#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Како што кажав и претходно почекајте да го видиме протестот нивни во петок каков ќе биде - во смисла бројност, дали ќе биде насилен, како ќе реагира полицијата...па утредента ќе видиме дали има потреба од протест.
Ce сомневаш ? :icon_lol:

Абеее каков протест у сабота идам у парк да си ги слушам Фолтин:свиркам: а у петок додека протестираат терористине ја ќе идам на Боб Марли`с деј-така поубаво се живее :D
Само пази се од можни залутани куршуми во петок :нинџ: ;)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Се прашувам дали и кај албанците постои дебата да се оди или не на протести т.е. дали некој ги разубедува по секоја цена да не одат на протести...се си мислам дека има едни што се силат дека ќе одат и други што нема да одат ама си молчат.
--- надополнето: 9 мај 2012 во 20:36 ---
Ce сомневаш ? :icon_lol:
што да праам наивен сум понекогаш:)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Па пишува против радикалниот ислам и за поддршка на институциите...
Сериозно мислиш дека дете од 17 год на кое му врие крвта, да искочи на улица би дало таков одговор како ти што ми даде :) Не бе друже ова е непотребно барем не во овој период. Ќе ги етикетираат и ќе ги минимизираат нивните протести. Во моментов на спинерите им требаат такви дечки , да ја извртат целата работа и пак како минатиот пат да ги направат дивјаци. Најлесно се манипулира со оние кои не се доволно свесни во што влагаат.
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
There was a problem with your picture. You must upload an image zASTO OVA MI SE POJAVUVA NE MI DAVA DDA STAVAM NI EDNA SLIKA
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Со фантомски протест ќе покажеш заби и државност? За тоа треба многу повеќе од протест.
И најголемиот пат започнува со првиот чекор ;)

Вака како што стојат работите сигурно нема да покажеме заби и државност ... а и никаде не реков дека протестов ќе постигне којзнае што и дека ќе ги реши сите проблеми во државава... Ама едноставно и ти се согласуваш дека вака не ја бива
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Викаш? Мене ми изгледа дека со таа тактика ја губиме државата ден по ден. И не повикувам на дивеење туку не гледам ништо лошо и да се случи протест. И дури некој и да викне нешто големо чудо. Што сакате да бидеме нација на роботи?
Кога поголема маса ќе се собере на протест, само еден краток фитиљ фали и се да отиде во бестрага... А всушност тоа е и целта на тие што ги организираа претходните протести. ДА МУ ПОКАЖАТ НА СВЕТОТ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ СЕ УГНЕТУВАЧИ И ГИ МАЛТРЕТИРААТ ЕТНИЧКИТЕ ЗАЕДНИЦИ.
Ти нема да ги знаеш по име и презиме сите протестирачи на така наречениот спонтан протест, нели? Што му кошта на некој од другиот табор, само за сеир, да почне да крши и мава (најнормално сите ќе му се придружат) и ќе излезе ДОДЕКА НИЕ ОРГАНИЗИРАМЕ МИРНИ ПРОТЕСТИ, МАКЕДОНЦИТЕ БЕСНЕАТ!
бооо ко на деца од 1во одделение да објаснувам!
Модератори, бришење на темава. Ве молам.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Ако некој новинар ве праша за што протестирате што ќе одговорите ?
1. Да се најдат сите учесници во кукавичкото
убиство на петтемина Македонци кај Смилковското(Железарското) езеро и да им се досуди најстрога казна без можност за помилување, без разлика од која вера и националност се.

2. Да се почне итна постапка за искоренување на вахабизмот од Македонија, и веднаш да се протераат сите оние кои проповедаат вахабизам.

3. Да се осудат сите оние кои залудно сонуваат за Голема Албанија, сите оние кои чепкаат по Македонската земја, нашата вера и националност. Македонија не е на продажба. Македонија НЕМА да се дели. Да им се даде на знаење на сите политичари дека МАКЕДОНЕЦОТ веќе нема да трпи навреди и да слуша разно разни необразовани луѓе како и се закануваат на Македонија и Македонците.

4. Протестот МОРА и ТРЕБА да биде МИРЕН. Не смее да се нанесува никаква штета, ниту пак да се напаѓаат нашите полицајци кои не бранеа во 2001 година.
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
JAS SITE VE SLEDAM A MENE NIKOJ AJDE SO CEKATE
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Не викам, резонирам. Викачите се по улици. Јас не сум твојот непријател. Обиди се да го разбереш тоа. Наместо да давам прогнози и да се распрваам со тебе, ајде да почекаме и да видиме која ќе биде ползата од протестите (ако се случат).
Па еве што беше лошото или ползата од протестите пред Влада во понеделникот после убиството? Мислам дека баш се прати една слика дека е зовриена ситуацијата и дека полицијата мора да го разреши ова доколку не сака следен пат да има 5 пати повеќе и пет пати побесни луѓе...барем јас така го разбрав тоа. Или еве демантирај ме, кажи дека тој протест влијаеше лошо и во светот не препознаа како шовинисти...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
И најголемиот пат започнува со првиот чекор ;)

Вака како што стојат работите сигурно нема да покажеме заби и државност ... а и никаде не реков дека протестов ќе постигне којзнае што и дека ќе ги реши сите проблеми во државава... Ама едноставно и ти се согласуваш дека вака не ја бива
Јас се согласувам дека вака не ја бива. Ама протестов не помага. Протестов би бил прв чекор, точно, ама во погрешна насока.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
1. Да се најдат сите учесници во кукавичкото
убиство на петтемина Македонци кај Смилковското(Железарското) езеро и да им се досуди најстрога казна без можност за помилување, без разлика од која вера и националност се.
2. Да се почне итна постапка за искоренување на вахабизмот од Македонија, и веднаш да се протераат сите оние кои проповедаат вахабизам.
3. Да се осудат сите оние кои залудно сонуваат за Голема Албанија, сите оние кои чепкаат по Македонската земја, нашата вера и националност. Македонија не е на продажба. Македонија НЕМА да се дели. Да им се даде на знаење на сите политичари дека МАКЕДОНЕЦОТ веќе нема да трпи навреди и да слуша разно разни необразовани луѓе како и се закануваат на Македонија и Македонците.
4. Протестот МОРА и ТРЕБА да биде МИРЕН. Не смее да се нанесува никаква штета, ниту пак да се напаѓаат нашите полицајци кои не бранеа во 2001 година.
ај сега кажи која партија ти го спремила ова, па копи/пејст овде...
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Јас се согласувам дека вака не ја бива. Ама протестов не помага. Протестов би бил прв чекор, точно, ама во погрешна насока.
Во ред, еве дискутираме, можеби и сум во грешка но искрено не гледам лошо во протестот.

Според тебе каде го гледаш решението ? Во решение ги подразбирам целокупните македонско-албански односи во кои со секој изминат ден сме во полоша состојба
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
1. Да се најдат сите учесници во кукавичкото
убиство на петтемина Македонци кај Смилковското(Железарското) езеро и да им се досуди најстрога казна без можност за помилување, без разлика од која вера и националност се.

2. Да се почне итна постапка за искоренување на вахабизмот од Македонија, и веднаш да се протераат сите оние кои проповедаат вахабизам.

3. Да се осудат сите оние кои залудно сонуваат за Голема Албанија, сите оние кои чепкаат по Македонската земја, нашата вера и националност. Македонија не е на продажба. Македонија НЕМА да се дели. Да им се даде на знаење на сите политичари дека МАКЕДОНЕЦОТ веќе нема да трпи навреди и да слуша разно разни необразовани луѓе како и се закануваат на Македонија и Македонците.

4. Протестот МОРА и ТРЕБА да биде МИРЕН. Не смее да се нанесува никаква штета, ниту пак да се напаѓаат нашите полицајци кои не бранеа во 2001 година.
1. Најдени се, ама не се достапни сите. Како што Бин Ладен не беше достапен на САД над десет години.
2. Тоа е долг процес, а масовен протест само го прави потежок.
3. Сонување по нешто не е кривично дело, делувањето е. Политичарите се опоменуваат на избори.
4. Организаторот не покажува ниту сериозност ниту капацитет да го постигне тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom