#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
http://tomohalloran.com/?p=1865

абе сте го виделе ова дека е објавено !? Многу малце shares има преку твитер, ајде шерувајте! :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Да сумираме:
Идејата за оваа акција започна спонтано во една дискусија на темата за убиените деца благодарение на реакцијата на Албанците на форумов кој сите заедно го подржаа протестот на радикалите и ослободување на осомничените убијци.
Македонската јавност се подели на два блока како и секогаш, едните веруваат дека тоа се убијците (ние) и доказите се во судството, бидејќи никој не би си правел филм од ваква сериозна работа. И останатите ќе ги наречам сите заедно „влијателни“ кој се придружија кој албанскиот блок и ја верглаат тезата за монтиран случај. Ние сите заедно веруваме дека овој протест за ослободување на убијците и тролање со тезата монтиран случај е чиста агенда која подолго време се спроведува. Доказите изразени преку слики и статии се на првата страна, на нашиот блог и на фб страната.
Она што мене овие денови ме иритира е Македонското население. Јас разбирам да не ја сакаш оваа власт, да не го сакаш Скопје 2014, да не ја сакаш економската политика на земјата, јас барем сум „најгласна“ во овој контекс, веќе 5/6 години трубам кај и да стасам. Но да не ја согледаш ситуацијата во која се наоѓаме, да те заслепи омразата до тој степен, а си возрасен човек е тоа веќе е навистина претеризам. Неможам да разберам толку сме нејасни или они се глупи за да разберат? Вечната македонска стратегија „нож во грб“ е најбруталната стратегија во Свет. Додека едната страна почна и да убива из шала деца и бесрамно да излегува на протест во стил „Албанец не смее да се суди оти веднаш ќе го кренеме светот на нозе со угнетуван, монтиран случај и заговор“, нашата Македонштина се наведна на колена и фино лепо си попуши како и секој пат досега. Тешки бљувотини живеат во земјава, земја на паметњаковиќи.
Фала богу младинава што прати секакви дискусии разбира повеќе, зошто и чита повеќе, не си зборува сама на себе и си дава аплауз. Као демек види што напишав врб врба пупу. Али ќе зборам за приоритети со толкава уста.
Акцијата ќе продолжи секој ден и секој ден додека има вакво лицемерие. Значи успехот мерете го во колку лица се информираа ( без разлика дали ве потценија, измрчеа или ве пофалија). Измерете ги страните каде се објави веста (на гугл само првата реченица од верзиите и ќе видите точно кој ја пренесе без лажни пумпања и слично). Мерете во колку колумни денес испаднаа со слични теми испровоцирани од текстовите. Мерете го пулсот, како полека полека почнува да се зборува и отворено за проблемов. И на крај измерете каков потенцијал имаат Кајгана членовите, дали е збор за акции (Пела 2008, хуманитарни акции, учество во сите можни протести до случајот Нешкоски и назад, Грчкото прашање акции...), дали е збор за помош или поддршка.
Овде не има секакви, но кога за едно ќе се согласиме сме навистина разорна сила. Кој не осетил на своја кожа најдобро знае, нели :icon_lol:
Јас кога првпат ги читав твоите постови, на теми за економија/политика и слично помислив дека си хардкор исполитизирана и дека си дел од токму оние кои пред малце ги опиша како негативност, па еве јавно ја користам приликава да ти се извинам и да ти се заблагодарам како главната личност која ја започна цела оваа иницијатива, да не беше ти со оние неколку поста за контакт на странски новински агенции и медиуми, како и идејата за самата иницијатива, сето ова немаше да постои!

Фала ти многу! :cuc:

Извинување за офтопик! :oops:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
ima li nekakvi sansi da vliaeme nekako(neznam kako):oops:da se odlosi protestot za ponataka oti ocigledno ne dobivame bas nisto barem vo ovoj moment
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Вака значи некој треба да обезбеди листа од најпосетувани српски форуми!
Отвораме тема, во неа ќе биде нашиот блог, и сите оние фрапантни слики од муџиња и лепотани, убиството и протестите! За да го доловиме ефектот ќе напишиме како не вреѓаат и што фрази користат! Можеме да искористиме дел од некои статии што ги објави Блиц!
Верувајте ние имаме проблем со ова ама и они! Значи ако веќе никој не сака да помогне, да се завртиме кон оние што го имаат сличниов проблем! Наша најдобра солуција е Србија!
Зошто да делуваме како група? Ако оди само еден, сите ќе му се нафрлат и ќе нема доволно контра аргументи! Ако сме 5-6 слободно ќе реплицираме, и ќе сме во можност да делуваме на повеќе страни! Повеќе инфо ќе тече!
сега гледам дека нејќете со србите... Мене ми е сеедно само да биде на добро. Ако се реши да направиме теми на српски форуми за утре сметајте ме мене. Епа:

1.КвикСилвер
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
И не би било лошо сите што имаат своја вебстрана или блог да направат вест и да го постават блогот на spread the truth
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Леле Луге очи ми истекоја,секој ден твит твит твит.уште малку и во сон ке почнам да твитам:facepalm:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
повелете фотка за твитање...
Ние протест не подржуваме.
Ме изненадуваш Персеј како организатор на „пукни си во колено“ акција.
--- надополнето: 8 мај 2012 во 23:17 ---
ima li nekakvi sansi da vliaeme nekako(neznam kako):oops:da se odlosi protestot za ponataka oti ocigledno ne dobivame bas nisto barem vo ovoj moment
Ајде идеи за ова да се спречи има некој?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.315
Поени од реакции
8.859
ima li nekakvi sansi da vliaeme nekako(neznam kako):oops:da se odlosi protestot za ponataka oti ocigledno ne dobivame bas nisto barem vo ovoj moment
mislam tesko e da se vlijae sega, veke e rasprostraneta vesta, iako sum protiv protest vo ovoj moment sepak mislam podobro e da se podrzi odkolku da bide totalno neuspesen
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Ние протест не подржуваме.
Ме изненадуваш Персеј како организатор на „пукни си во колено“ акција.
--- надополнето: 8 мај 2012 во 23:17 ---

Една идеја:
На интернет просторот каде што повикуваат на протестот да се сугерира аргументирано и смирувачки.

Ајде идеи за ова да се спречи има некој?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
значи уште еднаш !!!

http://tomohalloran.com/?p=1865

твитајте го преку страната, значи со share за твитер...

Capture.JPG

или преку фејсбук, како можете. Штом веќе го поставил човекот, нека има голем број на споделувања... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom