навистина се тие во право.

имав една дискусија со еден член и ќе го копирам тоа што го пишав.

неколку работи не ми се јасни. Иако имам испратено над 400 твитови деновиве.. .. до кога ќе го правиме тоа? Што ни е показателот дека оваа акција ни станала успешна?
Мислиш дека ќе смениме нешто вака?
Да речеме светот ќе разбере, ќе смени ли тоа нешто?
Не сум јас против тоа напротив секоја акција во било која сфера ја подржувам, се залагам и сум за тоа да пробаме се, но искрено песимист сум со ова сајбер твитање..
Моралот, националната гордост, националното чувство за единство на народот е отиден во минус. Тонеме во очај и депресија, тоа го гледам и по себеси.
Уште еден очаен протест кој ете.. ќе бидне со некои си 200 луѓе наспроти протестот што ќе биде во петок во цела западна Македонија .. тотално ќе го убие духот на македонецот и ќе го допре дното.
И онака сме разочарани од полицијата и државата, тоа ќе ни биде јаготка на шлагот ќе се разочараме од себеси како народ. Може ние не го гледаме така (се залагаме со твитање и праќање мејлови) но народот не го гледа тоа.
Во моментов на народот му треба нешто што ќе го поврати оптимизмот и ќе му даде мотивација и живост со сознанието дека барем уште се држиме како единство и постоиме, тука сме за себе.
Ако не па ајде едно востание да организираме а? Јас се пријавувам за војвотка...ц ц ц

Ние не сме овде да се докажуваме колку сме Македонци ниту пак со таа намера беше создадена spreadthetruth.Јас сум горда на мојата националност но сега не е моментот да се чукам в гради и да веам знамиња за да докажам колку си ја сакам мојата Македонија.Национализмот овде не треба да биде на прво место,на прво место треба да биде правдата и казнувањeто на убијците кои ликвидираа 5 невини лица.Значи во преден план е БЕЗБЕДНОСТА твоја и моја и на сите како граѓани на Р:М.Со испраќањето на твитовите и ширењето на информацијата всушност го критикуваме протестот на Албанците кои без поцврсти докази и според мене недоволно организирани излегоа на протест а не знаеја за што всушност протестираат повеќето.Истото ќе се случи и со протестот кој го организираат нашите.Ќе извика некој погрешна реченица,ќе се потрефи некој новинар во близина ќе го сними тоа и веднаш ќе ни залепат етикета дека ние сме како нив,дури и полоши.Гледаш сега каде е проблемот?
Никој не вели дека немаме право на единство и на протестирање,но колку и да се сака не може да се контролира целиот народ кој ќе излезе на протестот.Ќе се најде некој како стариот што вели дека ќе го пали Скопје и ќе истропа нешто што ќе го направат и техно песна на крајот што ќе ја пуштаат по дискотеки.Ти ќе си протестираш мирно,но како ќе ги спречиш другите да не ги понесат емоциите и револтот?Ова ќе отиде во многу погрешна насока и само ќе испровоцираме повеќе бунт и ќе тераме вака до бескрај се додека навистина не се остварат желбите на ''некој''.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ... НЕЗНАЕЛЕ ЗОШТО ПРОТЕСТИРААТ

секој ден рекети ни маваат низ град, у маало, у автобус , ги претепуваат со шипки, не смеат да се прошетаат слободно низ мааало, ги МАСАКРИРААТ НА КИЛОМЕТАР ОД ДОМА! И НЕ ЗНААТ ЗОШТО ПРОТЕСТИРАААТ :??????


ОД КОЈА ПЛАНЕТА СИ ПАДНАЛ БРЕ? ??

СЕКОГАШ ЌЕ ИМА НЕКОЈ ШТО ЌЕ НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ ТОА НЕМОРА ДА ЗНАЧИ ДЕКА НИЕ НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗЕМЕ!
Арно рече еден член погоре, владата мислиш дека има едно копче за запирање на радикалниот ислам и кога вие ќе протестирате ќе биде присилена да го стисне... Не дај боже да се соберат и шпониве па да направат некој колеж и што ќе биде тогаш ? Пак ништо! Ќе им се остварат целите на надворешните буцкачи кои што го вжештуваат казанот.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
ќе му ја пуштам Јанкуловска...одма ќе се предаде...само да не избега во подрум и да почне хавуз да го прави
Ќе го менувам ник брееејј, со калаш та-та-та-та пињау :D
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Ficho_AcMilan убила те креативност се отвори вечерва друже (y)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Ако не па ајде едно востание да организираме а? Јас се пријавувам за војвотка...ц ц ц

Ние не сме овде да се докажуваме колку сме Македонци ниту пак со таа намера беше создадена spreadthetruth.Јас сум горда на мојата националност но сега не е моментот да се чукам в гради и да веам знамиња за да докажам колку си ја сакам мојата Македонија.Национализмот овде не треба да биде на прво место,на прво место треба да биде правдата и казнувањeто на убијците кои ликвидираа 5 невини лица.Значи во преден план е БЕЗБЕДНОСТА твоја и моја и на сите како граѓани на Р:М.Со испраќањето на твитовите и ширењето на информацијата всушност го критикуваме протестот на Албанците кои без поцврсти докази и според мене недоволно организирани излегоа на протест а не знаеја за што всушност протестираат повеќето.Истото ќе се случи и со протестот кој го организираат нашите.Ќе извика некој погрешна реченица,ќе се потрефи некој новинар во близина ќе го сними тоа и веднаш ќе ни залепат етикета дека ние сме како нив,дури и полоши.Гледаш сега каде е проблемот?

Никој не вели дека немаме право на единство и на протестирање,но колку и да се сака не може да се контролира целиот народ кој ќе излезе на протестот.Ќе се најде некој како стариот што вели дека ќе го пали Скопје и ќе истропа нешто што ќе го направат и техно песна на крајот што ќе ја пуштаат по дискотеки.Ти ќе си протестираш мирно,но како ќе ги спречиш другите да не ги понесат емоциите и револтот?Ова ќе отиде во многу погрешна насока и само ќе испровоцираме повеќе бунт и ќе тераме вака до бескрај се додека навистина не се остварат желбите на ''некој''.
Арно рече еден член погоре, владата мислиш дека има едно копче за запирање на радикалниот ислам и кога вие ќе протестирате ќе биде присилена да го стисне... Не дај боже да се соберат и шпониве па да направат некој колеж и што ќе биде тогаш ? Пак ништо! Ќе им се остварат целите на надворешните буцкачи кои што го вжештуваат казанот.

Ми се гади од ваквите коментари.
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки средете ги малце бројките
English version

Around 1,500 Muslims protested today in the Macedonian capital, Skopje, dema...

Deutsch version

Ungefähr 5000 radikale Islamisten protestierten heute in der mazedonischen Hauptstadt Skopje und forde..


Скопье, Македонија

Приблизительно 2 500 Исламистских радикалов возражали сегоднја в македонској столице Скопье, требујуштему выпуска пјати Исламистских радикальных подозреваемых, арестованных полициеј 2-ого маја пос

Некаде забележав и слика , на сликата пишеше 1500 а долу во текст 5000 , да се пази малце на то оти изгледа несериозно.

Инаку поздрав за иницијативата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom